Блог на Калин

• Kalinimal
      Kalinimal
      Бронз
      Здравейте,
      Аз съм Калин от Варна и е време да направя и аз собствен блог. Имам акаунт във Фултилт и Пасифик. Във фултилта се справям зле, държа рекорд по зануляване. Ето какво стана с пасифика в събота след като се прибрах пиян към 3 сутринта. Влязах със всичките 50$ на NL200 да изпробвам SSS. След 1-2 врътки от CO ми идват QQ. От ранна позиция рейс на 7$ след него limp и аз давам all in. Блиндовете фолдват ранна позиция call, средния рейс на 100$ при което ранния fold. Досата изгодно положение за за мен. Опонента беше на AKs и дамите ми издържаха. Прибрах към 160$ и на секундата излязах от покера. Сега планирам да започна NL25 като стриктно спазвам стратегията на малкия стак. Разбира се за всички е ясно колко глупаво е да влезеш със цялата си банка пиян, но това е положението !
  • 70 отговора
    • sttoil
      sttoil
      Бронз
      Здрасти калине и добре до6ъл.Успех с начинаниети НЛ25.
      Да всички сме наясно но и на мен доста често ми се случва :)
    • primeobj
      primeobj
      Бронз
      Публикацията ти ме разсмя много приятно, все пак сме млади хора и правим луди неща понякога, радвам се, че си спечелил ръката.
      Станалото станало, но погледнато сериозно ти пожелавам повече да не правиш такова изпълнение при никакви обстоятелства и да разбереш защо не трябва. Успех с банкрол мениджмънта и с блога.
    • jokerasheva
      jokerasheva
      Бронз
      Първоначално публикувано от primeobj
      Станалото станало, но погледнато сериозно ти пожелавам повече да не правиш такова изпълнение при никакви обстоятелства и да разбереш защо не трябва. Успех с банкрол мениджмънта и с блога.
      По-добре е да не правиш повече такива неща и никога да не разбираш защо не трябва(обиновено това става,когато вече е твърде късно)
      Поздрави за блога и успех в новото начинание,
      Митко
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Привет! Интересна история :D
      Ако тепърва започваш да играеш ГОРЕЩО те съветвам да направиш 5-10к ръце на НЛ10 преди да продължиш нагоре .
    • Kalinimal
      Kalinimal
      Бронз
      Не започвам сега, но имам под 50к ръце. Само че до сега съм играл само със стратегията на големия стак, пренебрегвайки банкрол правилата. Вчера влизам да започвам работа и в тъпия пасифик едвам намерих 1 маса, пък там са всички флегматични и трябва поне на 4 да играя за да не се нервя. Та изиграх един бай-ин със АК другия беше с AJ и му излезе трипс. Продължавам борбата.
    • kkki4uka2
      kkki4uka2
      Сребро
      Аз също се дразня на флегматичната игра там. В момента играя ръш покер и ми харесва. Най хубавото му е, че когато нямаш ръка няма нужда да ги чакаш(това чакане ме тилтва).
    • Kalinimal
      Kalinimal
      Бронз
      ОООО да, но за ръш покера трябва да има правило не да имаш 30 бай - ина ами 50. Толкова бързо става всичко.
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Първоначално публикувано от Kalinimal
      ОООО да, но за ръш покера трябва да има правило не да имаш 30 бай - ина ами 50. Толкова бързо става всичко.
      Защото?
      Както като става бързо, това какво общо има с БРМ?
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Първоначално публикувано от kukkiwonBG
      Първоначално публикувано от Kalinimal
      Защото?
      Както като става бързо, това какво общо има с БРМ?
      Сигурно се тилтват хората.
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Eми проглема е в тилта тогава, не в Rush.
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Да, но ако им е по-спокойно с 50, да играят с 50. :)
    • kkki4uka2
      kkki4uka2
      Сребро
      Губя концентрация на обикновените кеш маси заради бавното действие. Това от своя страна води до грешки. Във ръш покер правя много по-малко грешки.
    • Kalinimal
      Kalinimal
      Бронз
      Ето и един ъпдейт на моя скучен блог. Вчера си играя на NL20 и пред мен се разигра ръка която не бях виждал. На кратко 3-ма влизат all in preflop и двама вадят АА и третия 99. Щом го пиша е ясно че на ривъра излезе 9. Гледам и не вярвам каква луда ръка прибира тоя. В последствие от гледане видях че е Българин. Поздравих го за ръката и после го натропах за лошия кол. После го обраха разбира се....беше с JJ другия АА. Колкото до мойта игра играх много стегнато. Не ми платиха нито веднъж на сетовете и най-добрата ми ръка беше с 2 top pair. Банка за момента 162$
    • Kalinimal
      Kalinimal
      Бронз
      Вчера седнах на бързо на 1 маса NL20 и много бързо станах след като направих велика тъпотия......трябва ми по голяма дисциплина. Аз съм ББ и един от средна позиция лимва, СБ фолд. Аз съм с AQ и рейс 4Б, оня веднага кол. На флопа 5,9,Q. Аз рейс малко под пот-а, оня кол. търн - 6. Аз бет пот и оня олл ин. Веднага му колнах, на ривъра излезе 5 и пича искара 56. Очевидно правя много тъп кол на ол -ина му само с топ пеър. Трябва повече да се въздържам :f_mad:
      Банка 140$
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      NL20 = $140 roll :f_mad:
    • ag3ntofchaos
      ag3ntofchaos
      Бронз
      на ръш шпкера може много лесно да си изградиш банка ако горе долу знаеш как се играе покер и не издребняваш много с слабите ръце и лоша позиция :)
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравейте,

Много от коментарите ми дават повод да ви кажа, че вие не виждате играта като стратегическа игра, която изисква от вас да четете и да се учите, а се интересувате само от резултата, не и дали действията, които са довели до резултата, са правилни. Например, може да спечелите и $500 в една ръка, но дали този резултат е в следствие на правилни действия?

Покерът е игра, която изисква от вас да преценявате не колко голяма е банката ви след игра, а колко от ръцете, които сте изиграли, са били изиграни по най-правилния и оптимален начин.

Решението е само твое, Kalinimal. Направил си дори свой блог, така че не смятам, че играта е само убиване на време за теб и парти. Тази седмица работих над едно видео, не е за СМС, но първите 10 мин. имат много добра информация за нагласата на начинаещите покер играч: цък.

Поздрави,
      Деси
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Деси искаше да каже - играйте за +EV! :D
    • Kalinimal
      Kalinimal
      Бронз
      След толкова качествено натропване просто трябва да се осъзная. Днес след работа ще седна и няма да изиграя нито една грешна ръка на лимит като за мен. Жалко че този пасифик покер е толкова постен и флегматичен, но няма как там е мойта схема. От днес ставам толкова дисциплиниран че чак се дразня при мисълта.