3,5+R 180man K5o push

• Crusible
      Crusible
      Бронз
      Твърде лууз ли е пушът, съответно правилен ли е колът на лошия?! 20 оставащи при 18 ИТМ, от КО реших да натисна блиндовете, които бяха със статс МБ - 9-7 и ББ - 8-6 и % фолд на блиндовете над 80% за около 150-тина ръце.

PokerStars $3.19+$0.31 USD Hold'em No Limit - Level XVII (2000/4000) -
      Seat 2: flor201163 (10880 in chips)
      Seat 3: calin-poker (24487 in chips)
      Seat 4: Mattzord (38945 in chips)
      Seat 5: XornuN (54016 in chips)
      Seat 7: kozureandre (80527 in chips)
      Seat 8: joseracer (56402 in chips)
      Seat 9: HERO (33678 in chips)
      *** HOLE CARDS ***
      Dealt to HERO [K :heart: 5 :spade:]
      XornuN: folds
      kozureandre: folds
      joseracer: folds
      HERO: raises 29278 to 33278 and is all-in
      flor201163: folds
      calin-poker: folds
      Mattzord: calls 29278

*** FLOP *** J :heart: 3 :spade: T :spade:
      *** TURN *** 4 :spade:
      *** RIVER *** 5 :diamond:

*** SHOW DOWN ***Mattzord: shows A :spade: 7 :spade: (a flush, Ace high)HERO: shows K :heart: 5 :spade: (a pair of Fives)
  • 10 отговора
    • mishokaa
      mishokaa
      Бронз
      Попринцип не мисля,че е твърде лууз пуш-а,но предвид факта,че сме на балон можеш да изчакаш още малко.
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей Crusible ,

Ще те помоля за в бъдеще да не публикуваш резултата на ръката. Това само рефлектира на дискусията и на анализа. Ако сметнеш за необходимо да оставаш резултата то го скривай с опцията "spoiler", така както аз съм направил с публикацията ти.

Ако имаш нужда от помощ, не се колебай да ни питаш в тази тема или си създай нова.

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
    • Crusible
      Crusible
      Бронз
      Първоначално публикувано от parodiq
      Здравей Crusible ,

Ще те помоля за в бъдеще да не публикуваш резултата на ръката. Това само рефлектира на дискусията и на анализа. Ако сметнеш за необходимо да оставаш резултата то го скривай с опцията "spoiler", така както аз съм направил с публикацията ти.

Ако имаш нужда от помощ, не се колебай да ни питаш в тази тема или си създай нова.

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
      ОК, ще го имам предвид следващия път!
    • Crusible
      Crusible
      Бронз
      Първоначално публикувано от mishokaa
      Попринцип не мисля,че е твърде лууз пуш-а,но предвид факта,че сме на балон можеш да изчакаш още малко.
      Така е, обаче лошият беше много затегнат и не вярвах, че може да ме колне за 95% от стака си лайт.
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравей,

Префлоп:

На мен това не ми харесва като цяло.

Първо, защото според мен К5о с тоя стак ми се вижда малко по-слабо за пуш дори и от CO, и второ, защото сме точно на балона и ББ ни покрива.

Ако всички бяха някакви стакове от сорта на 5ББ мисля, че е ок, но така съм за фолд.

Относно кола на лошия ми се струва ОК с А7с дори и на балона. Все пак БТН и СБ са доста малки и ние едва ли ще сме супер зашити в тоя спот.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона "Помоли анализатора да погледне тази ръка отново!"

Поздрави,
      Noob3R
    • Crusible
      Crusible
      Бронз
      Първоначално публикувано от noob3r
      Здравей,

Префлоп:

На мен това не ми харесва като цяло.

Първо, защото според мен К5о с тоя стак ми се вижда малко по-слабо за пуш дори и от CO, и второ, защото сме точно на балона и ББ ни покрива.

Ако всички бяха някакви стакове от сорта на 5ББ мисля, че е ок, но така съм за фолд.

Относно кола на лошия ми се струва ОК с А7с дори и на балона. Все пак БТН и СБ са доста малки и ние едва ли ще сме супер зашити в тоя спот.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона "Помоли анализатора да погледне тази ръка отново!"

Поздрави,
      Noob3R
      В тази ситуация с какъв рейндж е +ЕВ да пушна?
    • Slaker
      Slaker
      Бронз
      Ще се включа и аз мисля, че ще е ок с диапазон близък до този
      34.2%, 22+ Ax+ K4s+ K9o+ Q8s+ QTo+ J8s+ JTo T7s+ 97s+ 86s+ 76s 65s

К5о според мен не е толкова луз ако БУ СБ и ББ не са регулари. А и това, че сме на балона мисля, че увеличава леко нашето ФЕ.
    • Crusible
      Crusible
      Бронз
      Първоначално публикувано от Slaker

К5о според мен не е толкова луз ако БУ СБ и ББ не са регулари. А и това, че сме на балона мисля, че увеличава леко нашето ФЕ.
      Мерси за рейнджа! По принцип, кои решения трябва да поставяме като приоритет на балона, когато става въпрос за този формат - тези +чипЕВ или +$ЕВ, щото според мен от гледна точка на $ЕВ, пуш с К5о е катастрофа на балона със размер на стака 15/20 оставащи. Ти какво мислиш?

Относно това дали е рег, играчът Mattzord (който колна) го прверих и беше заключен в покер про лабс, което ще рече, че е рег. все някъде, иначе не би имал причина да се крие. Колът също показва, че има поглед върху динамиката на играта и в никакъв случай не играе за мин кеш ~6БИ.

П.П. Теб съм те засичал на 2-3 тура, играеш ли ги повечко? Аз тепърва почвам да го уча този формат и засега впечатленията са ми, че е тегав!
    • Slaker
      Slaker
      Бронз
      Първоначално публикувано от Crusible
      Първоначално публикувано от Slaker

Мерси за рейнджа! По принцип, кои решения трябва да поставяме като приоритет на балона, когато става въпрос за този формат - тези +чипЕВ или +$ЕВ, щото според мен от гледна точка на $ЕВ, пуш с К5о е катастрофа на балона със размер на стака 15/20 оставащи. Ти какво мислиш?

Относно това дали е рег, играчът Mattzord (който колна) го прверих и беше заключен в покер про лабс, което ще рече, че е рег. все някъде, иначе не би имал причина да се крие. Колът също показва, че има поглед върху динамиката на играта и в никакъв случай не играе за мин кеш ~6БИ.

П.П. Теб съм те засичал на 2-3 тура, играеш ли ги повечко? Аз тепърва почвам да го уча този формат и засега впечатленията са ми, че е тегав!

Ами аз по принцип гледам чипЕВ, и мисля, че е желателно него да гледаш дори и при влизане в парите целта е да седнеш на финала с хубав стак, а не да влезеш предпоследен по чипове и да отпаднеш седми или осми. Ако погледнеш СНГ уизарда К5о е +сЕВ пуш, но зависи дали даваш правилните диапазони за кол на играчите след теб. Пак казвам според мен като цяло не е толкова лош, но много зависи от играчите след нас. Вече на финала има доста неща за които трябва да следим и някои ситуации които са + сЕВ, може да са пагубни за нас желателно е да се ръководим по ICM, но пак всичко зависи от размера на стаковете, играчите след нас, късите стакове на масата.
      Това, че играча е заключен не значи, че е регулар. Преди около половин година тракинг сайтовете заключиха автоматично статистиките на играчите освен на тези които доброволно бяха изявили желание да останат отключени.

Само на този формат играя. Като 2.5$ и 3.5Р не мисля, че са тегави.
    • Crusible
      Crusible
      Бронз
      Под заключен в про лабса имах предвид, че акаунта е заключен, а не че не излизат графиките, което беше мярката на покер старс вс тракинг сайтовете

А що касае формата 2,5 180манТ и 3,5+Р, според мен си се усеща разлика в играта, по отношение на играчите. % слаби играчи според мен е определено по-висок на 2,5$, където се правят сериозни простотии, докато на 3,5 като цяло играта е по-тайт.