А9о 1,50 $ ( 9-макс ) Тurbo

• ma6inata100
      ma6inata100
      Бронз
      Poker Stars $1.32+$0.18 No Limit Hold'em Tournament - t25/t50 Blinds - 8 players - View hand 2096379
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

UTG+1: t1600 32 BBs
      MP1: t2115 42.30 BBs
      MP2: t1840 36.80 BBs
      Hero (CO): t1297 25.94 BBs
      BTN: t1298 25.96 BBs
      SB: t2015 40.30 BBs
      BB: t1455 29.10 BBs
      UTG: t1880 37.60 BBs

Pre Flop: (t75) Hero is CO with 9 :heart: A :spade:
      4 folds, Hero raises to t125, 1 fold, SB calls t100, 1 fold

Flop: (t300) 4 :club: 5 :club: T :diamond: (2 players)
      SB checks, Hero bets t171, SB raises to t1890 all in, Hero folds

Final Pot: t642
      SB wins t642

Дали правилно фолднах , дали не блафираше ? За съжаление нямам статистика за играча.
  • 4 отговора
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      дали не блафираше ?

Така само да гадаем без да си поиграеш с диапазони няма да стане.
      Трябва да платиш 1000 за да вземеш пот от 2600 т.е трябват ти около 40% очакван дял , и то при положение че играча е добър колкото тебе , иначе повече.

Какви ръце му даваш след като те чек/рейзва на тоя флоп?Сетове(всички) , доста ФД(поне 6-7 комбинации но повечето с Ахай), по малко СД(да му сложим 2 комбинации) ,по рядко ОП(една комбинация) ,още по рядко 10x(не ми се вярва но все пак А10 може да сложим),много рядко блъфове с овъркарти(една комбинация АQ примерно) , и много рядко но все пак, рандом блъфове от които толкова се притесняваш(една комбинация).
      Не че и на око не се вижда , че нямаме 40% , но дори и при този оптимистичен диапзон сме доста далече около 25%.
      Та мисалта ми е , че покера е игра в която много често с случва да се отказваме с по добрата ръка .Играем с/у диапазони , а не хвърляме боб за да познаваме конкретни ръце .Ясно ми е че на момента е много трудно да определиш , но когато след това си поиграеш с калкулатора , запомняш ситуацията и следващия път знаеш че имаш лесен фолд.
      В другата подобна която си постнал е същото положение.Вярно е че там има малко по често рандом блъфове но пък няма почти никакви дроус , което компенсира първото.
    • danki4a
      danki4a
      Бронз
      Напълно съм съгласен. Това си е супер лесен фолд.
    • ma6inata100
      ma6inata100
      Бронз
      Мерси за изчерпателния анализ на ръката.

Аз се опитвам да мисля по време на игра също по този начин, но още се боря с изкушаващото, ами ако .... въпреки, че ти е малък процента това чувство те човерка отвътре, предполагам всички го знаете и те кара да плащаш. Имам някакъв напредък в борбата с него, но има още какво да се желае.

Сега с постване и обсъждането на тези ръце се надявам следващия път в такава ситузция да направа правилно отиграване.
    • jikev
      jikev
      Бронз
      Здравей ma6inata100,

Koлегата е направил прекрасен анализ :s_thumbsup:
      Така само да гадаем без да си поиграеш с диапазони няма да стане.
      Трябва да платиш 1000 за да вземеш пот от 2600 т.е трябват ти около 40% очакван дял , и то при положение че играча е добър колкото тебе , иначе повече.

Какви ръце му даваш след като те чек/рейзва на тоя флоп?Сетове(всички) , доста ФД(поне 6-7 комбинации но повечето с Ахай), по малко СД(да му сложим 2 комбинации) ,по рядко ОП(една комбинация) ,още по рядко 10x(не ми се вярва но все пак А10 може да сложим),много рядко блъфове с овъркарти(една комбинация АQ примерно) , и много рядко но все пак, рандом блъфове от които толкова се притесняваш(една комбинация).
      Не че и на око не се вижда , че нямаме 40% , но дори и при този оптимистичен диапзон сме доста далече около 25%.
      Та мисалта ми е , че покера е игра в която много често с случва да се отказваме с по добрата ръка .Играем с/у диапазони , а не хвърляме боб за да познаваме конкретни ръце .Ясно ми е че на момента е много трудно да определиш , но когато след това си поиграеш с калкулатора , запомняш ситуацията и следващия път знаеш че имаш лесен фолд.
      В другата подобна която си постнал е същото положение.Вярно е че там има малко по често рандом блъфове но пък няма почти никакви дроус , което компенсира първото.

Мога само да добавя, да понамалиш cbet срещу слаби противници каквито са на 1,50$. И те си задават въпроса - "дали не блафира ?".
      Залагай за стойност и "abc"-poker.

Ще сме си по полезни с анализа, ако публикувате бележки и статс за опонентите.
      ХМ1 има такава опция при копирането на ръката - Copy hands to Clipboard to W/Stats!

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона "Помоли анализатора да погледне тази ръка отново!"

Поздрави,
      jikev