AJs Sunday warm-up

• alexd2
      alexd2
      Бронз
      Poker Stars No-Limit Hold'em Tournament, 125/250 Blinds (9 handed) - Poker Stars Converter Tool from http://www.flopturnriver.com

BB (t8419)
      Hero (UTG) (t9299)
      UTG+1 (t9575)
      MP1 (t14635)
      MP2 (t38712)
      MP3 (t23687)
      CO (t15406)
      Button (t8209)
      SB (t8148)

Hero's M: 24.80

Preflop: Hero is UTG with A, J
      Hero bets t500, 3 folds, MP3 calls t500, 3 folds, BB calls t250

Flop: (t1625) 7, Q, A (3 players)
      BB checks, Hero bets t1000, MP3 calls t1000, 1 fold

Turn: (t3625) A (2 players)
      Hero bets t1625, MP3 calls t1625

River: (t6875) 4 (2 players)
      Hero checks, MP3 bets t20537, Hero calls t6149

Total pot: t19173

Results below:

Hero had A, J (three of a kind, Aces).
      MP3 had K, A (three of a kind, Aces).
      Outcome: MP3 won t19398

Ръката е от Съндей уорм ъп. Опонента е добър , нямам много ръце за него , но беше нещо от типа на 33/13 za 15 ръце. На ривъра мисля , че бет няма смисъл, а с чек го индюсвам да блъфира. Какво би било оптималното отиграване ? :)
  • 4 отговора
    • PaPi92
      PaPi92
      Black
      Добре го индюсваш, ама аз не виждам с какви ръце, които играе така до ривъра, ще блъфира.

На флопа цибетваш срещу двама, той колва с човек зад него, рейнджа ти не е много широк, защото си отврорил от УТГ. Най-вероятно не би колал с Qx(а в рейнджа му няма много Qx - KQs, QJs, не знам точно колко лууз би колнал с тези стакове). Зависи и какъв ти е бил имиджа на масата, ако не си бил някакъв маниак, той не би колвал пре флоп с по слабо асо(може би AJs единствено, което е 1 комбо и сплитваш с него и АТs е малко-вероятно).

Така играно съм за чек/фолд на ривъра, много рядко би валю бетвал дори и да има Qx. Единствената ръка, която валю бетва и ти сплитваш с нея е AJs. Най-вероятните му ръце са АQ,77 и АК е по-малко вероятно(но може да ги играе така пре флоп заради СБ и ББ). Не знам колко често би колвал с тези стакове Тd9d, 9d8d ... такъв тип ръце.

Забележка: Тези разсъждения са ако играча е добър и ти си сигурен в това, ако не е, ще има коренна разлика, защото рейнджа за валю, който му давам е много малко комбинации и дори и малки промени биха довели до драстични промени в ЕВто на различните отигравания.
    • davidcana
      davidcana
      Бронз
      Ами може да си бетне миснат флъш опонента понеже в неговите очи и ние може да сме на флъшдроу.Реинжда на ривъра му е полялизиран до АК,AQ,77 + миснати флъшове+флуотове +може би АJ,ATs/все пък е със 95бб и може да играе по лууз/

Ако бетнем ривъра по слабо няма да ни плати,а ако чек/колнем му даваме шанс и да блъфира.Вече ако има AQ,77 да е жив и здрав,по слаби Ах би ги чекнал бек,а АК би трябвало да има в редки случаи/освен ако не ги е флаткол-слоуплеинал :coolface: / а и в доста случай и него би чекнал бак,понеже от който ръце би могъл да извлече стоиност/освен от нашата :D ?

Валю комботота които ни бият /ако махнем слоуплеинати АК/са 22 докато миснати флъшове+флуотове са поне два пъти повече така че май ч/к е най доброто тук
    • bah22
      bah22
      Платина
      Здравей Алекс,

Префлоп:
      Стандартно

Флоп:
      Аз лично тук сигурно бих бетнал малко по-малко, защото когато блъфирам бетвам по-малко.

Търн:
      На този търн бих пък бетнал малко повече за стойност/защита.

Ривър:
      Тук става интересно...
      Когато имаш предвид добър, знаеш ли нещо повече за играта му освен тези 15 ръце?
      Ако е по-тайт добър рег, то тогава той едва ли има толкова много сютед конектори. Ако някой по-лууз играч(или донк про тип FU_15), то тогава определено може да има тези ръце.
      По време на игра сигурно ще ми е трудно да фолдна, но като цяло мисля, че много по-често лошия ще има ръка за стойност отколкото блъф. Аз не виждам толкова много миснати дроуве. Според мен са няколко(Тд9д/9д8д/6д5д), защото 7дХд мисля, че може да чекне на ривъра и да не превръща в блъф. КдJд/КдТд/JдТд може да ги засили още на флопа, защото има силен дроу. Не очаквам да ни плаща 2 улици само с гътшот. Има малка вероятност да залага и АТс за стойност, но това пак не са много комбинации. Като добавим, че лошия ни колва от средна позиция, това намалява значително вероятността да държи конектори и АТ.
      Аз съм за фолд, защото най-вероятните му ръце са АQ/77, а както видяхме той едва ли има толкова блъфове...

Поздрави,
      Бах
    • alexd2
      alexd2
      Бронз
      Мерси за анализа ! Иначе под "добър" играч , разбираите играч с много сериозни успехи. Нямам представа дали е тайт или лууз , само знам че е доста успешен . Съгласен съм за бетсайзингите и като се замисля май на ривъра найстина няма много блъфове , така че фолд е най-добре.