Риц: 110лв

• Hellolzzz
      Hellolzzz
      Бронз
      Днеска един приятел ме нави да цъкаме 5лв сателит в Риц,и незнам защо ама се навих.Както и да е, взех билета за 110-ката,която до ся не съм играл. След тва си говорих с някав пич който го играл 10 пъти и не кешнал нито 1 път,и ми обясняваше как били много добри играчи и нямало шанс на сателитаджийте.Както и да е, не съм афектиран от думите му,а просто от факта,че до ся не съм я играл тая 110-ка, а съм цъкал турнири на 10-20лв макс. И се чудя как да играя:Дали да се зашия супер яко и да цъкам нътски (които може и да не дочакам цял турнир,така че според мен тоя вариянт отпада) Дали да не си играя играта както си знам,и да не се спичам от високия бай-ин и играчи като Мозъка. Или незнам...мисля,че е добре да искам съвет от някой по-адекватен който я е играл, за да знам горе долу закво става въпрос.

Всякакви мнения и съвети относно турнира 110лв в Риц,ще са ми супер полезни,така че се надявам да чуя обективни и адекватни мнения от които да предприема съответните действия спряло играта ми в турнира.

Мерси предварително.

Поздрави,
      Илян
  • 13 отговора
    • meepwn
      meepwn
      Бронз
      как били много добри играчи и нямало шанс на сателитаджийте.

ахахахаххаахах

глупости са това. Щом си се класирал заслужаваш да си там. Не си променяй играта, не се левълвай, играчите са същите идиоти.
    • favour1te
      favour1te
      Бронз
      Ако си мислиш, че като е 110 лв входа участниците са много добри жестоко се лъжеш.Няма от какво да се притесняваш играй си нармално, стегнато и главно в позиция щом нямаш много опит.По принцип всяка ръка се играе по-лесно, ако си агресора в нея, така че ти препоръчвам да 3бетваш в позиция дори и да миснеш флопа не се притеснявай да изстреляш 1-2 барела на флопа стига разбира се да е подходящ.Успех
    • Tancuvai
      Tancuvai
      Бронз
      Не се притеснявай от лимита. Не мисли за входната такса , а мисли за играта. И не чакай само силни ръце , а разцъквай в позиция ръце като суитнати кънектори и т.н. , БЪДИ АКТИВЕН. Защото тези , които играят редовно и не те познават като видят от началото , че чакаш само силни карти няма да ти изплатят хубавите ръце. И имай впредвид , че повечето от редовните си имат солидна банкова сметка и не им дреме за турнира и ще ти бутат по-лесно всички чипове. Не им позволявай да те пресират и не им вярвай повече от необходимото. От ранна позиция си отваряй само силни ръце , а в позиция играй агресивно. Поздрави и успех дано да ги разбиеш :)
    • didkopro
      didkopro
      Бронз
      някой си нямат на идея за какво става въпрос ... просто когато имаш възможност ги остави сами да ти правят подаръци !!! ..
    • disectorr
      disectorr
      Платина
      Просто отиди и си разцъкай като пич :)
    • pepel4o1914
      pepel4o1914
      Бронз
      Преди имаяе 220лв.,един френд взе билет за него 10-левов.И той си мислише,че щом е толкова скъп турнира ще са по-добри играчите,ама Уви.Имаше и регове и такива който са отиши да си изгубят времето.90% от играчите играят все едно са на 5,10 или 20-левов.Играеш си твоята игра,както би играл и на по евтин турни и твае.

П.П.
      как били много добри играчи и нямало шанс на сателитаджийте.

Енин пич го е печели от 5лв сателит(както ти си се класирал).Така,че и "сателитаджий" могат да го печелят.Няма от какво да се притесняваш.

Успех на тура.
    • ate1977
      ate1977
      Бронз
      Така ,играл съм този турнир както чрез сателит, така и с платен бай ин ,повече от десет пъти. Легендите за много добри играчи ги зарежи на момента.Повечето са хора с финансови възможности ,но не и покер такива.Другата голяма част са реговете от кеша.Там можеш да очакваш някои изненади ,но не е нещо от което да се притесняваш чак толкова.
      И влизането в парите не е кауза пердута ,след като определено не чак толкова добър играч(да не казвам слаб)като мен има 30% ITM ,след изиграни 12 турнира.

Успех ,и трябва да се запознаем!
    • Hellolzzz
      Hellolzzz
      Бронз
      Bullshits, кво изобщо съм го мислил тоя смешен турнир. Надиграх ги в 90% от ситуацийте. Удвоиха ми аса,изплатиха ми нътс, след тва стана една кофти ръка след като лимпнах А :diamond: 6 :diamond: и флопа падна A :heart: A :club: 4 :diamond: и 2-мата сме чек-чек,и на търна падна 7 :diamond: и той бетна,аз го рейзнах и той влезе ол-ин и го удвоих,добре,че преди тва за 1 час си удвоих стака без шоу даун. После си ми изплатиха асата, и един нътс флъш на ривъра. Всичко вървеше супер,почивката мина. Турнира започна. След около 20-30 ръце ме преместиха на друга маса. Още 1-вите 10 ръце разбрах,че нивото на масата е много по-ниско от предната и бях твърдо решен да се възползвам. 1вата ръка отворих KQs с 500 на 100/200,и ме трибетнаха до към 1400 и фолднах. След тва отворих 7 :club: 8 :club: с получих 4 кола,а флопа падна А :club: 6 :diamond: 9 :club: Чекнах,един бетна около 1200 и един колна,аз мислих и ги превъртях до 3200 и 2-мата фолднаха. После с Т4о реших да крада блиндовете на 200/400, рейзнах им 1100 и един ме 3-бетна до 3200,мислих и го 4-бетнах до 10000 и пича си фолдна. След тва удвоих едни аса с дами, и след тва 3бетнах валета, и фолднах на 4-бет. Имаше един ентусиаст,който се удвои много интересно и след тая ръка определено си го набелязах. :s_confused: В 3-бетнат пот флопа падна A Q 4 и тоя нашия бетва, ония срещу него 3-бет и тоя сладур ол-ин и шоуна КJ и на ривъра му даде 10. Мед ми капе от сърцето като имам подобни играчи на масата,дето си дават 100ББ стак с гътшот. И по едно време се изравнихме с тоя сладур по стакове. И дойде следната ръка: 4 лимпа и аз доплащам от малкия блинд а моя човек е голям блинд. Флопа пада 10 :club: 3 :club: 5 :club: Аз съм чек, и моя човек бетва 2/3 и всички са фолд. В тоя момент се замислих и реших че няма значение с ква ръка съм,флопа е подходящ, опонента ми е слаб и мисля,че бях длъжен да го надиграя. Пота беше 2500, и той бетна 1700 и след като лимпарите фолднаха аз го 3-бетнах до 4300 и той колна. Вече в пота има около 11К а зад нас имахме още около 15К. На търна падна 2 :heart: и аз моментално заложих 10К и идиота ме снапна, ривъра падна 9 :diamond: и влезнах ол-ин за оставащите 5К а в пота имаше 35 и ония идиот нямаше как да фолдне и ме снапна с K :club: 10 :spade:
      Аз мъкнах и останах с 2К. Интересно ми беше човека какво мисли за ръката и го поразпитах на ква ръка точно ме е слагал,защото на борд 10 :club: 3 :club: 5 :club: 2 :heart: 9 :spade: с 5 лимпа, и аз доплащам от малкия,все си мисля,че ръце като: 46,33,22,55,53,25,23,Т2,Т3,Т5 всякви флопнати спатий с ръце като: 74s,48s,J4s,67s и така нататък СА В РЕЙНДЖА МИ НА МАЛКИЯ БИЛНД

И му виках добре според теб кво имах и той вика "Ми квото и да имаш аз играх за спатията, защото ако дойде 100% те бия,тъй като ако имаше Асо спатия щеше да рейзнеш префлоп".

Тва ми стигаше да стана и да си тръгна,но бутнах А :heart: 4 :heart: и ми платиха моментално 5 човека и флопа падна А :spade: К :heart: 9 :heart: някъв влезе ол-ин да се изолира ли и аз незнам кво да прави и шоуна АТо и гг. :D

Слаба е тая 110-ка братлета,има пичове дето си играят,но те се забелязват от далече и са много малко..А турнира е готин,залужава си да се пробва 1-2 пъти в седмицата сателитчето :)

Това е от мен за ся....

Peace Out \\//
    • Hellolzzz
      Hellolzzz
      Бронз
      Определено имам голяма грешка в ръката, и я осъзнах още като си дадох чиповете. Някой от вас досеща ли се къде ми е грешката.

Ще ви дам жокер :D
      На ривъра като му влезнах ол-ин и той поклати глава и вика ми няма как да фолдна

Досетихте ли се ? :D
    • meepwn
      meepwn
      Бронз
      Аз съм чек, и моя човек бетва 2/3 и всички са фолд. В тоя момент се замислих и реших че няма значение с ква ръка съм,флопа е подходящ, опонента ми е слаб и мисля,че бях длъжен да го надиграя.

Тука ти е грешката, това е супер малоумна логика. Не се филмирай така.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от Hellolzzz
      Поздрави,
      Илян
      НЕ, кажи честно?! Така ли се казваш или си изпуснал някоя буква?

(извинявай за отклонението от темата, но това ми направи най-силно впечатление)
    • Hellolzzz
      Hellolzzz
      Бронз
      Илиан :D Мързеше ме да пиша
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от Hellolzzz
      Илиан :D
      :s_thumbsup: