$22 R&А, $2К ГТД, Т8с, ФТ

• Anto11
      Anto11
      Бронз
      Pacific, $20 Buy-in (1,500/3,000 blinds, 300 ante) No Limit Hold'em Tournament, 4 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): 103,541 (34.5 bb)
      BB: 49,369 (16.5 bb)
      CO: 83,212 (27.7 bb)
      BTN: 117,878 (39.3 bb)

Preflop: Hero is SB with T 8
      2 folds, Hero raises to 6,000, BB calls 3,000

Flop: (13,200) 4 9 J (2 players)
      Hero bets 5,000, BB calls 5,000

Turn: (23,200) 5 (2 players)
      Hero bets 9,000, BB calls 9,000

River: (41,200) 2 (2 players)
      Hero checks, BB checks

Results:
      41,200 pot
      Final Board: 4 9 J 5 2
      Hero showed T 8 and lost (-20,300 net)
      BB showed 9 K and won 41,200 (20,900 net)

Лошия е - 26/17, 2.6% трибет, 44% фолд на продължаващ залог, 19% агресия.

Префлоп - исках да рейзна до 6000, но цъках на много маси и нямах време.

Флоп - стандарнто.

Търн - Принципно тук се предавам, но реших да се правя на при и да барелвам :megusta. Имаме дроу и можем да семиблъфираме, но не знам колко фолд екуити имам.

Ривър - След като съм бетнал търна трябваше да пушна тук. Като мисля, че на търна трябваше да изибрам дали ще блъфирам с пуш на ривър или директно на търна ще чек/фолдна. Не ми харесва, че бетнах търна и чекнах ривър.
  • 3 отговора
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравей,

Префлоп:

Ок.

Ако мислим, че няма да ни рестиилва много често е добре да отворим тук.

Флоп:

Ок. Мисля, че бета е стандартен с ОЕСД.

Търн:

Аз лично тук предпочитам да бетна пак с дроуа си, от колкото да чек/колвам, или чек/рейзвам без информация.

Ривър:

Кофтито е, че картата е някаква супер неутрална и не знам дали ще го накараме да фолдне среден чифт, но от друга страна ще го поставим в ситуация, където ще му се наложи да взима решение за целия си стак, а слабите играчи фолдват доста често в подобни спотове. Хубаво е да знаем и колко често стига до шоудаун, което също може да ни помогне във взимането на решение. От друга страна той самия може да има някакъв дроу, който все пак ни бие и мисля, че е добра опция да пушнем тук.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона "Помоли анализатора да погледне тази ръка отново!"

Поздрави,
      Noob3R
    • PaPi92
      PaPi92
      Black
      Срещу тайт играч, който рядко би ни ре стийлвал е ОК да отворим, но среяу рег или агресивен играч директен пуш е най-добре.
      Флопа удря доста рейнджа на лошия. Ако е агресивен може да чек/рейзнем и да колнем евентуален пуш. Не знам как би изглеждал чек/рейз в неговите очи, но по принцип би трябвало да изглежда по-силен, от директен чек/пуш, кофти е че може да си помисли, че има ФЕ и да бутен ръце като QT,KT. Заради това е по-добре да чек/рейзнем до повечко, за да не си мисли, че има ФЕ. Ако е агресивен, очаквам да бетва с целия си рейндж този флоп ако ние чекнем, защото не рядко ще чек/фолдваме.
      Така изиграна или трявва да чек/фолднем търна или да бетнем и търн, и ривър. Не мися че би фолднал на търна каквато и да е ръка, с която колва флопа.
    • bah22
      bah22
      Платина
      Здравейте,

Интересна ситуация

Префлоп:
      Тук можем да изиграем ръката по няколко начина: пуш, рейз/фолд или лимп.

С/у точно този играч бих ги степенувал по следния начин:
      рейз/фолд > лимп > пуш.

Все пак очаквам лошия доста често да фолдва, затова бих предпочел да рейзна.

Флоп:
      Тук ми харесва идеята на Папи. Ч/р е добра идея. Иначе може би е по-добре да играем бет/бет/бет.

Поздрави,
      Бах