Новото начало

• jokerasheva
      jokerasheva
      Бронз
      Здравейте,
      След няколко месеца лутане из различните стратегии в последно време проведох няколко разговора с един специален човек(той си знае кой е),който ме убеди да се върна към ФЛ стратегията.
      От днес започвам едно предизвикателство спрямо самия мен,за да проверя мога ли да бъда дисциплиниран покер играч,който преследва изпълнението на целите,които си поставя или ще си остана един от многото,които използват покера за убиване на свободното време.
      1-Ще започна от най-ниският възможен лимит във ФТП $0.05/$0.10 с $50(колкото е началният капитал даван от Покер Стратеджи)
      2-Ще играя по таблиците за началните ръце
      3-ще качвам лимити,когато имам 500ВВ за горния лимит
      4-Ще играя на минимум 4 маси,като редувам FR и SH.
      Цели,които си поставям:
      1-Да играя минимум по 1К ръце на ден(с тенденция за увеличаване на броя)
      2-Всеки ден да препрочитам поне по една статия и да гледам поне по едно видео
      3-Да публикувам всеки ден по 5 ръце за анализ(обещал съм да не са повече)
      4-Всеки ден да изнасям информация за резултатите,които съм постигнал
      Крайна цел-да стана дисциплиниран покер играч,който може да изпълнява целите които си е поставил,с тенденция един ден да живея от това
  • 43 отговора
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Ще ти стискам палци да покриеш всички цели, които си поставил. Убеден съм, че е въпрос на време да успееш в това начинание.
      Надявам се да ме зарибиш и мен да започна най-накрая да се отнасям малко по-сериозно към играта и освен да спазвам дисциплина при самите раздавания да започна да играя поне по-често и да не се влияя от странични фактори, като съпортта на Фул Тил.

Още веднъж успех с проекта :s_cool:

П.С. А както се развиват нещата мисля, че ще имаш и повод за радост относно любимият ти отбор (с/у 20 млн. паунда)
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Поздрави за новото начало и успех в начинанието!

Дано успееш да издържиш на този ритъм, който си заложил, струва ми се доста ударен и несъмнено изисква много свободно време. Ще следя блога с интерес. Дори мисля и аз да префасонирам моя изцяло за ФЛ.
    • jokerasheva
      jokerasheva
      Бронз
      Здравейте,
      Благодаря за пожеланията.
      Основната цел на този блог(като изключим личните амбиции,които съм заложил в проекта)е да съживи малко ФЛ играчите във форума,тъй като към момента броя на активните такива се брои на пръсти.Ако успея да постигна това(с помоща на останалите разбира се)ще бъда удовлетворен
      Поздрави и успех,
      Митко
    • frique
      frique
      Бронз
      Радвам се, че се присъединяваш към нас, ФЛ играчите.Желая ти успех!!!Помагаш изключително мн, с анализите на ръце в форума, за което ти свалям шапка !!! Ще следя блога ти !!
    • jokerasheva
      jokerasheva
      Бронз
      Здравей,
      Със сигурност ще продължавам да помагам с каквото мога,но за целта трябва да бъдете по-активни и да поствате ръце във форума.
      Поздрави и успех,
      Митко
    • DilyanDimitrov
      DilyanDimitrov
      Бронз
      Успех с начинанието, подобна инициатива е добре дошла за ФЛ къмюнитито :)
      Ще ти следим блога с интересен.
    • jokerasheva
      jokerasheva
      Бронз
      Здравейте,
      ето накратко резултатите от първия мини блок,който направих:1364 изиграни ръце за 2.77 часа.Резултати:amount won($3.60),BB/100(2.64),$/100($0.26),BB/hour(13.01),$/hour(1.30)
      Като цяло мисля,че е сравнително добре за начало,още повече,че изпълних целите,които си бях поставил за деня,с изключение на публикуването на ръце за анализ-тази цел ще изпълня след малко.
      Реших да вдигна летвата и да се опитам да изиграя още 1К ръце тази вечер.Ще публикувам резултатите веднага след края на сесията.
      Сега се прехвърлям в секцията за анализ за да отворя малко работа на Тоби(и на Деси с превода)
      Поздрави,
      Митко
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Амбициозно начало! Респект! Ще следя развитието с интерес. :D
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Нещо ми се струва, че играеш доста ръце на час.
      Колко маси играеш?
    • jokerasheva
      jokerasheva
      Бронз
      Здравей,
      През по-голямата част от времето играя 8 маси,но за днес мисля да пробвам на 6 и да сравня резултатите
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Не е ли добра идея , като за ново начало да наблегнеш да подобриш пост флоп играта? Това ще стане трудно на 8 маси.
    • jokerasheva
      jokerasheva
      Бронз
      Разбира се,че е добра идея да се опитам да подобря постфлоп играта.Просто се опитвам да намеря оптималния за мен вариант-в следващите няколко дни ще правя сесии и на 4,че дори и на 2 маси и ще сравнявам резултатите.
    • jokerasheva
      jokerasheva
      Бронз
      Здравейте отново,
      време е за поредната порция резултати,но преди това няколко думи относно поставените цели:
      Най-трудно изпълнима засега ми се вижда една от основните цели,които си поставих,а именно да се придържам към таблицата за началните ръце-в следващите сесии ще наблегна най-вече на свиването на префлоп диапазона,който продължава да е малко по-лууз от необходимото за тези лимити.Второто нещо на което трябва да наблегна е ограничаването на триковите отигравания,които на тези лимити не са необходими.Засега това са основните проблеми,над които ще се концентрирам,въпреки че и по останалите аспекти от играта има какво още да се желае.
      Ето и резултатите от 3651 ръце изиграни за 7.83 часа:
      Аmount won:$9.67
      BB/100:2.65
      BB/hour:12.34
      След намалянето на броя на масите от 8 на 6 забелязвам малък спад в уинрейта(от $1.30 до $1.23 4/час),затова утре(или по-късно тази вечер) ще продължа с играта на 6 маси за да видя дали тенденцията ще се запази.
      Засега това е основното на което ще обърна най-голямо внимание.
      Поздрави и успех на всички,
      Митко
    • solarispoker
      solarispoker
      Бронз
      Успех и от мен в изпълнение на поставените цели.Тъй като и аз се запалих напослдък по ФЛ формата ще хвърлям по едно око как се развиваш.
    • spens1to0o
      spens1to0o
      Сребро
      здравеите по какъв начин изчисляваш колко си спечелил от дадена позиция ?
    • jokerasheva
      jokerasheva
      Бронз
      Здравей,
      отиваш на positions в програмата,която използваш и там ти има статистиките за всяка позиция
    • jokerasheva
      jokerasheva
      Бронз
      здравейте отново,
      Днес си поставих абсолютен личен рекорд за време прекарано по покер масите и брой изиграни ръце-5271ръце за 12.10часа.Причините за тази ударна доза покер са няколко:
      1-Първите 1К ръце,които изиграх днес бяха серия от бедбийти и това доведе до драстичен спад в уинрейта ми(до 0.28ВВ/100).Това ме амбицира да се завърна след извесна пауза(въпреки,че не е препоръчително да продължаваш да играеш,когато нищо не се получава)
      2-Следващите 2-3 дни мойе би няма да имам достатъчно време за да покрия поставените цели затова сега наваксах малко
      Резултатите като цяло(след сравнително успешното завръщане днес)до момента:
      8922 ръце за 19.93 часа
      Amount won $17.65
      BB/100 1.98
      BB/Hour 10.93
      В паузите между сесиите успях да изгледам едно видео и да прегледам една статия от секция злато.Единствената цел за деня,която не успях да изпълня е да публикувам ръце за анализ.Това ще направя утре сутрин,тъй като се поувлякох в играта и сега притиснат от времето трябва да отивам на работа.
      Поздрави и успех,
      Митко
    • jokerasheva
      jokerasheva
      Бронз
      Днес най-после се отпуших-всичко се получаваше(добрите ми ръце бяха изплатени максимално,а 90% от дроуовете ми излизаха на ривъра,когато пота вече е придобил сериозни измарения.Резултата е малко под 400ВВ за 1635 ръце и 4.36 часа прекарани по масите.Като прибавим и факта,че днес получих и рейкбек деня изглежда много добре.
      От утре минавам на $0.10/0.20 с банка от $105.95+41.59 рейкбек(които не слагам в сметките,тъй като са за игра отпреди началото на предизвикателството).
      Ето крайните резултати на $0.05/0.10:
      10 557 изиграни ръце за 24.29 часа в рамките на 4 дни
      Amount won $55.95
      BB/100 5.30
      BB/Hour 23.03
      $/100 $0.53
      $/Hour $2.40
      Днес няма да публикувам ръце за анализ,тъй като всичко се получаваше и почти нямах заплетени ситуации с трудни решения(малкото такива се дължат на факта,че усещах,че ми е ден и след като ги преразгледах вече си взех бележки за допуснатите грешки)
      Утре най-вероятно ще си дам почивен ден,след което се завръщам по масите на новия лимит
      Поздрави,
      Митко
    • bakela
      bakela
      Бронз
      Минаваш ги лимитите като нецидял :D Защо изобщо реши да почнеш пак от началото?