Only the sky is the limit when there's no limit

• empyros
      empyros
      Бронз
      Колко много човек се лута... Лута се в любовта, лута се в мола, лута се в мислите си, лута се във форматите, в лимитите... но най важното не е да стигне целта! А да намери пътя. Защото няма нищо по удовлетворяващо от това докато вървиш, да се изграждаш като играч, още повече като личност.
      Винаги съм си мислел, че това да си добър покер играч означава просто да си добър покер играч! Да де, ама не. Когато задълбаеш малко повече във разбирането, кое защо се случва осъзнаваш една леко депресираща истина: Всяко качество, което ти е необходимо за покера няма абсолютно нищо общо с покера!!!

Направи каквото трябва, резултатите ще те настигнат!

HISTORY- Започнах преди година. ФЛ ... НЛ... играех сучех губех, мина време и реших, че съм научил нещо повече! Вникнал съм в играта и започвам на чисто :f_biggrin: та така още два пъти след това по същия начин хахах :facepalm: Само за информация това ми е трети път :f_biggrin: Но за сметка на това сега подходих кардинално:
      :spade: спрях тази мръсна дума "работа"
      :heart: платих кредита до края на годината
      :diamond: платих интернета до края на годината
      :club: заредих се с търпение
      и чакам резултати :f_cool:

Някой каза, че е добре да се поставят цели... ами добре и цели ще си поставя!
      1. Да стана Рег на НЛ25 и да си шотвам(каквото и да значи това :f_biggrin: ) на НЛ50
      2. Да подобря значително контрола над емоциите

WHY- Защо правя този блог? Аз си имах друг, ама нали ново начало уж... но в другия нещо не ми харесваше начина на мислене, а той се промени значително в последно време. Тук ще си пиша нещата от живота/играта.. то май разлика няма голяма. Човек има навика да забравя, за това в този блог ще си пиша за различните аспекти на играта. За нещата, които не трябва да се забравят, за това ще си ги пиша пак и пак и пак... докато е нужно. Някой ако дава идей супер! Както е казал един велик мислител-Мечо Пух: "колкото повече, толкова повече"
      Ще си пиша за нещата така както аз ги виждам и усещам, ако някой вземе да се прецака да чете ще съм адски благодарен на критика, ама много критика :)
      Ами не ми остава нищо друго освен да започвам пък времето ще покаже, но съм сигурен в едно: Колкото и голям пън да си винаги ще успееш във всичко с постоянство (по нашенски инат), труд, труд, труд, труд ааа и накрая още малко труд! :s_biggrin:

Поздрави :fdrink
  • 140 отговора
    • yago215
      yago215
      Бронз
      Успех....човек е толкова голям, колкото са големи мечтите му....май си спомням предния ти блог - нека в този да видим изграждането на един играч....опита го имаш, остава и да го приложиш, майна !
    • empyros
      empyros
      Бронз
      Здрасти yago215,
      и аз си спомням, че беше отпървите дето ми пожелаха успех в предишния блог... яко отношение, респект :f_thumbsup:

П.П. Ама май си се влюбил в някоя пловдивчанка, че аз съм си от Перник! Брех, че няма рибка с винкел да пльосна..

• YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, empyros,

Пожелвам ти успех с постигането на целите. :nh

Поздрави =)
    • amirati
      amirati
      Сребро
      Първоначално публикувано от empyros
      Всяко качество, което ти е необходимо за покера няма абсолютно нищо общо с покера!!!
      +1
    • kindersind
      kindersind
      Бронз
      Успех и от мен :)
      Би ли споделил на кой лимит почваш и в коя зала ?
    • empyros
      empyros
      Бронз
      Здравей kindersind,
      както казах започнах от нулата т.е. НЛ2. Играя в betfair, 24hpoker, fulltit.

Интересното, е че когато играех просто ей така(под "когато" да се разбира до сега!) имах усещането, че са налични някакви резултати над 0 и то за по дълъг период от време. Но разбира се до момента в който по един или друг начин не фалирам, най вече от неправилен БРМ :f_cry: Но в момент когато си бил да речем 2-3 седмици, месец на плюс и за ден два се сриваш е много лесно да го отдадеш на лош късмет, което определено е пагубно за мисленето ти и от там за бъдещите ти резултати! А още по лошото е когато играеш по един-два месеца през 5-6 месеца.. най сигурния начин да си набуташ парите без никакъв резултат, дори и 60 години да играеш :)

От нова година започнах НЛ2, като идеята е да работя върху играта си... това между другото се оказа трудно начинание, най вече от закостенели разбирания, его и липса на контрол въху ума!!! Това последното наистина е голям проблем, защото може да си концентриран 5-10-15 мин. но след това, ако не полагаш усилия съзнанието започва да си работи в негов автоматичен режим и си взима решения по някаква си негова-емоционална логика! То реално в това няма нищо лошо, стига да си наистина добър играч и да си леко ошлайван със стабилна игра. Тогава протичат вече изградени мисловни процеси, които водят до правилни решения ;) Но когато си прохождащ покерджия сами може да си представите какви са ти тези мисловни процеси и най-вече от какво са провокирани :f_biggrin:
      Така поиграх на НЛ2 и мисля, че като за начало беше добре, поне от към финансовата страна. Е разбира се правех много глупости, но това е нормално, важното беше, че зелената линийка вървеше на горе. Не е кой знае какво, но резултатите бяха положителни :)

А това са и статистиките за лимита, като разбира се извадката е прекалено малка :f_biggrin:

Преди няколко дни се качих на НЛ5, но това е малко по дълга историйка и ще си пиша по късно, че сега няма време...

• empyros
      empyros
      Бронз
      И еволюцията започна... от това стъпало!

• empyros
      empyros
      Бронз
      Такаа.. след почти 3 седмици игра реших, че съм много добър и е време да се качвам по лимитите и ето ме на НЛ5 :f_biggrin:

Този от горе ми се виждаше много щастлив, но малко по късно щях да разбера, че всичко е въпрос на гледна точка... Колкото ми изглеждаше хепи при качването на лимита, толкова ми приличаше на човек на който му се АКА :f_confused: , след като се появиха и резултатите от играта на НЛ5! :f_cry:

И дойде време за равносметка и малко по задълбочен анализ. Явно няма да стана милионер за няколко месеца :f_cool: Започна едно тридневно мислене, което доведе до следните Умозаключения:

:spade: Първо се сблъсках с малко странен проблем. Страхът от горните лимити, факта, че всичко е двойно та даже 2,5... че опонентите са много по силни... До тук само първата половина е вярна за мен. Лошото е че попаднах в ситуация в коята подцених ужасно много лимита. Е то нормално, всеки ти разправя как това е егати лесния лимит, как можеш едва ли не да си правиш пари като седиш само на него (е винаги има вариант аз да съм мноого рядко НЕинтелигентен :) )

:heart: Осъзнах друга голяма грешка, която я има по клипчетата в стратегическата видео секция. Прекалено много блъфирам и още повече мисля, че ме блъфират и плащам като поп със слаби ръце.

:diamond: Изникна друг проблем, за който все още нямам обяснение! В момент в който съм 200% сигурен, че съм назад и знам, че трябва да фолдна, но съм инвестирал доста при в пота и плащам! :facepalm:

:club: За тилта няма да споменавам, то ми е чудно как човек сам си причинява такива неща. Поне не обвинявам вече нещо или някой друг, а си знам, че проблема е в мен.

:spade: Започнах да прилагам стратегически похвати от статиите. Явно без да съм ги разбрал, осмислил и въвел в играта си... Резулатата е на лице ;)

:heart: Но най-голямата беда идва от ситуациите в които се вкарвам алл-ин! Когато се стегна играя що годе добре и трупам някакви центове до момента в който нещо стане вляза алл-ин ударят ме и взема, че нещо се тилтна леко или замъгля преценката идва още една ръка и айде 2 бай ина на "-". Направи ми впечатление, че прекалено много се привързвам към някакви покет чифтове, оувър пеъри и ако не префлоп, то на флопа влизам с целия стак!

РЕАКЦИЯ

Връщам се на НЛ2. Започвам да вкарвам едно по едно различни детайли на които да обърщам внимание, като това трябва да ми стане автоматизиран процес на съобразяване. Позиция, размер на стаковете, линия на залагане на опонента по време на ръката, промени настъпващи с търн и ривър картите - завършване на дроус, образуване на нови дроус... И най вече профилиране на опонентите, но предвид, че на този лимит това ще е много трудно хаха защото няма кой знае какво за профилиране, но поне в най-общи линии. И ще започна да работя повече с таблиците за отварящ рейз и екуилаб, за да посвикна малко с работата с диапазони.

П.П. Ами от този момент на там започвам да си водя блога в реално време пък ще видим до къде ще стигне :f_biggrin:

• empyros
      empyros
      Бронз
      Поиграх малко на НЛ2 но въпреки, че печеля там изобщо не се чувствам комфортно. Наистина много слаби опоненти, но това май повече е проблем отколкото позитив. Там само трябва да играеш твърд АБВ покер и в повечето случай да чакаш наистина силна ръка. То когато рейзнеш с АК ниски чифтове и ти платят поне 3-ма човека, половината от които не могат да фолднат на cbet и почти винаги някой удря нещо, като два чифта - 4 и 8 примерно.. :f_biggrin: Трябва да играеш само с наистина силните си ръце, а те са рядкост дори и да цъкаш на 4 маси!
      На НЛ5 нещата са малко по различни, повечето хора си гледат картите и тези на флопа и горе долу преценяват какво имат и дали да фолднат и като цяло вкарват някаква мисъл в играта, която може да се следи и залозите в повечето случай са им съобразени по някаква логика... абе по си е добре тука въпреки, че нещо дръпнах назад.
      На Коледа започнах с банка от 130$, която до вчера се беше стопила на 120$ и за това свалих лимита, но мисля, че по-мога да науча нещо срещу малко по-мислещи играчи отколкото на НЛ2. И реших, че докато не падна на 80$ няма да свалям лимита :f_cool: Най-хубавото е, че сутринта направих лека сесийка, която беше много суха от към ръце, но пък ме посрещна много приятен и "мислещ" съперник, който ми оправи настроението и банката :f_biggrin:

За капак се освободи и една част от бонуса и новата седмица тръгна добре и без лоши чувства, към играчи, майките им и родата като цяло... А най-хубавото за момента е, че клавиатурата и монитора са ми в безопасност... хахах :f_ugly:
    • empyros
      empyros
      Бронз
      Изчетох доста постове и теми и само едно не можах да разбера!? За кое повече се пише, за покер или за ВАРИАЦИЯ? То е едно тюхкане, то е едно вайкане, всички проблеми се коренели във вариацията... :facepalm: А най-забавното е когато Куки трябва да обяснява на ляво и на дясно що е то вариация и има ли тя почва у нас! хахах :f_biggrin: Иначе наистина някой изиграе 4-5 К ръце, дръпне назад, но разбира се за това е виновна ВАРИАЦИЯТА... Ако трябва да бъда честен и аз обвинявах вариацията по едно време, но най-смешното е, че си нямах идея що е то!

Накрая реших да се поровя и да видя за какво иде реч. След известно време прекарано в четене си го пообясних малко. До толкова, че да разбера колко безпредметно е човек да си губи времето и енергията в тормозене за нещо такова. Най-простия пример, на който се натъкнах (не претендирам за достоверност на източника) беше следния:

Имаме следната ръка -
      А :spade: А :heart: vs A :diamond: A :club:

Доколкото разбрах EV и за двамата играчи е нулево! Всеки от играчите има 2% шанс да вземе пота, когато излезе флъш,2% шанс да изгуби и 96% за сплит. В огромен брой от случайте ще поделят пота от 200BB като изключим рейка. Правени били някакви изчисления и накрая излязло, че стандартното отклонение при тази ръка е 20BB! И това при ръка "50/50" :f_thumbsup:

Защо според мен вариацията не оказва чак такова голямо влияние на повечето играчи!? От това което разбрах, най-общо казано вариацията е стандартно отклонение от някаква права на очаквани бъдещи резултати... Според мен единствено добрите играчи може да усещат влиянието на вариацията, просто тяхната игра се доближава най-много до оптималната игра и от там най-точно се определят очакваните резултати, а когато имаме стандартно отклонение от нещо, колкото по точна е линията, толкова повече ще се усеща отклонението! Оффф нещо аз не се разбрах и се омотах ама карай.. :f_ugly:
      Идеята ми е, че при средностатистически играч влиянието което оказва вариацията и лошата игра са в някакво съотношение 1/5, ако не и повече. Но много по лесно е да си намираш оправдание в нещо, което все още няма как да ти влияе толкова на резултатите, защото ти сам си влияеш много повече :f_cry:
      Най-хубавото нещо, което може да се направи е да се търси проблема в слабата игра, а не във вариацията. И точно тук е тънката разлика в това да си търсиш оправдание или да си намериш мотивация и вместо да мрънкаш да използваш това време в развиване на играта!

ЕДИНСТВЕНИЯТ НАЧИН ДА "БИЕШ" ВАРИАЦИЯТА(като изключим обема може би) Е КАТО СТАНЕШ ПО ДОБЪР ИГРАЧ!!!

Стига съм плямпал, че и аз толкова разбирам... :f_biggrin: Днешният ден беше доста позитивен от към резултати. След като се върнах на НЛ5 направих 1300 ръце банката ми се стабилизира.. (какво ли значи стабилизира след като можеш да имаш движение от 20% ) хаха ама няма значение важното е че се върна малко и настроението, защото без него не може.

Като за край на деня малко да смениме баладите на Глория с нещо по стилно и по разтапящо жените (това от личен опит :f_p: ):fdrink

Поздрави
    • empyros
      empyros
      Бронз
      Вече ще внимавам какво пиша, че съдбата има извратено чувство за хумор :f_biggrin: Сутрешната сесия ми даде МНООООГО ясен урок за това какво влияние ти оказва вариацията и твоята игра! За първите 6 минути всички богове и карти бяха с мен... демек бях на гребена на вариацията :f_p: почти три бай ина напред :f_cool: До тук супер, обаче след това трябваше да започна да разчитам и на добра игра, но с течение на времето грешките се натрупват и малко по малко започва да се стопява "+"-а. Имам някакъв проблем с това как се движа в сесията, което е адски тъпо, най-малкото разконцентрира когато доста често проверяваш какъв е резултата в ХМ2, а реално няма никакъв смисъл и значение! :f_confused:

Това ме замисли и определено не съм съгласен с идеята, която срещнах на няколко места как ниските лимити са за трупане на банка... Е сега натрупаш банка, за да може да се качиш на следващия лимит и там да ти напълнят главата с лоши мисли и да ти приберат парите ахахах това мирише на конспирация и със сигурност еврейте имат пръст в цялата работа :f_biggrin: Трябва да намеря начин да приемам играта като тренировка и да спра да гледам резултата, баси то по добре да изгоря цялата банка тук докато тренирам, отколкото да се кача на горния лимит и там да ми я вземат без да съм развил каквото и да е качество!

Ще пробвам във всяка нова сесия да си поставям някакви цели върху които да работя. Пък майната им на резултатите, явно когато се опитвам да следя много неща на всяка маса и накаря нищо не става, за това едно по едно... Най-простия пример от днес: Не гледам размера на стаковете и на няколко пъти опитвам да изолирам, да скуизна.. и все се озовавам до шорт стак, който като плати и от там вече сме 4 човека в ръката и ходи се развивай и прави Cbet или каквото и да е като пропуснеш борда... :facepalm:

Ще пробвам пък ще видим какво ще се получи. Те нещата в стратегическите статии са написани и изглеждат много лесни, ама нещо когато се опитам да ги прилагам се къса нишката между гръбначния и главния мозък :f_ugly:

Поздрави
    • empyros
      empyros
      Бронз
      Ето най-пресния пример за проблема ми с привързването към разни чифтове въпреки всички индикации :f_confused:

$0.02/$0.05 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

Hero (MP): $5.27 (105.4 bb)
      CO: $5.10 (102 bb)
      BTN: $7.50 (150 bb)
      SB: $5.02 (100.4 bb)
      BB: $6.64 (132.8 bb)
      UTG: $7.60 (152 bb)

Preflop: Hero is MP with A A
      UTG folds, Hero raises to $0.15, CO folds, BTN calls $0.15, SB folds, BB calls $0.10

Flop: ($0.47) Q J 4 (3 players)
      BB bets $0.20, Hero raises to $0.80, BTN folds, BB raises to $1.40, Hero raises to $5.12, BB calls $3.72

Turn: ($10.71) 3 (2 players)
      River: ($10.71) 5 (2 players)

BU е слаб лууз играч. BB е тайт пасивен за 240 ръце имаше статс 14/6/2.5 и пост флоп и граеше много пасивно. И рейзвам си аз с "безсмъртната" ръка бутона плаща и нашия човек също.. :f_biggrin: На флопа ми прави донк, което ми светна , че нещо не е на ред хаха принципно не прави такива неща, тук реших че рейз е най-правилното за да се предпазя от дроуове, да взема стойност от Jx Qx и да не дам шансове за нещо на бутона. След неговия 3бет, който беше със странен размер, но явно не му се случва често да е агресивен на човека :f_biggrin: нещата отидоха на монстър - сет или два чифта. Но нали съм с "безсъмртната" ръка и ай пляс всичко на масата хаха :f_confused:

Интересното в цялата ситуация е нещо друго. Точно тя най-ярко показва един аспект от играта, който е определящ за това дали ще си печеливш или тц! А именно класификацията на играчите и това как играеш срещу тях!!! Не знам как да го натвърдя ... КЛАСИФИКАЦИЯ НА ИГРАЧИТЕ И НАЧИН НА ИГРА СРЕЩУ ТЯХ... Ето едно и също отиграване, но ако на мястото на ББ беше играча от бутона, който е някакъв лууз агресивен общо взето това отиграване щеше да е как да се изразя по Ентелегантно :f_biggrin: та щеше да е +EV поне според мен де. Защото бутона щеше да играе по този начин топ пеър, различни дроуве, та даже и по нисък чифт... Накрая наистина ще се окаже, че най-ценното качество, което може да развие един покер играч е разпознаване на различните видове противници.
      Ако някога започна да вкарвам тия разсъждения по картинка в играта без да правя глупости ще е много добре :f_thumbsup:

Поздрави и :fdrink
    • empyros
      empyros
      Бронз
      Ей това е природата... когато изям някой шаран по масите се чувствам като канибал хахаах :f_biggrin: В последно време забелязвам една тенденция, която е много приятна и ме кара да се чувствам хепи.
      Преди много се депресирах, когато някой меко казано генератор на случайни действия ми плати силната ръка с боклуци, които не знам как е решил да играе префлоп и накрая му излезне един от двата аута... лелеее побърквах се и това така ме вадеше от равновесие :fuuu: А още повече ако стане от масата веднага след ръката, Божее откачах. С течение на времето малко по малко все по често започнах да прибирам стаковете на тези рибки до края на сесията :f_cool: Това е много показателно за късмета, играта и случайните неща в живота... Колкото и да си късметлия тоя късмет ще трае една сесия, един ден, седмица, меесец.. но без скил си обречен за цял живот!

Най-хубавото е, че това започна леко да променя настройката ми и да влияе ползотворно върху играта и разните му бетбиитове и производни. Вече знам от личен опит, че в един или друг момент пак ще направи някоя глупост и тогава няма да му излезе един от двата аута :f_eek: и тогава ще го чакам... Това има и друга полза, ще се съсредоточиш върху играта на конкретен опонент, а това ще ти развие усещането за играчите и техните тенденции, абе само позитиви от където и да го погледнеш.

Но най-важното за мен е, че вече почти премахнах един фактор, който подхранваше тилт-а и замъгляваше преценкта. И това не защото съм го прочел или някой ми го е казал, а защото съм го изживял със всичките му емоции, сътресения и др. А когато си изживял и запечатал нещо на емоционално и ментално ниво то тогава може да се каже, че наистина си го разбрал и то е станало част от разбирането ти за играта!

• empyros
      empyros
      Бронз
      Поредна сесия и поредни две ръце, които ме накараха да се замисля за играта на АК префлоп...! Ето ги и ръцете, като и в двата случая играя срещу покет дами :nh

BB: $5.76 (115.2 bb)
      Hero (UTG): $5 (100 bb)
      MP: $6.02 (120.4 bb)
      CO: $5.11 (102.2 bb)
      BTN: $2.74 (54.8 bb)
      SB: $11.87 (237.4 bb)

Preflop: Hero is UTG with K A
      Hero raises to $0.15, 2 folds, BTN raises to $0.30, 2 folds, Hero raises to $2.90, BTN calls $2.44

Flop: ($5.55) Q Q 5 (2 players)
      Turn: ($5.55) 5 (2 players)
      River: ($5.55) J (2 players)

Втората ръка:

BB: $5.07 (101.4 bb)
      UTG: $3.34 (66.8 bb)
      MP: $5.95 (119 bb)
      CO: $10.89 (217.8 bb)
      BTN: $10.72 (214.4 bb)
      Hero (SB): $7.74 (154.8 bb)

Preflop: Hero is SB with A K
      UTG calls $0.05, MP raises to $0.20, 2 folds, Hero raises to $0.70, BB folds, UTG raises to $1.46, MP folds, Hero raises to $4.63, UTG calls $1.88 and is all-in

Flop: ($6.93) 8 8 5 (2 players, 1 is all-in)
      Turn: ($6.93) 4 (2 players, 1 is all-in)
      River: ($6.93) 6 (2 players, 1 is all-in)

И двамата опоненти са слаби със статистики за около 70 ръце 61/20...67/24!
      Това ме накара да се заровя в ХМ2 и да си извадя статистика за този тип ръце. От нова година съм изиграл 31 000 ръце:

АК - 26 ръце, като от тях съм -150 BB Като това са само ръцете с които съм влизал all-in префлоп, другите не ги броя.

Извадката е прееекалено малка, за да се правят някакви генерални заключения, даже изобщо някакви заключения, но въпроса е принципен. А именно: как е най оптимално да се играе АК? Принципно се казва, че няма да е зле да се влезе алл-ин префлоп с такава ръка, но аз не съм сигурен. Вече всяко хайверо-хвърлящо е чувало, че е добре да се влиза алл ин със силни чифтове. Да не говорим, че АКо vs 22 е приблизително 47/53... а ако си срещу КК или АА си гушнал чимшира от рано :f_cry:

Играта срещу риби изходжда от презумпцията, че си по добър, защо тогава да му помагаш да избягва решения пост флоп(особено като в повечето случай ще си назад префлоп), след като си по добър и ще можеш да извлечеш стойност от такава ръка или да си спестиш неприятности и пари, като фолднеш в дадени ситуации!

Ще ми е интересно, ако някой направи коментар по въпроса, защото аз си виждам нещата от един ъгъл, но това не значи, че той е правилният! :f_biggrin:

• achko
      achko
      Бронз
      Здравей empyros,

Според мен е винаги добре да се вкарваме ол ин префлоп с АК по следните причини:

1. Срещу чифтове до QQ сме флип, тоест в дългосрочен план ще сме на 0 (с известни загуби от рейка). Ако само платим и падне борд с А или К опонента най-вероятно ще фолдне и няма да вземем нищо. Ако не падне флоп с А или К вероятно ще фолднем ние. Шанса да падне А или К на флопа е 32%, тоест в този случай ние ще удряме едва 1/3 от случаите, което прави тази игра доста по-губеща.

2. Срещу по-слаби Ах доминираме сериозно, а е възможно да се озовем дори и срещу КQ и т.н. Реално ще печелим пари най-вече от тези ръце.

3. Шанса опонента да има АА/КК когато имаме АК е доста малък.

Поздрави,
      achko
    • iso8511
      iso8511
      Бронз
      Здравейте

Като цяло съм съгласен съм с achko.
      По 2. може да обощим, че опонента ни ще колва с доминирани ръце и когато ударим общ чифт нашата ръка е много напред.
      Също така печелим от вероятността за фолд която имаме префлоп когато 3бетнем, не рядко хората фолдват слаби чифтове, а те са малко напред спямо нашата ръка.
      А именно: как е най оптимално да се играе АК?

Трудно е да се каже, обикновено в отделните ситуации е различно, но като цяло игра за стакове префлоп за 100бб с такава ръка доста често е +EV.

Поздрави iso
    • empyros
      empyros
      Бронз
      Здравйте, благодаря за включването :f_biggrin: В такъв случай може ли да ограничим плащането на 4бет-пуш от нитове и много тайт скали, които принципно трудно ще влязат с нещо по различно от QQ+? И по същия начин ли процедираме, когато сме по дълбоки, говоря за ефективен стак от порядъка на 180+ BB?

Поздрави
    • iso8511
      iso8511
      Бронз
      В такъв случай може ли да ограничим плащането на 4бет-пуш от нитове и много тайт скали, които принципно трудно ще влязат с нещо по различно от QQ+?

Срещу такива можеш да колваш АК, иначе ако си уверен, че ще пушва толкова тайт си фолдваш все пак имаш ~32% с/у QQ+.
      3бет/фолд с AK/QQ не ми допада като идея и обикновено когато 3бетна съм готов да играя за стакове.

При по-дълбоки стакове както казваш 180бб+ избягвай да играеш за стакове префлоп с AK/QQ, понякога можеш да колнеш 4бет ако се чувстваш комфортно постфлоп(особено в позиция).
    • achko
      achko
      Бронз
      Първоначално публикувано от iso8511
      При по-дълбоки стакове както казваш 180бб+ избягвай да играеш за стакове префлоп с AK/QQ, понякога можеш да колнеш 4бет ако се чувстваш комфортно постфлоп(особено в позиция).
      Да, но какво правим след кол на 4бет на флоп с А или К когато опонента продължи с агресията? Реално ако колнем 4бет защото го слагаме на QQ+ трябва да фолднем дори и на борд, на който имаме ТПТК. Тогава какъв е смисъла от кола? Предпочитам срещу супер нит да си hero фолдна, и да се стакна пре срещу всеки друг опонент. Бих колнал с АК само срещу конкретен опонент, за да го трапна.

Поздрави,
      achko