AQo 9max 1$

• sashk1N
      sashk1N
      Бронз
      Pacific No-Limit Hold'em Tournament, 25/50 Blinds (6 handed) - Pacific Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

MP (t1855)
      CO (t2470)
      Button (t1335)
      SB (t3690)
      Hero (BB) (t1415)
      UTG (t2735)

Hero's M: 18.87

Preflop: Hero is BB with A, Q
      1 fold, MP calls t50, 2 folds, SB calls t25, Hero checks

Flop: (t150) A, Q, 8 (3 players)
      SB bets t50, Hero calls t50, 1 fold

Turn: (t250) 2 (2 players)
      SB bets t50, Hero raises t150, SB calls t100

River: (t550) 7 (2 players)
      SB checks, Hero bets t350, SB raises t3440 (All-In), Hero calls t815 (All-In)

Total pot: t2880

Results below:

SB had 8, 7 (two pair, eights and sevens).
      Hero had A, Q (two pair, Aces and Queens).
      Outcome: Hero won t2880

освен, че е риба нямам други наблюдения за по-особени ръце
  • 5 отговора
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей sashk1N,

Префлоп:

AJ бих чекнал, но с нашата ръка предпочитам да рейзнем. Рейз до около 200-250 чипа е достатъчен.

Флоп:

Рейз за стойност и защита. Излишно е да слоуплейваме. Пота е малък, а и даваме добри оддсна опонентите ни да ни аутдроунат. Рейз до около 175 чипа е добре.

Търн:

Така изиграно в момента сме в много неприятна ситуация. Ако рейзнем и опонента ни пушне или направи голям рейз ще трябва да фолднем хубавата си ръка! Съответно тук предпочитам само да колнем. Ако е напред си даваме възможност да го аутдроунем.Неприятно е че губим стойност, но предотвратяваме шанса да рейз/фолднем толкова силна ръка.

Ривър:

Бет ти за стоност ми харесва. След като опонента ни пушва бих фолднал. Не очаквам да го прави достатъчно често с два чифта. Най-често ще го прави със сет или флъш. Като ние бием само комбинациите му от два чифта ръце. Почти никога няма тук чифт. Като много рядко ще има някакъв пропуснал гътер.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона "Помоли анализатора да погледне тази ръка отново!"

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
    • sashk1N
      sashk1N
      Бронз
      Добре аз имам няколко въпроса. :)

Префлоп съм съгласен, че трябваше да рейзна и го отчитам като грешка.

На флопа защо да не я slow play тъй като нищо не ме плаши имам А :spade: и не съм толкова притеснен от флъш :spade: тук мисля, че само ме притеснява ако дойде К,J,Т,9 да му запълни гът шота.

На търна вече си защитавам ръката като имам и НЪТ ФД.

На ривъра не мисля, че има флъш тъй като щеше да ме се вкара или да ме рейзна на търна (както винаги правят да мин.рейзне), а тъй като той само плати си помислих, че и той има ФД с някой поп,вале и т.н. Тук единственото, което ме притеснява мисля, че е 22,77,88.
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей,

Такива бетчета ги прави най-често с флъш дроу или стрийт дроу. Съответно даваме им много евтина карта да ни бият. По-добре да вземем стойност и да се защитим. Така нито се защитаваме нито взимаме стойност от дроувете им.

Чек/рейз на ривър е много силна линия. 99% от случвайте е 2 чифта +. За флъша е вярно, че най-често ще се вкара на търна, но понякога и ще слоуплейва. Надяваме се да пушва по-слаби два чифта. Другите ръце, които играе така ни бият. Затова предпочитам да фолднем. Ако не беше излезнал флъша на търна бих се стакнал.
      Ако си сигурен, че лошия не играе така флъш, а винаги го стаква на търна и на ривър сме само срещу сетове и два чифта e OK да се стакнем.

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
    • sashk1N
      sashk1N
      Бронз
      Мерси много! :)
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей,

:s_thumbsup:

Поздрави,