3$+R deep, A9s

• Ogiiiii
      Ogiiiii
      Бронз
      No Limit Holdem Tournament
      PokerStars
      7 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com
      $3.00+$0.30

Stacks:
      UTG R|P(URL (268k) 27bb
      UTG+1 TerminatorPS (689k) 69bb
      MP HalloRaiser (301k) 30bb
      CO VixenKoala (546k) 55bb
      BTN Smit007 (346k) 35bb
      SB Ogiiiii (234k) 23bb
      BB Damn-the-Rat (681k) 68bb

Blinds: 5k/10k Ante 1k

Pre-Flop: (22k, 7 players) Ogiiiii is SB 9:club: A:club:
      R|P(URL raises to 20k, 4 folds, Ogiiiii calls 15k, 1 fold

Flop: 6:heart: 10:club: A:spade: (57k, 2 players)
      Ogiiiii checks, R|P(URL bets 30k, Ogiiiii raises to 65k, R|P(URL calls 35k

Turn: 5:club: (188k, 2 players)
      Ogiiiii checks, R|P(URL goes all-in 181k, Ogiiiii folds

Final Pot: 188k

R|P(URL wins 369k (net +101k)

Ogiiiii lost 86k

Тук знам, че не е добра идея да се заигравам извън позиция с подобна ръка, но турнира е в решителна фаза вече, останали сме 30ина човека от близо 3к и бях доста card dead дълго време. Предполагам, че ръката е стандартен fold префлоп , но от друга страна играча които отваря е добър и предположих, че ще има по-широк обхват отварящи ръце. Нямам инфо за него от скоро съм на масата, единствено че има над 600к$ печалби и ИТМ 17%. На този флоп предпочетох check-raise за да видя къде съм в ръката и да изгоня всякакви ръце, които нямат силно асо. Само плащането му прежентира огромна сила според мен и почти винаги съм назад, затова предпочетох на търна да check-на и евентуално да взема безплатна карта. След неговия push няма как да не е напред според мен щом не се страхува от моя check-raise на флопа. slagam mu range AK, AQ, AT i dosta po-rqdko AA, makar i s flush draw-a mislq, che stoq dosta nazad v tozi spot..
  • 1 отговор
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравей,

Префлоп:

Изобщо не ми харесва тая ръка като цяло.

Първо префлоп е доста грешно да колваме извън позиция срещу агресивен играч и с нашия стак. Ръката ни определено не играе достатъчно добре постфлоп и на доста бордове ще ни се наложи да чек/фолдваме.

Ако мислим, че е агресивен и ние сме били тайт, то по-скоро бих направил някакъв 3бет с идеята да фолдна, от колкото да колвам.

Флоп:

Тук не ми харесва тоя чек/рейз. Защо искаме да го гоним, ако има широк рендж и да се изолираме само срещу по-силно с нашето отиграване?

Чек/кол и преоценяване на търна според мен е оптимално.

Търн:

Така играна ръката и на точно тоя търн не виждам как мога да чек/фолдна често казано предвид и оставащия ни стак отзад..

Вероятно просто бих ги бутнал тук, но като цяло никога не бих се вкарал в подобен спот.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона "Помоли анализатора да погледне тази ръка отново!"

Поздрави,
      Noob3R