грешка или фолд?

• empyros
      empyros
      Бронз
      Здравейте, имам малка дилема :) Намираш се в следната ситуация: Влязъл си в ръка, минал е флопа да речем и си на прага да се забъркаш в голям пот без да си сигурен къде изобщо се намираш... по една или друга причина. Кеш маса 6макс НЛ2 и се учиш. Какво правиш?

Вариант 1: продължаваш с ръката, като почти сигурно губиш пари и след това анализаираш какво се е случило и защо! :nh

Вариант 2: фолдваш, като си спестяваш пари и главоболия и чакаш следващи ръце от които да се учиш!

Поздрави
  • 5 отговора
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Не съм сигурен дали разбирам добре въпроса, но когато не си сигурен как да постъпиш фолда почти винаги е по-доброто решение....
    • empyros
      empyros
      Бронз
      Здравей Vankata112 ,
      имам предвид, че когато учиш, не когато се опитваш да изкарваш пари и изпаднеш в такава ситуация, дали е по добре да продължиш да играеш по някакви твои съображения независимо дали са грешни. И след това да можеш да анализираш ръката и да си направиш изводите от личен опит. Идеята е че много повече можеш да вникнеш след това в самата ръка и събитията и да си извадиш някакви изводи, когато си участвал в нея.
      Или просто да фолднеш и да си спестиш всичко! :)
    • sneaker1212
      sneaker1212
      Бронз
      Ако си мазахосист вероятно е по добре ..
      Нормалните хора обикновено предпочитат да не се вкарват в губещи ситуации.
    • kriko92
      kriko92
      Бронз
      Първоначално публикувано от empyros
      Здравей Vankata112 ,
      И след това да можеш да анализираш ръката и да си направиш изводите от личен опит. Идеята е че много повече можеш да вникнеш след това в самата ръка и събитията и да си извадиш някакви изводи, когато си участвал в нея.
      Не виждам проблем да си анализираш ръката след това, въпреки че си фолднал. Правиш си различни въображаеми ситуации -> какво бих направил, ако платя тук и на следващата улица дойде такава карта и опонентът ми заложи голям размер, или малък размер, или ако чекне... или пък ако на следващата улица картата е някаква друга, пак различни размери и т.н. Само да ти се анализира :)
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Първоначално публикувано от empyros
      Здравей Vankata112 ,
      имам предвид, че когато учиш, не когато се опитваш да изкарваш пари и изпаднеш в такава ситуация, дали е по добре да продължиш да играеш по някакви твои съображения независимо дали са грешни. И след това да можеш да анализираш ръката и да си направиш изводите от личен опит. Идеята е че много повече можеш да вникнеш след това в самата ръка и събитията и да си извадиш някакви изводи, когато си участвал в нея.
      Или просто да фолднеш и да си спестиш всичко! :)
      Доста по-евтино излиза да фолднем и да използваме фотума за анализ на ръце...