Този сайт използва бисквитки (cookies), за да подобри работата ти с браузъра. Продължавайки да използваш сайта ти приемаш подобни бисквитки. За повече информация и настройки, виж Политиката за бисквитките и Политиката за конфиденциалност. Затвори

AQo 10$ Final table bubble

• Ogiiiii
      Ogiiiii
      Бронз
      Full Tilt Poker $5,000 KO Guarantee No Limit Hold'em Tournament - t2000/t4000 Blinds + t500 - 5 players - View hand 2054017
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

Hero (CO): t151817 M = 17.86
      BTN: t496809 M = 58.45
      SB: t123836 M = 14.57
      BB: t50898 M = 5.99
      UTG: t66290 M = 7.80

Pre Flop: (t8500) Hero is CO with A :club: Q :spade:
      1 fold, Hero raises to t8123, BTN calls t8123, 2 folds

Flop: (t24746) 8 :spade: Q :diamond: 9 :heart: (2 players)
      Hero bets t13456, BTN raises to t42000, Hero raises to t143194 all in, BTN calls t101194

Turn: (t311134) K :diamond: (2 players - 1 is all in)

River: (t311134) 7 :diamond: (2 players - 1 is all in)

Знам, че не е мн добре да се заигравам с чип лидера точно в тази фаза, но от друга страна той е добър играч (avg buy in 30$, profit ~ 15,000$) с голям стак и е ясно, че ще оказва голям натиск върху по-малките стакове. Лошото е че няма много draw-s на този флоп освен 67с и нещо подобно, но съм сигурен че точно на балона и с такъв стак би изиграл и почти всяка Q така понякога и пълeн air. В случая бях 4 от 10, като разликата в заплащането е значителна- 10място ~50$, 1во 1200$, средния беше малко над моя, но имаше доста стакове с по 70-80к и всички други бяха слаби играчи това също е от значение според мен, но след като съм отворил с тази ръка и на такъв флоп си мисля че вече нямам фолд.. ?!
  • 2 отговора
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравей,

Префлоп:

Ок.

Флоп:

Бих бетнал около 11-12К на тоя борд.

След рейза определено няма да ми е приятно да се стакна тук за 40ББ точно на балона за ФТ.

Играча прави доста голям рейз, което е притеснително, защото не знам до колко имаме ФЕ.

Не мисля, че тук ще играе така ръка от сорта на QJ. От друга страна, когато ние пушнем тук, то винаги ще бъдем колнати само от по-силни ръце, а всичко, което бием ще фолдне, което определено не е добре.

Хубаво е да имам и някакви статистики за играча, или, ако сте имали някаква предистория.

Ако е добър, той в този спот може да реши да слоуплейне и ръце като АА/КК, което е по-малко вероятно, но не и невъзможно и тях мисля, че би ги играл така.

Ако има обаче сетове, или JT не очаквам да ни рейзне често на тоя борд, дори си мисля, че с JT, никога няма да ни рейзне. Не знам дали играе ръце катo Q9-Q8s. Не би трябвало, но без информация за играча няма как да знаем.

Ако смятаме, че играча може да блъфира по тоя начин, най-добрия вариант е да го колнем и да го оставим да продължи да блъфира. С тоя пуш не постигаме абсолютно нищо.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона "Помоли анализатора да погледне тази ръка отново!"

Поздрави,
      Noob3R
    • Ogiiiii
      Ogiiiii
      Бронз
      благодаря за подробния анализ, но защо ако е добър и агресивен какъвто беше да не изиграе ръка като KQ i QJ така.. виждал съм добри играчи да го правят в подобен спот да оказват натиск преди final table... досега намяхме големи заигравки с него и статистки и между другото и аз не мислех, че на такъв привидно безопасен боард ще ме рейзне толкова силно със сет или стрейт.. но той показа точно J10s даже и флъш направи :)