1,5$ turbo 6max AKo

• YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Known Players:
      MP3: 2400 - 80 bb
      CO: 1370 - 46 bb
      BU: 2970 - 99 bb
      SB: 1450 - 48 bb
      BB: 810 - 27 bb

15/30 No Limit Hold'em Tournament (5 Handed)
      Hand recorder for this hand: PokerStrategy.com SideKick 1.1.116.1

Preflop: Hero is MP3 with A:club: , K:heart:
      SB posts small blind (15), BB posts big blind (30), Hero raises for 90, CO folds, BU calls, SB folds, BB calls

Flop: (285 - 9.50 bb) T:diamond: , 9:diamond: , 3:spade: (3 Players)
      BB checks, Hero bets 150, BU folds, BB calls

Turn: (585 - 19.50 bb) T:spade: (2 Players)
      BB checks, Hero checks

River: (585 - 19.50 bb) Q:spade: (2 Players)
      BB checks, Hero checks

Играчите са непознати.
      Мерси :roto2:
  • 10 отговора
    • sashk1N
      sashk1N
      Бронз
      Защо залагаш на флопа? Според мен е безмислено, тъй като не си ударил, а флопа е доста гаден и удря диапазона им доста добре. Те никога няма да фолднат Т,9, ФД,дупчена, опън ендед... А и особено срещу 2ма ако беше един може би имаше смисъл. ;)

Лично аз предпочитам ч/ф.
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      Чек/фолд на тоя флоп. А срещу двама категорично.
    • jikev
      jikev
      Бронз
      Здравей YeeJr,

префлоп:
      По голям реиз. С размер на ББ 20-30, залагай около 100-на чипа. В тоя етап не уважават реизовете и ще сте по 3-4 на флопа.

Флоп:
      Защо залагаш на флопа? Според мен е безмислено, тъй като не си ударил, а флопа е доста гаден и удря диапазона им доста добре. Те никога няма да фолднат Т,9, ФД,дупчена, опън ендед... А и особено срещу 2ма ако беше един може би имаше смисъл.

Лично аз предпочитам ч/ф.

:nh

Ще сме си по полезни с анализа, ако публикувате бележки и статс за опонентите.
      ХМ1 има такава опция при копирането на ръката - Copy hands to Clipboard to W/Stats!

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона "Помоли анализатора да погледне тази ръка отново!"

Поздрави,
      jikev
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Благодаря

Не ползвам ХМ1, а и не мисля, че статистика от 15-20 ръце има кой знае какво значение, но пък ако толкова много държиш, и ако имам време да се ровя из ХМ, ще ги поствам.

За флопа разбрах, а за търна и ривъра не разбрах.

Мерси =)
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      Здравей.
      Нещата доста зависят от префлоп диапазона му.Но приемаме че е средно слаб играч като за това ниво и ще плаща от ББ сютед аса А9+ всякакви чифтове сютед конектори и бродуей.
      От целия този огромен диапазон около 20% след като с-бетваш на флопа с какво може да продължи?Приемаме че не е наясно , че бетваш срещу двама и че е извън позиция......решил е да плати една улица с АQ+ 66-88 А9 К9 и хайде и един гътшот да му сложим .Нататъка остават 99 -JJ ,много десятки,плюс прилично количество ФД и СД или нещо такова:
      JJ-66, AQs+, ATs-A9s, QTs+, JTs, KdQd, AdJd, KdJd, Ad8d, 9d8d, Ad7d, 8d7d, AQo+, ATo-A9o, KQo, KTo, QJo, JTo или 12,5%

от всички тези ръце , ако заложим ще фолдне АQ+ 66-88 А9 К9 или около 4,5 %.От тези с които ще плаща ,с/у дроувете които са около 2% ще залагаме за валю.
      И като обобщение .Ако залагаме само като блъф той ще фолдва в 1/3 от случаите , а нас това не ни устройва защото ни трябват 50% ако заложим 1/2 пота.Срещу ръцете които продължават обаче има и такива срещу които залагаме за валю(което в позиция е доста вероятно да си вземем) и нещата отиват на кантар.Все пак на този лимит аз предпочитам чек на търна.Не е сигурно да ли ще фолдва средни чифтове , а отделно като нищо може да пушне ривъра с миснат дроу.
      На ривъра тая дама подобрява доста от ръцете му така че не може да направим нищо друго освен да чекнем с приличен процен шоудаун валю.
    • danki4a
      danki4a
      Бронз
      Здравейте,

аз мисля, че можем да понамалим малко диапазона му. С ръце като 99-JJ предполагам, че ще рейзне на флопа и ще бетне търна, както и със силни десятки АТ,КТ. Този чек/кол на флопа и чек на търна ми се вижда много пасивно и за силен дроу, като АJ, KQ, KJ кари. Може да е решил да колне една улица с нещо като 66-88, АJ, AQ, A9, A8, KQ, естествено всички ФД, може би 98,87. Според мен със залог на търна има немалко ръце, които ще хвърли. Доста рядко ще има някаква готова ръка на флопа с тази си игра, търна не мисля че му помага, тъй че бет на търна.

Ще е интересно и да пуснеш резултата от ръката .
      :s_thumbsup:
    • jikev
      jikev
      Бронз
      Здравей YeeJr,

За флопа разбрах, а за търна и ривъра не разбрах.

Правилно си играл(а).

Няма смисъл от залог на Търна, като е решил да си плаща за drow , много е вероятно пак да плати. Десятката няма да го уплаши...

Mоето предположение:
      Най-вероятно си удря Qх каро на ривъра ;)

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона "Помоли анализатора да погледне тази ръка отново!"

Поздрави,
      jikev
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Мерси :)
    • jikev
      jikev
      Бронз
      И ръката му беше?...
    • YeeJr