7$ 18m Q7o - диапазон на опонента?

• 4 отговора
    • tnotmotnotgwcrf
      tnotmotnotgwcrf
      Бронз
      Здравей BlackBird2,

Няма как да знаем точният рейндж на когото и да било в тази ситуация само по статистики, 99% от които нямат нищо общо с такава ситуация (като стеал, било то и от СБ). Тук само можем да гадаем и предвид, че е рег и знае че ние трудно ще колваме на балона, предполагам че трябва да е всеки две карти. Ако той фолдне става много зле в турнира и най-вероятно ще бъбълне. Ако шъвне винаги има вариант да фолднем 97о, Т5о, 76с и подобни който са кол ако знаем че ни шъвва всеки две. Дори и да шъвва ~65% нашата ръка пак е кол. Невярвам да шъвва по-малко, не че няма такива индивиди, просто повечето са риби, а не регулари.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона "Помоли анализатор да погледне тази ръка отново".

Поздрави,
      tnotmotnotgwcrf
    • BlackBird2
      BlackBird2
      Бронз
      И моите очаквания бяха, че ще пушва почти всеки две и колнах - показа К9о. Според Уизърда тук оптимално той трябва да бута около 50%, при което моята ръка е фолд.
      Сега следва въпроса - какво правя срещу него в следващата подобна ситуация? Няма как да си направя заключение за диапазона му тук, тъй като К9о спада и към 50% и към 100%. Докато той може да си направи заключение, че аз в подобна ситуация ще го колвам лууз и ще бута по-тайт, дори и в тази ситуация да е бил склонен да бута 100%.
      Ако реша аз да се аджъстна и да колвам с по-тайт диапазон, докато не получа нова информация за опонента ще бъде ли по-правилния избор?
    • tnotmotnotgwcrf
      tnotmotnotgwcrf
      Бронз
      Първоначално публикувано от BlackBird2
      И моите очаквания бяха, че ще пушва почти всеки две и колнах - показа К9о. Според Уизърда тук оптимално той трябва да бута около 50%, при което моята ръка е фолд.
      Сега следва въпроса - какво правя срещу него в следващата подобна ситуация? Няма как да си направя заключение за диапазона му тук, тъй като К9о спада и към 50% и към 100%. Докато той може да си направи заключение, че аз в подобна ситуация ще го колвам лууз и ще бута по-тайт, дори и в тази ситуация да е бил склонен да бута 100%.
      Ако реша аз да се аджъстна и да колвам с по-тайт диапазон, докато не получа нова информация за опонента ще бъде ли по-правилния избор?
      Не не не не не. В никъв случай регулар няма даже и да си помисли за такива работи. Мисловният процес който му е минал през главата в дадената ръка е бил "YES издържаха ми". Това са много малко покер играчи (ти явно си един от тях, поздравления) който ще си вземат бележка за това което се е случило и ще си сметнат рейнджа с който занапред трябва да пушват/колват. Обаче това става само в по-екстремните ситуации. Нито К9 е екстремна ръка нито Q7. В смисъл че той най-вероятно ще бута всеки две ама К9 както каза си е от всеки две рейнджа... Ако беше обърнал 82о тогава можеше да си напишеш бележка, че бута всеки две и да си го колваш супер лайт. Той в случая дори и да те види с Т5о, за него това значи че го плащаш с кол рейнджа за срещу всеки две (но не с всеки две). Ако той е добър и наистина си смята перфектно рейнджовете (което много ме съмнява, това че е някъв регулар там нищо не значи), пак ще ти влиза allin с поне 55% от рейнджа си. Тоест той ако наистина е добър няма как да ти шъвва с по-малко от 55%. Незнам как си направил това изчисление с уизърда че трябва да е 50% оптимално, но ако ти колваш за всеки две рейндж той трябва да вшъвва 55% -> определено няма да му е оптимално да шъвва 50%. Отделно ти съм сигурен, че ще колваш доста по-тайт от рейнджа за всеки две (психологически е тежко да колваш с ръце като Т4, J2o, 93s, а трябва, това са брейк ивън колове който ако веднъж те види да го колваш с такава ръка после много ще се замисля какво да ти шъвва и ще се нитне много и -> това е много добре за нас.) което значи че той спокойно може да е доста по-широк от тези 55%.

Истината е, че няма как да вземеш драстично решение за рейнджа му само от тази ситуация. Можеш да си сменяш драстично рейнджа само от екстремни ситуации. Тоест примерно ако си го видял да фолдва някаква ръка в тази ситуация... значи рейнджа му не е всеки две и ти вече трябва да аджъстваш. След това като го колнеш с А4о примерно и той ти обърне 94о това е екстремна ръка с която е влязал и знаеш че рейнджа му не е 100%, но не е и 70%, а поне 80%. Трябва да имате бая история с даден опонент за да можеш да го сложиш на правилен рейндж в тази ситуация, а за това се изисква много игра. И особенно ако и той е мислещ и той ще си сменя рейнджа заедно с теб и става тя една.... За щастие покера още не е стигнал до там и регуларите (повечето поне), дори и на 60$ и 100$ са отворили СНГ уизърда веднъж, понаучили са г/д за кво става въпрос и си блъскат едни и същи рейнджове на абсолютно всеки опонент без най-екстремните нитове и лууз колъри ест.
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравейте,

BlackBird2 ще те помоля за в бъдеще, когато имаш каквито и да е въпроси по ръцете, и съответно ги задаваш, да ползваш бутона

Поздрави,
      Антоан :pokerface: