AQs 3bet pot 11$

• Alcas
      Alcas
      Бронз
      Pacific, $11 Buy-in (25/50 blinds) No Limit Hold'em Tournament, 9 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

CO: 2,677 (53.5 bb)
      BTN: 3,475 (69.5 bb)
      SB: 2,546 (50.9 bb)
      BB: 4,976 (99.5 bb)
      UTG+1: 3,266 (65.3 bb)
      Hero (UTG+2): 3,649 (73 bb)
      MP1: 1,789 (35.8 bb)
      MP2: 4,207 (84.1 bb)
      MP3: 7,969 (159.4 bb)

Preflop: Hero is UTG+2 with Q A
      UTG+1 folds, Hero raises to 142, 3 folds, CO raises to 425, 3 folds, Hero calls 283

Flop: (925) 2 9 A (2 players)
      Hero checks, CO checks

Turn: (925) 7 (2 players)
      Hero checks, CO bets 462, Hero calls 462

River: (1,849) K (2 players)
      Hero bets 452, CO raises to 1,342, Hero folds

Играча е 17/9 за 64 ръце с 3.3% 3бет като не беше 3бетвал от бутона. Като цяло тайт играч който не съм сигурен колко често ще ме 3бет блъфира дори от Вu.

Все пак реших да колна.

На флопа лошия чеква, което ми се вижда доста съмнително. Очаквам да бетва блъфовете си а да чеква AK/AA/QQ/KK/JJ или някое по-слабо асо ако е 3бет блъфирал и иска да го пот контролне.

На търна мисля, че е по-добре да заложа за стойност от междините му чифтове. Проблема на чека е че очаквам да заложи 1 път с средно силните си ръце, които бия и да ги чекне на ривъра.

Така изиграно реших да блок бетна ривъра с идеята, че той ако има АА/КК/АК така изиграно не съм сигурен дали ще мога да фолдна и ще загубя максимума. АКо има JJ/QQ или слабо асо винаги ще ми чекне.
  • 3 отговора
    • davidcana
      davidcana
      Бронз
      на търна чек е по добре май понеже му даваш шанс по-слаби ръце от твоята да заложат докато ако ти бетнеш може и да ги фолдне

на ривъра не знам кое е по добре ,май чек/фолд ,понеже не виждам коя по слаба ръка ще бетне 2 пъти тука а и от коя ръка пък ти може да вземеш стоиност с бет

при блок бет ще го загубиш ако има по силно и ако има по слабо ще фолдне така че не виждам много смисъл /освен да вземеш тънка стоиност от по слаби Ах :coolface: /
    • bah22
      bah22
      Платина
      Здравей Иване,

Префлоп:
      Аз пък с/у този голям 3бет и статс-а на лошия бих предпочел да фолдна още тук. Ръката ни изглежда симпатична, но може да ни вкара в доста проблеми постфлоп извън позиция! Имам чувството, че дори и когато ударим ТП ще се налага да го играем за пот контрол и няма да знаем къде се намираме.
      Рейз/фолд може да изглежда малко слабо, но на мен ми харесва най-много тук!

Флоп:
      Този негов чек наистина е странен. Не съм сигурен, че чеква с АК тук...
      От друга страна пък ние също държим А и той има само 1 комбо, с което трапва.
      Според мен ренджа му тук по-скоро е:JJ-AA най-често и няколко комбота за АК и няколко за Ах.

Търн:
      С/у този рендж аз бих предпочел да заложим. Аз бих бетнал около 2/3 пота, защото лошия едва ли ще фолдва JJ-KK на един бет.

Ривър:
      Както си го изиграл бих предпочел ч/ф, заради причините, които спомена davidcana.
      А ако бяхме бетнали на търна, като се замисля пак бих предпочел ч/ф. :roto2:

Поздрави,
      Бах
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравейте,

Alcas ще те помоля в бъдеще да даваш някакво инфо за турнира в заглавието. Ако не друго поне да има бай-ина и ръката. В случая бай-ина. Това, че го има в темата е хубаво, но не задължително. Като трябва да го има поне в заглавието. Да го има в темата е само екстра и може да не се затормозяваш да го даваш там.

Ако имаш нужда от помощ, не се колебай да ни питаш в тази тема или си създай нова.

Поздрави,
      Антоан :pokerface: