Смартфон

• asarafov
      asarafov
      Бронз
      Tака във форума имаше много дискусии за смартфони и таблети, в които съм участвал и аз, но в крайна сметка не успях да стигна до някакво крайно решение, отчасти продиктувано от факта, че темите са на няколко месеца, а излизат все нови и нови неща.

Ето да си кажа какво търся и евентуално какви са ми идеите в главата за смартфон. Цената да е до 400-500 лева макс ( желателно, ако имате предвид некое китайче да е към 150-200$ макс). Eто някои от вариантите

1. Някой от Experia серията (трябва ми съвет за оптмилаен вариант може би S или U)
      2. Самсунг Галакси С
      3. Китайче - http://dx.com/p/neobox-android-4-0-wcdma-bar-phone-w-4-3-capacitive-screen-wi-fi-gps-and-dual-sim-black-brown-149659
  • 368 отговора
    • Thuler
      Thuler
      Бронз
      Nokia Lumia 900 - един от най-добрите телефони в момента. Супер хаурдуер, много здрав, windows phone, безплатни нокиа мапс и още :)
    • rockamring
      rockamring
      Бронз
      Ето и от мен нещо което си купих преди 2 седмици от Технополис много е добро за цената от от 269 лева :facepalm:

http://www.prestigio.bg/products/Smartphones/MultiPhone/MultiPhone_4040_DUO
    • asarafov
      asarafov
      Бронз
      Мерси за предложенията, момчета ще се радвам да чуя и от другите за нещо добро ново ещо от китайчетата и няколко мнения за Експириите и Галаксито?
    • alxndr1
      alxndr1
      Бронз
      Като бивш собственик на GalaxyS1 (i9000), а сега на GalaxyS2, бих казал вземай С2! Влиза ти в ценовия клас, можеш да си го намериш на 4-5 месеца с БГ гаранция за тия пари. Единичката беше доста корава машина, но си имаше недостатъци- няма светкавица (или по използвана като фенерче :D ) и доста голяма част от бройките имаха проблеми с GPS-a. С S2-ката няма да ги имаш тези проблеми. Февруари ще има официален update до JellyBean (най-новата версия на андроид). А ако си падащ по това да си бърничкаш телефона с различни custom неща(както бях аз преди), ще имаш всичко най-ново :)

Надявам се да съм бил полезен!

Поздрави, Александър :)
    • iwillgoon
      iwillgoon
      Бронз
      Xperia са много хубави телефони, но имат един много съществен недостатък - изключително високи SAR стойности. Специално за Хпериа У е на границата на позволения максимум. Облъчват страшно много и в сравнение Самсунг имат в пъти по-нисък САР. Ако това не те притеснява толкова - U няма слот за СД карта. Хпериа Сола е с идентични спецификации + Флоатинг тъч и сд слот.

Аз ти препоръчвам Samsung Galaxy S3 mini. Съвсем леко надвишава бюджета, но определено си заслужава парите.
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравейте,

Аз си купих преди месец ето ТОВА китайче и съм много много доволен. Излезе ми 378лв с DHL доставка, допълнителна батерия, custom ROM, и калъфче. Дойде за 7 дни, като не съм минавал митница. С обикновено доставка и без другите екстри излиза около 300лв.

@asarafov Ако не бързаш много, ще ти го покажа на срещата в София. :)

@iwillgoon Samsung Galaxy S3 mini струва поне 500лв, а е с по-кофти параметри от китайчето ми, така че не бих го избрал. За тези пари бих си взел ТОВА.

Поздрави,
      achko
    • asarafov
      asarafov
      Бронз
      @alxndr1 Мерси за споделения опит. С2-ката изглежда доста приятна. Сподели само колко време ти държи батерията ако си го ползваш постоянно. Също така като бързина на телефона и камера как ти се струва?

@iwillgoon Мерси за съветите особено за тези за Експиирите, защото те са ми мъгляви, но гледах, че са доста евтини

@Achko Точно подобно китайче си търся аз, само ако можеш да споделиш от падащите менюта какви точно настройки си избра, защото има доста варианти, все пак плащаме за тях, поне да знам какви са по-важните параметри, а и на Мемори - каква е разликата между C4 и C10. Също исках да те питам колко ти държи батерията при използване почти през целия ден? Мерси за предложението да го погледна на срещата в София, но тъй като вече се върнах обратно към UK, няма как да стане
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравей asarafov,

Можеш да махнеш всичко от падащите менюта. Препоръчвам ти обаче, да си вземеш поне 16GB карта (С10 е по-бързия клас карти), тъй като новите игри са по 2GB :D и задължително с custom ROM (Etotalk MOD ROM +US$4.99), освен ако не искаш сам да се занимаваш със смяната му, което не ти препоръчвам. Аз си взех и силиконов калъф, но ми пратиха жълт :( , та ако решиш да си вземеш калъф напиши им да е някакъв нормален цвят в заявката.

Батерията е малко слаба - 1700mha, но издържа кажи речи цял ден ровичкане, а повече и не очаквам от телефон с толкова голям дисплей. Ако не ти достига можеш да използваш нещо като ТОВА.

Поздрави,
      achko
    • Justri
      Justri
      Бронз
      @asarafov , не се излагай с тия китайчета. Ако ще си вимаш китайче то гледай да до $50. Иначе не набивай пара в боклуци.

Иаче една друга гледна точка: не знам от кой град си , но по големите градове в заложните къщи изпадат много читави Айфон 4 , Галаксита и каквото се сетиш за по 300 - 380 лева. Някой даже са с гаранционни карти към тях.
    • Thuler
      Thuler
      Бронз
      Първоначално публикувано от Justri
      @asarafov , не се излагай с тия китайчета. Ако ще си вимаш китайче то гледай да до $50. Иначе не набивай пара в боклуци.
      В повечето случаи едни и същи компании и хора произвеждат частите на обикновения китайски телефон и тези на Samsung, apple HTC и т.н. Разликата между някой китайски телефон и един Samsung, е че на китайският телефон няма лого и е 3 пъти по евтин
    • achko
      achko
      Бронз
      Предполагам, не си виждал читаво китайче и затова мислиш така. Ако държиш на марка, можеш да си вземеш Lenovo (истински, произведено от Lenovo) за по-малко от 250лв от китайските сайтове. Специално iPhone имат толкова ужасно съотношение цена/производителност, че освен ако не ти го подарят няма никакъв смисъл да купуваш такъв телефон.

Ако държиш на гаранция, то Prestigio предлагат не лоши телефони с подобни параметри.

Поздрави,
      achko
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Първоначално публикувано от Thuler
      В повечето случаи едни и същи компании и хора произвеждат частите на обикновения китайски телефон и тези на Samsung, apple HTC и т.н. Разликата между някой китайски телефон и един Samsung, е че на китайският телефон няма лого и е 3 пъти по евтин
      +1. Дори съм гледал филми за това как от една и съща поточна линия се създават части за Zopo( китайче) , Apple и Samsung. В днешно време с минималистичния дизайн няма особено много разлика визуално между Samsung или някой телефон, предназначен за китайския пазар. Вътре пък всичко е 1:1.

Все пак, ако искаш марков телефон и имаш човек, който да ти го донесе от САЩ/ Канада, Google Nexus 4 в момента е изключително добър като качество и то за ниска цена ($300).

Поздрави,
      Камен
    • iwillgoon
      iwillgoon
      Бронз
      @ achko

Съгласен съм напълно :) Просто го давам като идея, на мен лично ми харесва телефона като цяло, но не е най-доброто съотношение цена/производителност в никакъв случай. Иначе за китайчетата, именно от съображение за качеството на повечето, не бих се спрял на тях, но марки като Lenovo, Prestigio си заслужават.
    • alxndr1
      alxndr1
      Бронз
      Честно казано аз не съм виждал читаво "китайче", същото така не съм си играл и с такова за 150$, но честно казано не ми се рискува. Все нещо ще му куца макар, че излиза от 1 поточна линия с самсунг htc и т.н. Другото което виждам, че е дал линк към deal extreme и това означава, че ще трябва да му платиш ДДС щом е 150$, където и да си в европейския съюз. Щом пребиваваш в UK- ebay! Просто стоиш няколко часа набелязваш си няколко търга и все ще си намериш нещо на оферта.
      Доколкото до с2-ката от камерата съм много доволен. В xda или някой друг форум може да си намериш тема за снимки с тела. А до батерията ще се опитам да съм кратък- телефоните от този клас се правят да можеш цял ден да си играеш с него (ГПС, малко игрички докато чакаш или пътуваш, музичка 2-3 часа, 30-40 мин. разговори) и да издържи 1 ден. За с2 гарантирам че го издаржа. :) Иначе с този не съм си правил екперименти, но примерно с1 на 2г мрежа ( има голямо значение дали си си пуснал друг стандарт- 3г+) ми е изкарвал 6 дена само на разговори.
      btw хвърли едно око на nexus4, както колегата те посъветва. Последно каквото мернах за него много го хвалеха, а беше доста евтин в google store. Само да не е out of stock все още, че бая се издъниха с това, че беше изкупен още първия ден на пускането му. :D
      Не натоварвам никого с мнението си, моля да няма нападки. :)

Поздрави
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравейте,

Проблема ми с марковите телефони е, че за практически същото нещо обикновено искат 2-3 пъти повече пари. Това важи за Samsung и за iPhone и за HTC. Така или иначе обикновено ползваш телефона си не повече от 2 години (ако искаш да имаш някакво що-годе в крак с технологиите устройство), и не виждам смисъл да инвестирам много пари в него. Вероятно ако парите нямаха значение, щях да си взема марков телефон. :)

Относно качеството на китайските телефони - разбира се има и абсолютни боклуци, но все пак с малко търсене из форумите човек може да открие информация и за марката на китайския телефон, и за това доколко е читав. Всъщност има уважавани и качествени китайски марки телефони, за които и аз не бях чувал думичка, преди всъщност да почна да си търся телефон и да чета из форумите.

@alxndr1 Разбира се, че няма да има нападки. :) Все пак разменяме мнения, и се опитваме да сме полезни един на друг.

Поздрави,
      achko
    • zakkfwylde
      zakkfwylde
      Бронз
      Аз бях с китайче и съм адски недоволен ! Изцяло TOUCH дисплей , на 2-рия месец спря да бачка тотал щета . От 2 месеца и повече вече имам Samsung Galaxy S Advance - телефонът е супер железен бачка безотказно със всякакви джунджурии :D Може да го намериш за около 500/550 макс , като и цените падат в момента . Успех
    • iwillgoon
      iwillgoon
      Бронз
      @ achko

Ти поръчвал ли си от сайта от линка, който даде или от друг подобен сайт? Гледам, че за по-бърза доставка искат $50+ до БГ, а най-евтиния (25$) метод отнема 25+ дни?
    • a111n
      a111n
      Начален
      Това че сте доволни от китайските куче марки е добре за вас, но те НЕ са 1:1 с големите марки 100%(има огромна разлика, това че вие не я yсещате е добре за вас, защот спестявате пари). Мойе да си земеш Galaxy s2 на старо за тези пари и със сигорност ще си много доволен.
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравей iwillgoon,

Да, аз ползвам точно този телефон (Newman N1) и си го поръчах от този сайт (etotalk). С DHL дойде за 7 дни. Приятели си поръчаха с обикновената доставка и дойде за малко повече от 2 седмици. Има други сайтове, в които телефона излиза по-евтино, но тъй като не съм поръчвал от тях не мога да дам мнение.

@a111n Не става въпрос за това какво "усещаме", а за реални тестове и характеристики.

Поздрави,
      achko