1,5$ turbo 6max KQs

• YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Known Players:
      BU: 5120 - 102 bb
      SB: 3270 - 65 bb
      BB: 610 - 12 bb

25/50 No Limit Hold'em Tournament (3 Handed)
      Hand recorder for this hand: PokerStrategy.com SideKick 1.1.116.1

Preflop: Hero is SB with K:club: , Q:club:
      Hero posts small blind (25), BB posts big blind (50), BU raises for 100, Hero calls, BB folds

Flop: (250 - 5 bb) A:heart: , J:diamond: , T:club: (2 Players)
      Hero bets 200, BU calls

Turn: (650 - 13 bb) 3:club: (2 Players)
      Hero bets 500, BU calls

River: (1650 - 33 bb) 6:club: (2 Players)
      Hero checks, BU checks

Бутонът е някакъв маниак, предполагам трябваше да 3бетна префлоп. На ривъра очаквах да заложи, обаче не заложи. Останалите залози добре ли са?

мерси
  • 8 отговора
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей YeeJr,

Префлоп:

Кол само е добре. Ако трибетнем ще трябва да фолднем ако 4-рибетне или пушне. Отделно и ако ни колне ще ни е неприятно да играем извън позиция пост флоп в голям пот.

Флоп:

Няма смисъл да донкваме. Най-много да фолдне блъфовете си. Щом е такъв маниак бих чек/колнал тук, чек/колнал търна и ще чек/колна и ривър ако е много агресивен. Ако не ще донкна за стойност.

Търн:

Така изиграно на флопа, тук бих чекнал и ще го оставя да блъфира.
      Ако беше пасивен то тогава бета е ОК.

Ривър:

Така изиграно бих бентал пак за стойност около 1000 чипа. Не ми се вярва да блъфира точно на ривър. Ако все пак мислиш, че ще го направи, то тогава е ОК да чек/пушнем.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона "Помоли анализатора да погледне тази ръка отново!"

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Мерси :nh
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей,

:s_thumbsup:

Поздрави,
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Тази ръка мира не ми дава :megusta

Не мога да разбера защо, ако трибетне или пушне агресивния играч, аз ще трябва да фолдна ръката, при условие, че според калкулатора аз съм напред с доста срещу неговия диапазон, който в случая, предвид играта му, е доста широк? т.е. флип сме при диапазон на лошия около 18%, което за такъв агресивен играч ми се вижда нереалистично малко. агресивен = VPIP 92%

Верно е, че може да ме изрита на балона при наличие на играч с микро стак, обаче нужно ли е да стягам диапазона толкова много?? ?(
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравей YeeJr,
      Тази ръка мира не ми дава :megusta

:fuckyeah ще го разнищим.

След като трибетнем и опонента ни ако пушне трябва да фолднем дори АКs. Дори да пушва всеки две пак не можем да колнем. Като диапазона ни за кол трябва да е ТТ+ само( ако сме направили много голям 3-бет можем и с 99+). Точно защото сме на балона и има такъв къс стак няма как да се стакнем толкова лууз. ICM е под внимание и не можем да рискуваме целия си стак в стакване дори в ситуация, в която сме 65/35

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона "Помоли анализатора да погледне тази ръка отново!"

Поздрави,
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Честно казано мога безкрайно да споря за тази ръка, обаче ми се струва по-разумно да взема да приема, че си абсолютно прав и да коригирам това отиграване и да видя дали ще има ефект :D :roto2:

:nh Мерси
    • sashk1N
      sashk1N
      Бронз
      А ти имаш ли някакви статистики за него за 4бет? Защото той може да има ВПИП 92%, Preflop raise примерно 70%, 3бет 50%, но 4 бет-а му да е много малък % срещу, който сме назад. Примерно ако 4бет-а му е 5%– 36.8% за нас срещу 63.20%.

Аз поне така си го обеснявам. :) Дано да не греша, защото и аз съм на твойте лимити все още. Успех. :s_cool: Ще имаш много въпроси.
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      sashk1N: По принцип играя на горния лимит, но искам да направя поне 200-300 турнира 6макс на този, защото на пълни маси докато стигнем 6 човека, то време за пуш-фолд. Иначе играчът влизаше с каквото му дойде, почти не колваше, само рейз-рейз-рейз.... стака го натрупа с късмет - то все му излизаше картата - специално за тази ръка държеше J и някаква слаба карта. :coolface: