Път Без Изход

• rokesantacruz
      rokesantacruz
      Бронз
      НАЧАЛОТО:
      Някои от вас може би ме познават, а други не. Подвизавам се във форума от няколко години като предимно чета другите блогове и по - малко пиша. От началото на 2010г. започнах да играя покер с истински пари като преди това играех една година само фрийроли. За тези 3 години научих основните положения в СНГ и МТТ форматите . Играл съм в почти всички мрежи, които се предлагат на покер пазара като само в покерстарс бях малко назад. Най - вече играех СНГ като първоначално започнах с ДОН турнири, а по - късно установих, че има и по-доходоносни разновидности на СНГ формата. Минах през почти всички стандартни СНГ разновидности в различните мрежи като резултати бяха прилични за моите стандарти, които не са особено завишени. На няколко пъти съм си кешаутвал 80-90% от банката и съм започвал от начало . За мен покерът беше 60-70% от месечния ми доход . Играех по 1-2 месеца правех по няколко стотин долара и ги дърпах , след което започвах да играя като вече нямам една стотинка :facepalm: . И така животът си течеше гладко - спане , покерче през деня и вечерта се нашия като магаре в студенски град след което два три дни почивам . Мислех си че това ще продължи още дълго време и винаги ще мога да си изкарвам по някой лесен долар от покер като страничен доход. Да ама не .

НАЧАЛОТО НА КРАЯ:
      Септември месец 2012г. ми минаха държавните изпити, след което целия октомври се отдадох на грайнд. Основно цъках СНГ като се бях заканил и да науча НЛ СГС. Всеки ден гледах клипчета и четях статии и играех по 6, 7 часа. И на СНГ и на кеша нещата вървяха доста добре и нямаше как да е иначе понеже бях в доста добра кондиция, а пък и нямах други неща на главата, за които да мисля. В края на мецеца направих и едно второ място на едно МТТ, което беше перфектния завършек на месеца(в последствие май ще се окаже и на покер кариерата ми) . На първи ноември започнах работа - това беше и преломния момент за мен . Мислех си, че ще мога след работа да цъкам по 2 часа и да печатам по 150- 200$ с които да оправям квартира и сметки. Целите ми бяха минимални и на пръв поглед лесно постижими. И така ноември месец поцъквах след работа като нещата малко по малко започваха да се затлачват. Раното ставане, недоспиването, психическата и физическа умора, апатията, липсата на време за четене на статии и гледане на видео материали и като цяло това , че нямам кога да работя над играта си започнаха да оказват много голямо влияние. Усещах как просто само цъкам копчета без да се замислях , раздавах пари като Бил Гейтс на благотворителна кампания и най-лошото е че даже не ми и дремеше. ХЪДА си стоеше на масите, но аз даже и не го поглеждах , не следях играчите , не водех бележки. Превърнах се в един губещ играч, който просто си подарява парите. Бързо се усетих и започнах да умувам какво да правя, как да се преборя със всичко това ? Обмислях всякакви варианти - да сменя формата, видовете СНГ, да спя по 2 часа след работа и като се събудя към 9 да играя , да играя ПЛО и какво ли още не. В началото на 2013г. вкарах 150 евро в 24ч покер като зарибих да цъкам супер турбо ХУ по примера на един колега от форума. Започнах доста надъхано като след няколко дни игра бях около нулата. В един ден обаче яко изморен се прибрах от работа и набързо изгубих доста голяма част от банката си . Беше на лице най - големия ми проблем - когато играя добре отпочинат и концентриран бия лимита, но при горепосочените фактори няма как да си играя А играта. И така по средата на месеца взех ново кардинално решение - да започна да изучавам ФЛ като аргументите ми бяха, че се вадят добри пари от РБ и просто трябва да стана печеливш играч на 0.25/0.5 и да правя по 25000 на месец за да си докарвам заветните150-200 на месец. Започнах да чета статиите за формата от статус начален и бронз и лека по лека свикнах с играта като за 5000 ръце бях на нулата(после ще кача и графика). Днес обаче след 5 работни дни отново се сринах и съм отчаян :(

Може би трябваше да пиша по-рано по моя проблем, но мисля, че и сега не толкова късно. Надявам се да ми дадете идеи как да се преборя с проблемите ми, които съм споделил по-горе и пак да успея да бъда печеливш играч. Бих бил много благодарен да чуя различни идеи и варианти, които прилагат другите играчи във форума, за да успеят да съчетаят покера с работата и то успешно.
  • 11 отговора
    • rokesantacruz
      rokesantacruz
      Бронз
      Ето и днешната сесия ФЛ 0.10/0,20 и 0.25/0.5
      [img][IMG]https://img715.imageshack.us/img715/7992/resultsqa.png[/IMG] Uploaded with ImageShack.us[/img]
      А това е цялата ми игра на ФЛ:
      [img][IMG]https://img7.imageshack.us/img7/5286/resultski.png[/IMG] Uploaded with ImageShack.us[/img]
    • faktor1
      faktor1
      Бронз
      6max или FR?
    • rokesantacruz
      rokesantacruz
      Бронз
      Само ФР в старса . Като цяло до днес се движех не лошо като за начинаещ във ФЛ ама.....
    • joro8112
      joro8112
      Бронз
      Здравей.
      Ще ти кажа при мен как е.Играя покер от 2 години(кеш,нямам време за турнири макар че много ми харесват).Изградих някаква банка стигнах до някакво задоволително ниво(рег на нл20 и шотове на нл 50)и тук зациклих.Цялата работа е,че и аз като теб работя,играя само след работа и когато почивам,но това се оказва явно недостатъчно да се развивам нагоре,трябва време за четене,гледане на видеа,анализи ит.н.Да не говорим,че както и ти каза,след работа не винаги,даже рядко си в оптимална форма.Отделно вече съм и с дете и т.н. така,че при мен покера колкото и да не ми се иска засега остава на второ място.
      Та съвета ми е да си избереш ясно приоритета.Ако решиш да се занимаваш с покер и нищо не те спира да го направи6-направи го.Аз примерно за себе си съм решил ако направя банка 10к и имам още толкова настрана поне,тогава ще пробвам с покер-и да не се получат нещата няма да е фатално.Дотогава ще си цъкам след работа и каквото дойде отгоре добре дошло,ако не дойде нищо-bid deal.
      Ako пък избереш работата си като приоритет,не си постявяй за цел някакви 200 или колкото си там $,изучавай си играта когато имаш време,играй за удоволствие(много е важно това) и когато направиш някаква банка и заделиш някакви пари така че да си подсигурен за известно време(колкото повече толкова по-добре),пробвай тогава пак сериозно с покера.
      Та така-избери си приоритет,постави си цел,подсигури се и нещата може и да се получат.
    • faktor1
      faktor1
      Бронз
      Може би най-доброто, което можеш да направиш е да спазваш стратегиите за бронз и сребро.Също така FL може да бъде страшно тилтващ понякога(като всеки един формат) и трябва да имаш здрави нерви(личен опит).Забравих да питам на колко маси играеш?
    • rokesantacruz
      rokesantacruz
      Бронз
      Първоначално публикувано от joro8112
      Здравей.
      Ще ти кажа при мен как е.Играя покер от 2 години(кеш,нямам време за турнири макар че много ми харесват).Изградих някаква банка стигнах до някакво задоволително ниво(рег на нл20 и шотове на нл 50)и тук зациклих.Цялата работа е,че и аз като теб работя,играя само след работа и когато почивам,но това се оказва явно недостатъчно да се развивам нагоре,трябва време за четене,гледане на видеа,анализи ит.н.Да не говорим,че както и ти каза,след работа не винаги,даже рядко си в оптимална форма.Отделно вече съм и с дете и т.н. така,че при мен покера колкото и да не ми се иска засега остава на второ място.
      Та съвета ми е да си избереш ясно приоритета.Ако решиш да се занимаваш с покер и нищо не те спира да го направи6-направи го.Аз примерно за себе си съм решил ако направя банка 10к и имам още толкова настрана поне,тогава ще пробвам с покер-и да не се получат нещата няма да е фатално.Дотогава ще си цъкам след работа и каквото дойде отгоре добре дошло,ако не дойде нищо-bid deal.
      Ako пък избереш работата си като приоритет,не си постявяй за цел някакви 200 или колкото си там $,изучавай си играта когато имаш време,играй за удоволствие(много е важно това) и когато направиш някаква банка и заделиш някакви пари така че да си подсигурен за известно време(колкото повече толкова по-добре),пробвай тогава пак сериозно с покера.
      Та така-избери си приоритет,постави си цел,подсигури се и нещата може и да се получат.
      Аз вече дори не търся и развитие . Искам просто да си стоя на едно ниво, но да ми идват някакви пари от покер като е без значение дали ще НЛ10 , ФЛ СНГ на 3.5 или от друг формат. Няма как да оставя работата си заради покера по ред причини - учил съм четири години за нея , а и не съм достатъчно добър в покера за да направя такава голяма стъпна . По скоро искам да ги комбинирам по някакъв начин, но за момента не мога.
    • rokesantacruz
      rokesantacruz
      Бронз
      Първоначално публикувано от faktor1
      Може би най-доброто, което можеш да направиш е да спазваш стратегиите за бронз и сребро.Също така FL може да бъде страшно тилтващ понякога(като всеки един формат) и трябва да имаш здрави нерви(личен опит).Забравих да питам на колко маси играеш?
      Ами да като 5-6 пъти някакви идиоти ти вземат КК и АА с някаква пълна глупост както стана и вчера и си изгубих 1/3 от банката.
    • faktor1
      faktor1
      Бронз
      Може да пускаш и по няколко ръце за анализ, тъй като това е може би най-добрия начин за подобряването на играта ни.
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Здравей, rokesantacruz
      Незнам доколко мога да ти бъда от полза, но според мен сам си създаваш проблемите.
      Забрави ги тия 150-200$ на месец, спри се на формата който ти харесва най-много и си играй на него за удоволствие и резултатите ще си дойдат.Щом не разчиташ на тези пари, играй си цял месец за удоволствие и ако има нещо за теглене на края на месеца си ок.А несъмнено ще е така, защото на микро лимитете не се изискват кой знае какви умения за да си докарваш по някой лев.Щом имаш по 2 часа на ден за игра, според мен е най-добре да се спреш на кеш.На НЛ-5 би трябвало спокойно да изкарваш по толкова без много усилия.А на НЛ-10 ще е още по лесно ако се справяш с него.
    • rokesantacruz
      rokesantacruz
      Бронз
      Първоначално публикувано от Vankata112
      Здравей, rokesantacruz
      Незнам доколко мога да ти бъда от полза, но според мен сам си създаваш проблемите.
      Забрави ги тия 150-200$ на месец, спри се на формата който ти харесва най-много и си играй на него за удоволствие и резултатите ще си дойдат.Щом не разчиташ на тези пари, играй си цял месец за удоволствие и ако има нещо за теглене на края на месеца си ок.А несъмнено ще е така, защото на микро лимитете не се изискват кой знае какви умения за да си докарваш по някой лев.Щом имаш по 2 часа на ден за игра, според мен е най-добре да се спреш на кеш.На НЛ-5 би трябвало спокойно да изкарваш по толкова без много усилия.А на НЛ-10 ще е още по лесно ако се справяш с него.
      По принцип най - много ми допада МТТ и СНГ с нормална скорост пълни маси. МТТ няма как да играя по обясними причини. СНГ нормална скорост пълни маси - примерно 18 човека за два часа не мога да направя повече 8-9 турнира. Що се отнася до кеша и на НЛ5 се изкарват добри пари, но там имам следния проблем - по принцип този лимит го бия, но на 5,6 сесии една съм изморен и не мога да си играя А играта и губя всичко , та даже и с лихвите. Ето и графиката ми в Ледброукс - започнах с 20 паунда направих доста добра банка и накрая се укендзах на НЛ 10 мисля че.
      [img][IMG]https://img834.imageshack.us/img834/6708/ladbrokes.png[/IMG] Uploaded with ImageShack.us[/img]
    • s0ultak3rrr
      s0ultak3rrr
      Бронз
      Да , избери си 1 формат и ги почвай за Фиксед може да направим 1 двустранна сесия , за другите някой друг може да ти даде насоки ;]