Cv

• SoHmNigredo
      SoHmNigredo
      Бронз
      Правя този блог защото ми е скучно . То принципно има какво да правя защото съм на работа. Ама не ми се работи . Не , че ме мързи, просто днес ми е последния ден на работа тъй като ме съкращават . И ей за тва не ми се работи. А ме съкращават защото на шефа русата метла реши , че баща и ще се справя по-добре от мен в офиса . И понеже несъм гаден , му оставям куп неща за вършене в понеделник . И понеже не съм гаден няма да му спра нета за 2 дена , и няма да трия музиката от компа . И понеже и колегите не са гадни и те няма да го съсипят рано сутринта . И за финал няма да Изключа num Lock-a . За друго не се сещам в момента но и това не е малко .

Така на дневен ред съм аз . Играя покер незнам от колко време, може би 1- 2 год. без сериозни успехи. Като съм се занулявал само 1 път но ще стигнем до там малко по-късно. Разпускам с dota основно . Едно време цъках и WOW но слава богу се осъзнах . Голямата ми страст е четенето . Можеби съм изчел повече стр. отколкото ръце съм изиграл на покер (че на белот са можеби повече) .

И сега към покера основно . Не играя с помощни програми . В момента нямам банка. Братми катастрофира преди няколко месеца и банката излетя . Малкото което остана с много агресия и глупава игра си замина. Но тогава бях ефектиран и трябваше да избият всички чуства някаде . Общо взето е това за миналата година. Сега да видим новата .

Мислех да депозирам този месец но тъй като оставам без работа няма да го бъде . А и остана да връщам още 1 хилядарка плюс, минус някои и друг лев . Такаче вече не мисля за депозит .Имам някакви $ 4-5 в Старса и мисля с тях да започна пък че видим .Като целите са ....

-Изграждане на банка от СНГ като прескоча 0.25 и мина директно на 0.50 .
      -Прехвърляна на банката от pokerStars.com в pokerstars.fr .
      -При добро развитие прехвърляне на част от 2те банки в ПКР за игра на МТТ .
      -Да намаля цигарите докато играя , че става мазало .

За това се сещам в момента . Ако имате препоръки или някакво мнение или искате да спамите или квото и да било заповядайте .
  • 7 отговора
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравей SoHmNigredo,

Радвам се, че си решил да си отвориш блог!

Това с работата е доста гадно, но дано пък се окаже начало на блестяща покер кариера. :)

Още повече се радвам да видя четящ човек! Аз самият също чета супер много, като със сигурност изчетените ми страници са повече от изиграните ръце. :D

Чета предимно фантастика, след това фентъзи (не съм голям фен, но като няма риба и рака е риба..). Като няма фантастика/фентъзи чета каквото има. :f_cool:

Сега съм си харесал "Нов патрул" на Лукяненко, но не мога да намеря време да отида да си я купя хех. Иначе читанката ми е пръв приятел, и от години чета предимно на телефона - предпочитам е-книгите пред хартиените.

Поздрави,
      achko
    • SoHmNigredo
      SoHmNigredo
      Бронз
      Аз съм се насочил към друг жанр . Голям фен съм на адаша Марио Пузо . В топа ми влизат книги като Мъртвите сибирски полета , Време разделно , както и поредицата на Свобода Бъчварова , определено книги които си заслужават а и често си ги препрочитам . В момента съм се насочил към Ернс Мулдашев . И книги с много философия и психология. Определено смятам , че много помагат за покера. В смисъл играем повече с/у хора а не с/у карти . Така също много помага за тилт . Вярвам , че положителната нагласа е много важна част за развитието ни , за това и не си го слагам на сърцето за работата. След катастрофата на братми съм благодарен , че е жив и преусмислих много неща . Така , че вярвам , че нещата ще си дойдат на мястото . Иначе за мен хартията си е класика , а и телефона не ми позволява различни формати :) . Иначе много обичам да си обикалям антикварните книжарници нещо като хоби ми е :) .
    • meepwn
      meepwn
      Бронз
      Моля те, Ернст Мулдашев е толкова далече от философията... индигови деца, древни извънземни, как това е философия?
    • SoHmNigredo
      SoHmNigredo
      Бронз
      @meepwn Нямах предвид конкретно Ернст . Но като стана на въпрос ... Автора пише за тибетските лами и то там ако няма философия незнам каде има . Пише за изчезнали цивилизажии да . И от това неможем да погледнем под различен ъгъл на нещата така ли ? Няма значение за какво четем стига да си извадим полука . То реално и костенурката не се е състезавала със заека но има полука в баснята нали ? Ернс показва как са пропаднали цели цивилизаций, погледнато рационално ние вървим към същото . На всякаде войни и злоба . Ще ти дам 1 прост пример . До блока има магазин от който си взимах кафе сутрин. И спрях защото продавачката беше ужасна . Държи се така все едно съм отишъл в тях без покана . Сега ходя до друг магазин на мн-по голямо разстояние , но отношението е друго . Продавачката винаги ще ти каже нещо добро и винаги ще се смихне. А една усмивка може да значи много . За това на всяка маса когато уграя покер пожелавам успех и поздравявам хората за добре изиграна ръка . От всяка книга(и не само) можем да извлечем полза стиа да искаме . :) Ако ние сме по-добри и светът ще е по-добър .
    • meepwn
      meepwn
      Бронз
      Можеби съм изчел повече стр. отколкото ръце съм изиграл на покер (че на белот са можеби повече) .

Осъзнаваш ли колко жалка история е в това изречение да напишеш два пъти можеби и стр.? "На всякаде", "цивилизаций", 3х "полука", "незнам", "стиа", "мн-по голямо", "смихне", нулева пунктуация... По принцип нямам нищо против неграмотните постове, но после да твърдиш че си супер ерудиран е малко нагло.

- никога не съм твърдял, че от книгите не може да се извлече "полука", не знам защо ми го доказваш. Твърдя, че конкретно Ернст Мулдашев не пише философия, а евтин боклук.

- сериозно? Някой те е изгледал лошо, и това е доказателство за падението на цивилизацията? Това е "погледнато рационално"?

- "Ако ние сме по-добри и светът ще е по-добър ." ... Мерси, с това гениално прозрение просто коренно ми промени светогледа, отивам да осиновя сираче и да дарявам кръв.
    • SoHmNigredo
      SoHmNigredo
      Бронз
      Можеш да твърдиш , че съм неграмотен колкото искаш . Но неможеш да твърдиш за човек доказал се в своята област , че е създал ефтин боклук . Просто не си на неговото ниво . Това вече е нагло :) . Нестава въпрос дали някои ме е изгледал лошо или е написал нещо целящо да ме засегне . Имах предвид всички кръвопролития по света. Войни , тероризъм , 14 годишни ограбват магазини . Помниш ли последната безкористна постъпка от твоя страна или на някои друг ? Научи се да гледаш малко по-глобално на нещата и да четеш м/у редовете :) . Сърказма ти е неуместен в последния абзац . С това доказваш колко гаден е светът и сам си противоречиш . А и нищо добро неговори за теб :) . Не се стремя да доказвам нищо . Не казвам, че съм ерудиран . Просто няма да си редактирам постовете Н-пъти . Защото го пиша това за мен след време да осъзная колко съм бил тъп :) . А не да се доказвам на някого за нещо си .
    • meepwn
      meepwn
      Бронз
      Тилтваш ме. Пише се евтин, не ефтин, не можеш вместо неможеш, сарказъм, не сърказъм.

Но неможеш да твърдиш за човек доказал се в своята област , че е създал ефтин боклук

Мога.

Войни , тероризъм , 14 годишни ограбват магазини .

Малко по-конкретно? Каква е голямата трагедия в малолетен крадец?

На мен ми се струва, че България не във война вече 70 години, което е значително подобрение в сравнение с предишните 1200-1300 години. Стандарта на живот се качва рязко, лудата крава и други подобни епидемии от които се страхувахме последните години дори и бегло не могат да се сравняват с Черната Смърт; убийствата на 10,000 души са буквално 100 пъти по-малко, сравнени със статистиката от преди 500 години. Продължителността на живот е 20 години повече. Изглежда ли ти на крах на цивилизацията?

Ако искаш да сравняваш не със средновековието, а със 50-100 години преди 2013, горе долу същите резултати. Войната срещу тероризма е абсолютно нищо в сравнение с първата и втората световна война, студената война, и десетки други конфликти (например за България Априлското въстание, Освободителната война, Междусъюзническата война, Балканската война...).. Режимите в Китай, СК и близкия изток не могат да се сравняват с гадния шибан комунизъм, нацизма, фашизма, и диктаторския режим в Испания.

С това доказваш колко гаден е светът и сам си противоречиш .

Не.