[Блог]memphisa

• memphisa
      memphisa
      Бронз
      Здравейте!

Е това ще ми е единствения блог и сега ще отправя молба към модераторите да изтрият следните блогове на мое име:

блог1
      Блог2

Благодаря Ви.

Не съм кой знае какъв играч, по скоро съм фен на покера и ми харесва много, но не чак до пристрастяване. Играя като имам време...
      Така от днес до края на света:

- играя само СнГ + МТТ
      - никакъв кеш (не е моят формат)
      - да предоставям ръце за анализи които ме затрудняват
      - Да си поставям някакви задачи и лека по лека да си ги изпълнявам
      Сега задачата е 30 турнира 45 Ман БИ 1$ - за сега не върви много добре... но се надявам да се оправи към края :)
      - Да играя по един МТТ на седмица

Играя в покерстарс : ник - mitkohr

Причини: прекалено много съм зает с работата но не искам да оставям едно от удоволствията ми и хобита...

Поздрави на Всички и успех по масите ;)

Димитър
  • 44 отговора
    • Malykzaek
      Malykzaek
      Бронз
      Успех Митко !
      Само напред, само нагоре майка ! ;)

Поздрави Атанас
    • memphisa
      memphisa
      Бронз
      Благодаря Насе!

Сега точно играя и вече 3 ден никаква карта, ама никаква не знам какво става направо или ако имам QQ,JJ и мн рядко АА ами не вървят . Преди точно 5 мин JJvs62o .....Резултатът беше фаталенннн борд 6А278 ..Еми хем на всичко отгоре, че карта няма хем че и рибите влизат ал ин на някакви супер мизерни карти.... Изнервих се нещо, а рядко се изнервям. От всичко до сега изиграно от мене на този формат 45 ман - май разбрах едно до блиндове 50/100 на всичко AJ,AQ,AK,AA,KK,QQ,JJ само пуш и това е...ако оцелееш сред рибите браво ако ли не зареждаш друга маса и така..Ако някой е на друго мнение от моето, моля да помага....

Поздрави
      Димитър Христов
    • memphisa
      memphisa
      Бронз
      Изиграни 16/30 45 Ман БИ $1 .....
      - 6 финални маси
      - 3 влизания в парите
      - последните 3 дена картата е мн сък, ама много...

Поздрави
      Димитър Христов
    • Malykzaek
      Malykzaek
      Бронз
      И картата ще дойде :) На същото положение съм и аз от няколко дни, но поне си държа банката някакъв диапазон. И теб ще те сполети късмета рано или късно. Както се казва колелото се върти :s_biggrin:

Поздрави Атанас
    • elpatseto
      elpatseto
      Бронз
      Здравей memphisa,

Премахнал съм старите ти блогове. Желая ти успех с новия и само положителни емоции да виждаме в него. :)

Поздрави,
      Пламен Георгиев
    • memphisa
      memphisa
      Бронз
      Благодаря Пламен! Надявям се наистина да е така :)

Поздрави
      Димитър Христов
    • memphisa
      memphisa
      Бронз
      Работата с тия 45 ман е ужасяваща..... имам вече изиграни 22/30 турнира 8 финални маси и все още 3 влизания в парите ..... Ривър последните 5 дена изобщо не е с мен, но какво да се прави живота продължава това ме кара само да градя нагоре. Няма назад....Трябва да чета нещо за тия 45 ман, че нещо не става само с знанията за СнГ

Поздрави!

Димитър Христов
    • memphisa
      memphisa
      Бронз
      Така завършех моето предизвикателство 45 ман бай ин $1, 30 турнира за неопределено време както казах нямам много време за игра но не искам и изобщо да оставам покера. Така резултата за мен е трагичен... Ето и последната маса от предизвикателство!!

ЦЪК ЦЪК ЦЪК

Супер е нали!!!!! :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Играх 3 маси значи взеха ме на предните две АКvsQQ и АQ vs JJ .... както и да е това вече е минало, сега да направим и равносметката....

- 30/30 турнира бай ин $1 45 ман
      - финални маси 10
      - влизания в парите - 5
      - $30 бай ин/$26.02 печалби
      Резултат - $3.98 на загуба.....

Сега ми предстои държавен в понеделник и се съсредоточавам изцяло върху него, надявам се да мине нормално и да го дадат :) Щото изпит се давал, не се взимал.... и след това почваме същото предизвикателство на ново. Повторението майка на знанието с четене, гледане на материали и така, отново и отново и така.....

Поздрави
      Димитър Христов
    • memphisa
      memphisa
      Бронз
      Въпрос към модераторите или екипа на Покерстратеджи:

На какви цени са да си наемеш треньор за СнГ и МТТ!!!! Или да се запишеш в училището...?

Благодаря Ви!

Поздрави
      Димитър Христов

PS: Разбрах вече :)
    • memphisa
      memphisa
      Бронз
      Така вече се залавяме по сериозно с покера и по точно 45 Ман 0.5 Турбо. Намалих БИ поради това, че загубих доста от 1$ и нещо не мога да достигам до финалните маси или стигам но отпадам на балоните. На този лимит се чувствам по добре :)

Банка: 28.40

Всеки ден ще гледам да играя поне по 4 турнира. Знам, че не е много но толкова мога за малкото свободно време което имам. Ако играя пак всеки ден, пак ще трупам опит и по този начин а не по 40 турнира на ден :) Много бих искал но не сам готов още за тези предизвикателства.

Всяка вечер отчет за играта + може би някоя трудна ръка :)

Лека и спокойна и на тези които играят в момента УСПЕХ!!!!

Димитър Христов
    • Malykzaek
      Malykzaek
      Бронз
      Успех Митко!
      Дано този път се получи :)

Поздрави Атанас
    • memphisa
      memphisa
      Бронз
      Изиграх си дозата турнири 4 на брой от които 0 влизания в парите само една финална маса, но бях много шорт стак и се пушнах с 10К vs J9 и естествено ривър J това вече го преживявам с усмивка :) :fuckyeah

Нямах някакви трудни ръце , така че тази вечер се въздържам да постна.

Банка: 26.40

Поздрави

Димитър Христов
    • memphisa
      memphisa
      Бронз
      Very Disapointed!!!!!!!!! :facepalm: :facepalm: :facepalm: :(

Направо не знам играя си играта ама понякога наистина правя егати тъпите грешки! :fuuu: :fuuu: :fuuu: :fuuu: :fuuu: :fuuu:

7 изиграни турнира , една финална маса и никакви влизания в парите......

Ужасен съм и не знам дали се тилтвам ама направо .......

Ето с тази ръка отпадна точно преди парите.....моя грешка сигурно отчитам, но и този да го бях рейзнал сигурно щеше да плати, всичките му ръце бяха такива..... Ужасссс отивам да вечерям и после пак.... може би...

ЦЪК

Поздрави

Димитър Христов
    • memphisa
      memphisa
      Бронз
      Снощи 27.1.2013 горе долу се разви добре, след като предната вечер седнах да почета това онова... така

Изиграх 4 турнира 45 ман турбо $0.5 от тях 2 финални маси и 1 влизане в парите. Равносметката е печалба 1 БИ...

Отбелязваме напредък :D :D :facepalm: :facepalm:

Поздрави

Димитър Христов

П.С. на тези формати трябва да се рискува това му е работата...ако някой може да ми помогне с този формат и да даде някой друг съвет, ще му бъда много благодарен!!
    • memphisa
      memphisa
      Бронз
      многооооооо злеееее, искам помощ :) Тази вечер 9 турнира, една финална маса и едно 6 място....резил :) Опитвам се да се съсредоточа и да направя по-добра игра с всеки изминал ден, но освен да губя БИ друго не правя и си намирам грешки и ги поправям, но срещу ривър излиза ли се на глава....Тази вечер той беше главно действащо лице.... :) Казал съм с усмивка... ама то днеска яякооооооооо :fuuu: :fuuu: :fuuu: :fuuu:

Малко ръце с които приканвам за помощ и някой да даде някакво мнение. Малко помощ няма да е излишна..и да обсъди как съм изиграл ръцете...и дали е трябвало така да се изиграят....

1. Ръка

PokerStars No-Limit Hold'em, 0.5 Tournament, 25/50 Blinds (7 handed) - Poker Hand Converter from http://www.pokerconverter.com

saw flop

MP2 (t420)
      CO (t1370)
      Button (t1530)
      Hero (SB) (t1930)
      BB (t1465)
      UTG (t1455)
      MP1 (t4380)

Hero's M: 25.73

Preflop: Hero is SB with 9:club: , 8:heart:
      3 folds, CO bets t125, 1 fold, Hero calls t100, 1 fold

Flop: (t300) 6:spade: , 9:heart: , 7:diamond: (2 players)
      Hero checks, CO bets t150, Hero calls t150

Turn: (t600) A:club: (2 players)
      Hero checks, CO bets t300, Hero calls t300

River: (t1200) 9:diamond: (2 players)
      Hero bets t700, CO raises to t795 (All-In), Hero calls t95

Total pot: t2790

2. Ръка

PokerStars No-Limit Hold'em, 0.5 Tournament, 10/20 Blinds (8 handed) - Poker Hand Converter from http://www.pokerconverter.com

saw flop

SB (t1420)
      Hero (BB) (t1720)
      UTG (t1460)
      UTG+1 (t1350)
      MP1 (t1240)
      MP2 (t2860)
      CO (t3300)
      Button (t1390)

Hero's M: 57.33

Preflop: Hero is BB with K:diamond: , K:club:
      4 folds, CO calls t20, Button calls t20, 1 fold, Hero bets t80, CO calls t60, Button calls t60

Flop: (t250) 7:heart: , 9:heart: , J:club: (3 players)
      Hero bets t100, CO calls t100, 1 fold

Turn: (t450) K:spade: (2 players)
      Hero bets t200, CO raises to t3120 (All-In), Hero calls t1340 (All-In)

River: (t3530) 2:heart: (2 players, 2 all-in)

Total pot: t3530

Ей тука лошия ми показа Q10 и паднахххх

3.Ръка

PokerStars No-Limit Hold'em, 0.5 Tournament, 100/200 Blinds (8 handed) - Poker Hand Converter from http://www.pokerconverter.com

saw flop

SB (t1175)
      BB (t1170)
      UTG (t1100)
      UTG+1 (t2040)
      MP1 (t3510)
      MP2 (t2375)
      Hero (CO) (t5655)
      Button (t3470)

Hero's M: 18.85

Preflop: Hero is CO with 9:club: , 9:heart:
      4 folds, Hero bets t600, Button raises to t1375, 2 folds, Hero calls t775

Flop: (t3050) 2:club: , 8:club: , 5:spade: (2 players)
      Hero checks, Button bets t2095 (All-In), Hero folds

Total pot: t3050

4.Ръка

PokerStars No-Limit Hold'em, 0.5 Tournament, 200/400 Blinds 25 Ante (8 handed) - Poker Hand Converter from http://www.pokerconverter.com

saw flop

MP1 (t2902)
      MP2 (t1285)
      CO (t704)
      Button (t5045)
      SB (t4690)
      Hero (BB) (t2800)
      UTG (t4805)
      UTG+1 (t4920)

Hero's M: 3.50

Preflop: Hero is BB with A:spade: , 7:heart:
      3 folds, MP2 bets t1260 (All-In), 3 folds, Hero calls t860

Flop: (t2920) J:heart: , 5:club: , 6:diamond: (2 players, 1 all-in)

Turn: (t2920) J:club: (2 players, 1 all-in)

River: (t2920) 10:diamond: (2 players, 1 all-in)

Total pot: t2920

5.И ръката на финалната маса.... ей така не идват и това е :) ))))

PokerStars No-Limit Hold'em, 0.5 Tournament, 600/1200 Blinds 75 Ante (6 handed) - Poker Hand Converter from http://www.pokerconverter.com

saw flop

SB (t20383)
      Hero (BB) (t7596)
      UTG (t5069)
      MP (t15113)
      CO (t5290)
      Button (t14049)

Hero's M: 3.38

Preflop: Hero is BB with A:heart: , 9:diamond:
      4 folds, SB bets t20308 (All-In), Hero calls t6321 (All-In)

Flop: (t15492) 2:spade: , 4:diamond: , 7:club: (2 players, 2 all-in)

Turn: (t15492) 8:spade: (2 players, 2 all-in)

River: (t15492) 5:club: (2 players, 2 all-in)

Total pot: t15492

Лошия показа JJ

Поздравиии + моята тилтната снимка

Uploaded with ImageShack.us

Димитър Христов
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      1.Фолд префлоп.
      2.Рейз минимум до 100-120 ,прекалено малък ти е рейза и им даваш шанс да си колнат целия лимп рейндж.На флопа срещу 2ма на този борд ти е много малък бета тук бих заложил до 200 На търна вече играя в зависимост от опонента по приинцип той няма да те рейзне с по-слабо от 2 чифта които е малко вероягтно да е направил с попа тъй като ние имаме 2.Остава да си е завършил Q10 или да е имал два чифта или сет още на флопа ,които ние бием.По принцип на този лимит не бих форднал топ сет в тази ситуация ,дори и да има стрейт имаме 10 аута за нътс на ривъра.
      3.Тука какво правиш немога да разбера?Колваш за сет ли?Или си пуш или фолд префлоп в зависимост от опонента.Кола извън позиция е доста грешен.
      5.Лесен кол.
    • memphisa
      memphisa
      Бронз
      bozhurin Благодаря ти , ще взема под внимание твоите съвети!!!

Поне някой се обади в блога.... Благодаря ти отново!!!

Успех желая!

Поздрави

Димитър Христов
    • Mar4eto555
      Mar4eto555
      Бронз
      Хубаво е да пускаш ръце така поне ще видиш дали наистина си усмисляш грешките . Относно ръцете :

1. Фолдваме без да я мислим тази .
      2. Рейза наистина ти е малък 100 е ок за мен , на флопа залагаш супер малко 150-180 си е нормално , търна според мен може да играеш чек/фолд или ако заложи малко може да колнеш за повторение на ривъра , ривъра си чек/фолд ако стигнеш до него . Иначе за ръката така като гледам никога няма да я фолдна но при условие че я изиграеш правилно . Ако беше рейзнал до 100 в пота ще има 310 чипа май като заложиш 250 ще имаш за един залог на търна и тва е .
      3. Добре отворил си си от късна но имаш ли наблюдения над този който те 3бетва ? Ако е някой агро не е лошо както си го изиграл за да му се стакнеш на някой борд като този , не виждам защо фолдваш след като имаш овър тук . Иначе изиграване за мен е : рейз 500 като те 3бетне ако е нит фолдваме ако е агро както пушваш , макар че твоето също е доста добре срещу агро риби .
      4 и 5 . Стандартно си е ОК да колнеш

Успех с играта и пускай повече ръце да ти се развива играта , колкото повече дискусии стават толкова по лесно запомняш нещата :)
    • memphisa
      memphisa
      Бронз
      Първоначално публикувано от Mar4eto555
      Хубаво е да пускаш ръце така поне ще видиш дали наистина си усмисляш грешките . Относно ръцете :

1. Фолдваме без да я мислим тази .
      2. Рейза наистина ти е малък 100 е ок за мен , на флопа залагаш супер малко 150-180 си е нормално , търна според мен може да играеш чек/фолд или ако заложи малко може да колнеш за повторение на ривъра , ривъра си чек/фолд ако стигнеш до него . Иначе за ръката така като гледам никога няма да я фолдна но при условие че я изиграеш правилно . Ако беше рейзнал до 100 в пота ще има 310 чипа май като заложиш 250 ще имаш за един залог на търна и тва е .
      3. Добре отворил си си от късна но имаш ли наблюдения над този който те 3бетва ? Ако е някой агро не е лошо както си го изиграл за да му се стакнеш на някой борд като този , не виждам защо фолдваш след като имаш овър тук . Иначе изиграване за мен е : рейз 500 като те 3бетне ако е нит фолдваме ако е агро както пушваш , макар че твоето също е доста добре срещу агро риби .
      4 и 5 . Стандартно си е ОК да колнеш

Успех с играта и пускай повече ръце да ти се развива играта , колкото повече дискусии стават толкова по лесно запомняш нещата :)
      +10 .. Ще обърна внимание и на тези съвети..... и на bozhurin и ще видим тази вечер как ще е :tongue:

Благодаря отново на отзовалите се!

Поздрави!

Димитър Христов