HU 66 vs 3bet 18bb

• shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $50(BB) Replayer
      ($935)
      Hero ($2,065)

Dealt to Hero 6:club: 6:heart:

Hero raises to $100, raises to $300, Hero raises to $2,065 (AI), calls $635 (AI)

Динамиката е такава , че не мога да отворя повече нито да пушна.Опонента не е много пасивен/агресивен.За около 20 ръце , които играхме с 20бб ефективен 2пъти ме 3-бет пушна и аз фолдвах , за първи път ме 3-бет без пуш с такъв стак.
      В предвид , че почти нямам ФЕ след пуш(така мисля аз??) ми трябват около 34% и срщу 99+АК(да кажем среден диапазон) нещата не изглеждат добре. Срещу песимистичния QQ+ още по зле.Срещу QQ+ и 1блъф съм на границата.Срещу 22+ АJ+ нещата са добре, но не мисля че ще си позволи да семиблъфира с такъв стак.Така че остават първите 3-варианта =>Фолд.
      Не съм много убеден , че логиката ми в определянето на диапазон е правилна, за това.Основният ми въпрос е ,относно диапазона?Също така някакъв друг вариант на отиграване?По принцип когато ефективния стак падне под 15 почвам да мисксирам мин-рейз с пуш но 18 ми се виждат много?
  • 3 отговора
    • meepwn
      meepwn
      Бронз
      ми той като прави такъв 3бет НИКОГА няма да фолдне, в такава ситуация ще ти извади нътс най-често. ТТ+ AQ+ може би.

За мен е супер лесен минрейз/фолд, ако не искаш да минрейз/фолдваш може и директно да пушнеш.
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравейте,

ми той като прави такъв 3бет НИКОГА няма да фолдне, в такава ситуация ще ти извади нътс най-често. ТТ+ AQ+ може би. За мен е супер лесен минрейз/фолд, ако не искаш да минрейз/фолдваш може и директно да пушнеш.

Като цяло съм съгласен. Все пак бих му резширил диапазона до нещо подобно на 77+, А9s, ATo+ KQ. Ако пак беше пушнал с динамиката ви рей/колвам. По-начина, по-който е играл предпочитам да фолднем. Като се стаквам с нещо подобно на 88+, AJ+. Диапазон, което принципно е прекалено тайт за HU, но с така стеклата се ситуация.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона "Помоли анализатора да погледне тази ръка отново!"

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
    • fibobg
      fibobg
      Бронз
      Р/Ф с 66 с под 20бб срещу някой, който за 20тина ръце те 3бетва за 3ти път си е доста зле imo