10$, 5k Gtd KO, 23o

• Ogiiiii
      Ogiiiii
      Бронз
      No Limit Holdem Tournament
      FullTiltPoker
      7 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com
      $5,000 KO Guarantee

Stacks:
      UTG Yodgee (82k) 24bb
      UTG+1 ihatemyself1 (63k) 19bb
      MP mattidub (25k) 7bb
      CO drshizzle (13k) 4bb
      BTN Quixaba (42k) 12bb
      SB Ogiiiii (167k) 49bb
      BB king makerz (83k) 25bb

Blinds: 1.7k/3.4k Ante 400

Pre-Flop: (7.9k, 7 players) Ogiiiii is SB 2:heart: 3:club:
      5 folds, Ogiiiii raises to 6.8k, king makerz calls 3.4k

Flop: 3:spade: 5:heart: 2:spade: (16k, 2 players)
      Ogiiiii bets 7.9k, king makerz raises to 20k, Ogiiiii calls 13k

Turn: J:heart: (57k, 2 players)
      Ogiiiii checks, king makerz checks

River: 8:spade: (57k, 2 players)
      Ogiiiii checks, king makerz bets 14k, Ogiiiii raises to 35k, king makerz raises to 56k, 20967 to Ogiiiii (105032)?

Играча е един от слабите останали в тази късна част на турнира, мисля че отварянето от една страна е ОК защото мога да го надиграя постфлоп , въпреки че ще пропусна повечето флопове, но пък от друга страна не си дадох сметка че беше loose и едва дали такъв опен е +EV в крайна сметка още повече out of position. На флопа реших да платя за да оставя все пак някакви блъфове в рейнджа му да бетнат отново търна, от друга страна слабите играчи имат навика да надценяват over pair-s, което според мен най-вероятно е в рейнджа му и би ги изиграл така (66,77,88) и дали не трябваше да се гетнем още на флопа. Търна чеквам стандартно, ривъра не съм сигурен дали има смисъл от този 3бет макар че го комитвам и понякога ще плати с много по-слаби ръце, а той след чека на търна не изглежда твърде силен, остават някакви флъш дроуве в рейнджа му, които обаче слабите играчи рядко рейзват и евентуално JJр, но тях си мисля че задължително трябва да ги бетне префлоп.
  • 1 отговор
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравей,

Префлоп:

Ако играча е лууз и колва доста, аз бих фолднал тая ръка извън позиция тук. Ако е слаб тайт играч мисля, че е ок.

Флоп:

Доста добър флоп за нас.

Бета ми харесва като без информация може и да го превъртя още тук след рейза му за да си защитим ръката.

Търн:

Така играно е ок да чекнем, като чек/пуш мисля, че е ОК.

Ривър:

Тук изобщо не ми харесва линията ти.

Излиза флъша, което е кофти и тук по-скоро бих бет/фолднал, от колкото да чек/рейзвам, защото флъша определено е в ренджа му.

Един бет от сорта на 1/3 пота за да ни колне с някакъв среден чифт е ок.

След неговия бет, вероятно само бих колнал, защото ренджа му или е нещо от сорта на среден чифт, с който едва ли колва рейз, или ни кръшва.

След нашия рейз не виждам как можем да не го колнем за още 20К чипа...

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона "Помоли анализатора да погледне тази ръка отново!"

Поздрави,
      Noob3R