heads up 22

• VeskoFC
      VeskoFC
      Бронз
      Турнирът е freezeout, останали сме аз с 65к чипа и опонентът с 180к на блиндове 1к/2к. Той ме минрейзва от бутона, аз 3бетвам до 10500 и той пушва. Как бихте постъпили тук и защо.

Малко субективно инфо за опонента (не използвах ХЕМ в турнира): редовен играч е хареса ми играта му на финалната маса. След като стана чип лидер при 5 останали започна да краде доста loose, като внимаваше за шортаците и успях да го 3бетна няколко пъти на блъф, започна heads upa с 210к, обича да решава нещата префлоп, като в ситуацията по-горе ме беше 4бетвал 1 път и бях принуден да фолдна А2. Постфлоп се чувствах мн по-уверен след като успях да го блъфирам и после го взех доволен пот със същата линия и той стана пасивен и дори започна да предава потове.
      ще съм благодарен за други мнения :)
  • 10 отговора
    • jikev
      jikev
      Бронз
      Фолд префлоп!
      Прекалено много чипове имаме - можем да изчакаме по добра ръка!
      С тоя трибет, ако ти колне, кво ще правиш на флопа извън позиция с 22?
    • VeskoFC
      VeskoFC
      Бронз
      Както споменах обича да решава всичко префлоп и не го виждам да колне тук. Предполагах, че отново ще ме 4бетне, при което щях да пушна, но след неговия all in нямах тази възможност :roto2:
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      Въпреки , че сме с 30+бб мисля , че доста играчи се увличат в динамиката когато останат ХУ и няма да е голяма грешка да , колнем пуша след , като си 3-бетнал.Аз лично щях да , платя мин-рейзра с надеждата за сет или шоудаун плащайки един залог по улиците.
    • NataliaBerk
      NataliaBerk
      Бронз
      В тази ситуация имаме лесен фолд след пуша. 4бетпуш от страна на редовен играч с тези стакове почти никога няма да е блъф (има 3 към 1 предимство в чипове и няма смисъл да те връща в играта, а ние сме коинфлип дори с блъфовете му), нито монстър (с който щеше да те флатне или да те мин4бетне), а рейнджът му ще се състои почти изцяло от средни към малки чифтове, които не играят добре постфлоп и не искат да виждат флоп, и които тотално ти доминират ръката. С двойките не е трябвало да трибетваш, а просто да колнеш с тази дълбочина на стаковете и постфлоп да решаваш според борда (в никакъв случай не е да играеш само за сет стоймост). Ако ще 3бетваш такъв играч (както си казал който обича да решава нещата префлоп) го прави или с ръце, които ще колваш олл ин, или на блъф с ръце, които не играят добре постфлоп и лесно се хвърлят на 4бет като К-2 сютед, Д-3 сютед и прочие (както си го направил с А-2 примерно).
    • meepwn
      meepwn
      Бронз
      очакваш с 65к стакове да те 4бетне до 20-22к и да фолдне като го бутнеш? .. По-сериозно.

Фолд префлоп.
    • nsavov
      nsavov
      Сребро
      Затварям си очите и 3бет пушвам обикновено и долу ми дава каре, не е толкова трудно.
      @ shipochkin заболя ме главата, сърцето и х** докато ти четох коментара. Тия запетайки на по-грешни места не можа да ги сложиш :nh:
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравейте,

VeskoFC ако искаш мога да преместя ръката ти в секцията за МТТ анализ на ръце, където да бъде анализирана от нашите анализатори. Като за в бъдеще ако искаш да публикуваш ръката си за анализ ще трябва да я предоставяш в удобна за анализ форма.

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
    • VeskoFC
      VeskoFC
      Бронз
      Ако не е проблем представянето й в такъв вид ще супер ако я погледне анализатор, но нямаше как да копирам ръката, защото не използвах ХЕМ и не можах да копирам текста от HH.
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей ,

Тук можеш да откриеш информация за публикуването на ръце за анализ. Също разполагаме и с видео, което ще ти помогне при публикуването на ръце за анализ.

Можеш да използваш някой от следните конвертори за ръце за да публикуваш ръцете си. Чрез използвания от теб не се конвертира всичката нужна информация - не се виждат стаковете и тн.
      други конвертори:

Ако имаш нужда от помощ, не се колебай да ни питаш в тази тема или си създай нова.

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравейте,

Ще е добре за напред да конвертираш ръце, от залата, в която играеш, за да е по-лесна за анализиране, а и на теб ще ти е по-лесно да я copy/paste-неш, вместо да я обясняваш.

Префлоп:

Тук вероятно не бих 3бетнал с тая ръка, защото играе доста зле постфлоп, ако ни колнат и то извън позиция. От друга страна не държим и никакви блокъри, което пак е в наш минус.

След 4бет/пуша му не виждам какво можем да направим.

Ако мислим, че играча е супер агресивен и не фолдва на 3бети, можем дори префлоп да бутнем за 30 ББ с двойките. Той дори и да знае, че не сме супер силни тук, няма как да ни колне с ръка като А5, или QT, докато, ако го 3бетнем, може да 4бетне тия ръце и ние да трябва да фолднем.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона "Помоли анализатора да погледне тази ръка отново!"

Поздрави,
      Noob3R