7$ 18m AA

• BlackBird2
      BlackBird2
      Бронз
      Poker Stars No Limit Hold'em Tournament - t/t Blinds - 9 players - View hand 2096686
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

MP1: t1500 1 BBs - VPIP: 16, PFR: 13, 3B: 4, AF: 3.0, Hands: 983
      MP2: t1490 1 BBs - VPIP: 16, PFR: 9, 3B: 5, AF: 1.5, Hands: 496
      CO: t1500 1 BBs - VPIP: 17, PFR: 17, 3B: 0, AF: NaN, Hands: 6
      BTN: t1470 1 BBs - VPIP: 21, PFR: 5, 3B: 7, AF: 1.0, Hands: 38
      SB: t1510 1 BBs - VPIP: 15, PFR: 11, 3B: 2, AF: 1.8, Hands: 465
      BB: t1500 1 BBs - VPIP: 17, PFR: 0, 3B: 0, AF: Infinity, Hands: 6
      UTG: t1500 1 BBs - VPIP: 0, PFR: 0, 3B: NaN, AF: NaN, Hands: 6
      Hero (UTG+1): t1530 1 BBs - VPIP: 18, PFR: 15, 3B: 7, AF: 2.5, Hands: 347135
      UTG+2: t1500 1 BBs - VPIP: 17, PFR: 15, 3B: 4, AF: 2.5, Hands: 96

Pre Flop: (t0) Hero is UTG+1 with A :heart: A :diamond:
      1 fold, Hero raises to t80, 2 folds, MP2 calls t80, 2 folds, SB calls t80, BB calls t80

Flop: (t320) J :diamond: 3 :heart: 7 :spade: (4 players)
      SB checks, BB bets t200, Hero calls t200, MP2 calls t200, SB folds

Turn: (t920) 8 :club: (3 players)
      BB bets t560, Hero ?

МП2 е доста печеливш играч, регулар, префлоп ме снап колна. ББ е непознат.
      На флопа само колнах големия рейз на ББ за да не изгоня по-слабите ръце, но колването на МП2 след мен е много притеснително. Какво правим на търна?
  • 9 отговора
    • davidcana
      davidcana
      Бронз
      16/9 не ми се струва да е доста добър рег,доста лимпва май :D а и 3бета му е малък и деполяризиран почти...но както и да е
      тука изглежда си фолд,на тоя сух флоп единия донква другия плаща ...явно си назад.... поне от единия който е сетнал :coolface:
      В много редки случай ще си напред,но в много редки затова без инфо за ББ и в началото на турнира съм за фолд
    • meepwn
      meepwn
      Бронз
      какво означава трибета да е "почти" деполяризиран и въобще как можеш да знаеш дали е поляризиран или не? Нямаш никаква информация с какво трибетва.

То и в СНГтата като цяло няма никакъв смисъл от 3бет поляризиран диапазон. Ако рестилвам с 11бб стак например ще го правя само с най-силните ръце, за къв редактирано ми е да поляризирам? ?( ?(

По ръката: на флопа бих рейзнал задължително, на търна пушвам и стискам зъби ако само съм колнал.

Смисъл разбирам каква е идеята за кол, но повече ми харесва да го изиграем агресивно.
    • davidcana
      davidcana
      Бронз
      Като не знаеш какво е деполялизиран и полялизиран ходи и чети и не ми се прави на интересен.Също от рестилл и 3 бет има разлика.
      И за къв редактирано ще стискам зъби,ще се моля,ще си лея куршим и ще се кръстя ?

по ръката:никога не трябва да реизва тук,на тоя сух флоп, с още 2 ръка защото първо ще се изолира срещу по силни ръце второ гони блъфове и по слаби ръце и не извлича достатъчно стоиност.Изобщо къв е смисъл на рейза ? :D
    • meepwn
      meepwn
      Бронз
      Като не знаеш какво е деполялизиран и полялизиран ходи и чети

Знам какво е. Не знам как може да е "почти" поляризиран и как може да имаш такава информация.

и не ми се прави на интересен.

Това какъв аргумент е? Това е стратегически борд. ?( ?(

Също от рестилл и 3 бет има разлика.

Кажи ми как мога да рестилна без да 3бетвам?

И за къв редактираноще стискам зъби,ще се моля,ще си лея куршим и ще се кръстя ?

Щото понякога ще ни бият.
    • davidcana
      davidcana
      Бронз
      Значи да стискаме зъби за да не ни бият :D сигурно с молитви и прекръстване ще е още +ЕВ :D

Другите ти въпроси са елементарни и не смятам да им отговарям а и не виждам защо да го правя,концентрирай се по ръката основно а не по моите постове.

Защо трябва да рейзнем на флопа и с какво този ход е по добър от само кол?
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравейте,

Ще ви помоля да спазвате добрия тон и да не използвате нецензурирани думи, тъй като това е основна част от форумните ни принципи.

Префлоп:

ОК.

Флоп:

Предпочитам да рейзнем до около 500 чипа и да фолднем на MP2 и SB. Не би трябвало да пушват сет в позиция при така стеклата се ръка, но не виждам коя по-слаба от нашата ръка би играла така. AJ след тоя екшън според мен ще фолднем, а QQ-KK биха се вкарали префлоп.
      Като срещу големия блинд колвам тъй като очаквам да има дроус и някакво вале в диапазона си.

Търн:

Така изиграно, сме в ужасна ситуация. Не толкова бета на големия блинд, а колкото, че сме в сандвич. Картата подобрява повечето дроус от флопа. Като понякога MP2 ще слоуплейва и сет.
      Срещу двама на тоя борд в сандвич предпочитам тайт фолд. Ако колнем не рядко ще се поставим в неприятна ситуация.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона

Поздрави,
      Антоан :pokerface:
    • BlackBird2
      BlackBird2
      Бронз
      Ако бетнем флопа и МП2 колне какво правим на търна?
      От ББ не виждам как може да ни е страх, кой би индюсвал със сет с такъв голям бет на толкова сух борд? На ББ диапазона според мен е J с добър кикър, 88-TT.
      Търна не подобрява нищо, освен евентуалните 88.
      А ситуацията е супер удобна да проверим дали МП2 е сетнал (ако разбира се го уважаваме като играч).

Едит: Натискам големия бутон "Помоли анализатора да погледне ръката отново" - нали също е ок? И в предната ръка ползвах също него.
    • davidcana
      davidcana
      Бронз
      [quote][i]

Предпочитам да рейзнем до около 500 чипа и да фолднем на MP2 и SB. Не би трябвало да пушват сет в позиция при така стеклата се ръка, но не виждам коя по-слаба от нашата ръка би играла така. AJ след тоя екшън според мен ще фолднем, а QQ-KK биха се вкарали префлоп.
      Като срещу големия блинд колвам тъй като очаквам да има дроус и някакво вале в диапазона си.

Търн:

Така изиграно, сме в ужасна ситуация. Не толкова бета на големия блинд, а колкото, че сме в сандвич. Картата подобрява повечето дроус от флопа. Като понякога MP2 ще слоуплейва и сет.
      Срещу двама на тоя борд в сандвич предпочитам тайт фолд. Ако колнем не рядко ще се поставим в неприятна ситуация.

[/IMG]

Поздрави,
      Антоан :pokerface: [/quote]Пародия кви дроус кви пет лева :D
      единствените възможни дролове са 89 и 910 оф и определено не са им в реинджа
      Първо кой нормален играч ще донква срещу 3-ма с гътшот близо 60% пода :D
      и второ тея отзад също нямат споменантите 89 и 910 понеже нямат пододс да платят/имаме инфо за единия че е уж добър 16/9 играча/
      Така че "дролове" ги отпиши,флопа е супер сух

После казваш реиз до 500 и фолд,значи си обръщаме ръката на блъф така ли?
      Тва е възможно най слабото отиграване ако реизваме 100% се стакваме освен ако не влезат всичките :D
      После реизнем ли до 500 както казваш ,AJ, KJ също се стакват и ние трябва да фолнем срещъ тях ?

Дипазоните тук има са AJ ,валета с по слаб кикер и 33,77 /както и 88-99 на оня зад нас/ и с реиз не постигаме нищо,нито ще знаем къде се намираме нито ще накараме по силна ръка да фолдне
      С кол задържаме тея Jх ръце,както и след нас могат да колнат с някви бурмаци

На турна както казах клоня към фолд понеже тоя залага твърде много и в голяма час от случайте ще сме назад поне срещъ единия.Възможно е ББ да бетва така AJ а оня зад нас някво вале но тва ще е в много редки случай
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравейте,

Статистиките на лошите :
      SB: t1510 - VPIP: 15, PFR: 11, 3B: 2, AF: 1.8, Hands: 465
      MP2: t1490 - VPIP: 16, PFR: 9, 3B: 5, AF: 1.5, Hands: 496

Ако бетнем флопа и МП2 колне какво правим на търна?

Супер лесен чек/фолд. Никога не сме напред в тази ситуация. Винаги има по-силна от нашата ръка. Точно този играч няма да се заиграе след донк и рейз от наша страна с ръка като AJ на този борд. Почти винаги е със сет.

Едит: Натискам големия бутон "Помоли анализатора да погледне ръката отново" - нали също е ок? И в предната ръка ползвах също него.

Идеално! И двата бутона са ОК. Важното е да се позлват, без значение кой от двата.

@davidcana - BB най-често ще играе така вале. По-рядко дроус и още по-рядко сет.
      Не превръщаме ръката си в блъф. Рейзваме за стойност срещу BB. И определено ще знаем къде се намираме. Ако SB или MP2 колнат или рейзнат имаме супер лесен фолд. Изглеждат компетентни играчи. Кой компетентен играч ще колне или ще се стакне с AJ с този екшън преди него? Съответно ще имаме супер лесен фолд на флопа при агресия или чек/фолд на търна.

Ако колнем само какво знаем за ръката ни ? MP2 вале ли има, покети до ТТ, ръка като 89s или сет ? Какво правим на търна ако големия блинд пак бетне и ние сме в сандвич между двамата ? Чудим и се маем :ayfkm. Ако колнем и MP2 пушне ще трябва да снап фолднем и губим повече чипове, от колкото ако бяхме рейзнали флопа. Ако само колне пак знаем, че сме бити и чек/фолдваме ривър.

Като срещу BB така или иначе се стакваме още на флопа. Ще е неприятно ако донква със сет или J7, но има много по-слаби ръце в диапазона си.
      На търна все още сме напред от диапазона му ( K, Q T биха били неприятни карти, тъй като най-често това са валетата в диапазона му - KJ, QJ и JТ), но заради MP2 няма как да колнем. Рискуваме прекалено много, а не рядко ще сме назад.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона

Поздрави,
      Антоан :pokerface: