TT 6max 1$

• sashk1N
      sashk1N
      Бронз
      Pacific No-Limit Hold'em Tournament, 15/30 Blinds (5 handed) - Pacific Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

BB (t1330)
      Hero (UTG) (t1425)
      MP (t2345)
      Button (t1865)
      SB (t2035)

Hero's M: 31.67

Preflop: Hero is UTG with 10, 10
      Hero bets t90, 1 fold, Button calls t90, SB calls t75, 1 fold

Flop: (t300) 7, 2, 5 (3 players)
      SB checks, Hero bets t240, Button calls t240, 1 fold

Turn: (t780) 3 (2 players)
      Hero bets t1095 (All-In), 1 fold

Total pot: t780

Results below:

Hero had 10, 10.
      Outcome: Hero won t780

пича си е риба... обаче аз имам въпрос :) Много ли прибързвам? Защото всеки път като имам ОП и се притеснявам да им давам "допълнителни карти"(защото всичко до пот бет плащат) и решавам да пушна както и в тази ситуация.
  • 5 отговора
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей sashk1N,

Префлоп:

OK.

Флоп:

Бет/кол срещу рибока. Ще пушва всякакви слаби готови ръце и дроус.

Търн:

пича си е риба... обаче аз имам въпрос smile Много ли прибързвам? Защото всеки път като имам ОП и се притеснявам да им давам "допълнителни карти"(защото всичко до пот бет плащат) и решавам да пушна както и в тази ситуация.

Прекалено е да пушнем. Бет до около 550 чипа за стойност е добре. Не искаме да изплашим флъш дроуа му и другите му дроус. Отделно ще фолдне и всичките си чифтове.
      Като цяло в такива ситуации е безсмислено да правим такива пушове. Бетовета за стойност са по-добрия вариант. Ако имаш наблюдения над опонента си, че колва подобни пушове, разбира се че е ОК да пушнем.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона "Помоли анализатора да погледне тази ръка отново!"

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
    • sashk1N
      sashk1N
      Бронз
      Всеки път си казвам, че е така и го знам, но с цел да не удари и да не му дам евтини карти правя тъпотиии :f_cry:

Ще се опитам да не повтарям грешката. Мерси много! :)
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей,

С времето ще се отучиш. No worries :s_cool: .

Поздрави,
    • ma6inata100
      ma6inata100
      Бронз
      Здравейте,

добре ако заложи 550 на търна, тои остава с 545 за ривера, което значи че ако другия ( рибока ) му плати , sashk1N ще се е стакнал с пота и вече няма фолд на ривера. Ако излезе по-голяма карта на ривера от 10 или пика може и да отпадне от турнира.
      Не е ли по-добре в турнири и особенно СНГ по този начин да се отиграва ръката. Така печли 750 чипа и продължава играта. При другия варианта ако му издържи чифта ще спечели повече чипове, но пък е и по-рискован.

Това са моите скромни разсъждения.
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей ma6inata100,

С нашия бет даваме на опонента ни лоши шансове и за нас е печелившо да ни колне. Ако бяхме на МТТ щяхме да бетнем много по-малко на търна тъй като там чиповете не са толкова важни. Все пак дори да сме на СНГ не можем да отказваме изгодни ситуации да прибираме чипове, когато ни се дават. Винаги трябва да поемаме някакъв ридк. Като на МТТ е по-голям от този на СНГ заради структурата на изплащане.
      Като на ривър пушваме за стойност на всяка различна от пика карта. Без значение дали е оувър карта. Ако е ударил опонента ни, здраве да е. Имал е едва 6% да си удари картата, а ни сме му дали ужасни оддс да го направи.

Поздрави,