A5s 9max 3$

• sashk1N
      sashk1N
      Бронз
      Pacific No-Limit Hold'em Tournament, 150/300 Blinds (4 handed) - Pacific Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

Hero (UTG) (t6999)
      Button (t1752)
      SB (t1206)
      BB (t3543)

Hero's M: 15.55

Preflop: Hero is UTG with 5, A
      Hero bets t600, 2 folds, BB raises t3243 (All-In), 1 fold

Total pot: t1350

Results below:

BB didn't show

Тука като чип лидер си отварям като пич. Обаче този е пича от предната ръка (АQo) 25/14 3.2 3бет... изглежда ми силен неговия пуш, като е 2ри по стак вече :s_biggrin: и мисля, че ще е доста лууз да му платя.

Др ми въпрос е БТН е 35/5 ако пушне аз ? СБ е 18/11 ако пушне?
      Може да имам добри оддс срещу 2мата, но мисля, че ще съм доста назад спрямо рейнжда им на 3бет пуш.
  • 5 отговора
    • jikev
      jikev
      Бронз
      Здравей Sashk1N,

Любимата ми ситуация - чиплидер с двама къси (предпочитам като един е късия :D ) на балона.
      Време е за тормоз на големите стакове, с малкия не се занимаваш(освен ако нямаш карти!)

ИСМ казва --- CO 100.0%, Any two

С 12ББ ефективен стак, нямаш реиз/фолд! Само ПУШ в тая ситуация - тогава отпадат всичките ти въпроси и трудните им отговори и вземане на още по трудни решения!
      Постави се на тяхно място след ПУШа ти!
      С какво би ти платил големия стак при условие, че е на балона и има къс вече с 3,5бб?

Всичко това важи, ако няма някой маниак на масата, дето плаща всеки втори реиз!

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона "Помоли анализатора да погледне тази ръка отново!"

Поздрави,
      jikev
    • NoobKiller77
      NoobKiller77
      Бронз
      Лесен фолд. Кви неща...Калкулатора знае само пуш, даже и с 20 ВВ. Този големия ще пушне само силни ръце, едва ли знае, че имаме повече от две мозъчни клетки. И ще се страхува. Така че може да си спестим риска да играем срещу него и силния му рейндж. А понеже той самия ще е най-много с три мозъчни клетки, ще ни колва доста по-лууз от рейнджа в калкулатора. Асо и Вале, девятки, спокойно може да си ги колне. Няма значение, че е тайт, хората не правят голяма разлика между силна ръка и монстър. Нищо не ни пречи да играем рейз/кол, рейз/фолд.
    • sashk1N
      sashk1N
      Бронз
      Ръката е 100% пуш няма за какво да се заяждаш с анализатора. Сложи го на някакъв диапазон и ще видиш, че си +ЕВ.
    • NoobKiller77
      NoobKiller77
      Бронз
      И какво му е грешното на рейз/фолда? Не съм казал, че пуша е -ЕВ, а че отиграването си е съвсем нормално. Той, като не знае друг начин да изаграе ръката, да пушва. Или големия стак ще ни рестилне с 55? Редактирано
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравейте,

Срещу мислещи играчи (големия блинд основно) това е лесен пуш с всеки две. Ако големия блинд е слаб играч можем да фолднем по-слабата част от диапазона си и да пушнем 60-70% от ръцете. Като рейз не ми харесва като идея тъй като дори слаб играч ще фолдне много ръце на балона. Вярно е че няма да колне с достатъчно тайт диапазон, но със сигурност ще фолдне много ръце, с който иначе би рестийлнал (покети, много аса и тн). Като отделно може и да колне и да се поставим в неприятни ситуации пост флоп, Като може пост флоп да се заиграе и дори да го поставим под напрежение да направи някоя глупост. Все пак срещу слаб играч пост флоп имаме много по-малко вероятност за фолд, след като е видял флопа, от колкото префлоп. Като можем да вземем повече стойност пост флоп, но това е само с топ рейнджа ни. Да кажем примерно 6-8% от ръцете.

Все пак това е $3 турнир и е излишно да се задълбочаваме. Нашата ръка е лесен пуш срещу почти всеки играч на големия блинд.
      Пуш с всеки две срещу мислещи играчи.
      Пуш с около 70-80% от ръцете срещу слаб играч на големия блинд. Малките стакове също са от значение, но все пак не са толкова важен, че допълнително да усложняваме ситуацията с тях. Все пак, колкото по-лууз са, толкова по-тайт диапазон теябва да пушнем.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона "Помоли анализатора да погледне тази ръка отново!"

Поздрави,
      Антоан :pokerface: