Лимити - Стратегия

• DoNNuTcO
      DoNNuTcO
      Бронз
      Има ли някакво правило за това на кои лимити коя стратегия е най рентабилна или всичко е индивидуално?
      Все си мисля, че примерно на високи лимити СМС няма да е толкова рентабилна.
      Ще се радвам ако някой сподели мнение ;)
  • 14 отговора
    • DoNNuTcO
      DoNNuTcO
      Бронз
      Аз ли задавам нясни въпроси или никой не иска да отгоори :facepalm:
    • DeanD
      DeanD
      Black
      Hey DoNNuTcO,

Под най-рентабилна какво разбираш?

Ако се прилагат добре и двете могат да бъдат печеливши. Принципно след като повечето зали преминаха на минимален бай-ин от 20 на 40бб, вече по-малко хора играят по СМС, но тя също може да е успешна и подходяща за изграждане на банка, тъй като с по-малък БРМ може да играеш на по-високи лимити.

Докато по СГС ти трябва по-голяма банка за лимита, но пък и печалбите могат да се по-добри, предвид ефективния стак от 100бб.

Ако имаш някакви по-конкретни въпроси, не се колебай да ги зададеш.

Поздрави,
      Деан
    • DoNNuTcO
      DoNNuTcO
      Бронз
      Благодаря ти за отговора.
      Добре си ме подразбрал какво имам предвид под рентабилна (печаливша).
      Питането ми е породено от това, че започнах да изграждам банката си със СМС NL2. Направих 50-60$ и ми се стори, че е добре да кача лимита. Сега играя на NL5 обаче със СМС има моменти в които 200-300 ръце не влиза нищо и блиндовете ядат доста. Затова ми се стори, че може да има някакви правила за това коя статегия къде се използва и т.н.

П.П. Не че със СМС на NL5 нямам мменти когато влизат карти и с тази стратегия правя някакъв прогрес.

П.П.П Как да разбера кога да сменя стратегията ?
    • DoNNuTcO
      DoNNuTcO
      Бронз
      Благодаря за "бързите отговори" на всички :P
      Леко започвам да се разочаровам от скоростта на кореспонденция във форума.
      Виздам има доста колеги напред с материала, анализатори, треньори и се чудя как не се намери някой да хвърли едно око на темата. А нещеш ли в заглавието на темата стои следното : Добре дошъл в PokerStrategy.com! Въпроси или проблеми? Тук ще намериш отговорите!
      Е търся ги тия отговори ама .....
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, DoNNuTcO,

Въпросите ти са леко странни и изискват ти да вземеш решение, а не някой друг. Т.е. сменяш стратегията, когато решиш, че искаш да я смениш, а не защото някой ти е казал, че трябва да я смениш.

Моята съвет е да пускаш ръце за анализ и да усъвършенстваш играта си - стратегията е само началото, останалото го градиш сам.

Поздрави
    • DoNNuTcO
      DoNNuTcO
      Бронз
      Благодаря ти за бързия отговор.
      Но все пак не разбирам какво му е странно на въпроса коя стратегия къде се използва? (предполагам че е индивидуално)
      И другото е какво би ме накарало да сменя стратегията.
      Това ще рече ли че трябва да изпробвам и трите стратегии, да си зануля банката със СГС примерно, защото в началото съм голяма риба и после да си направя сметката коя стратегия ми пасва.
    • PlamenOgIvanov
      PlamenOgIvanov
      Бронз
      Най-голяма възможност за развитие имаш със СГС.
    • DoNNuTcO
      DoNNuTcO
      Бронз
      Благодаря ти за отговора.
      Ще пробвам да играя по нея в най-скоро време. Дано да не се зануля само :)
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      ССС според мен е абсолютна глупост.Тя се създаде ,за да замени донякъде СМС ,която вече е неприложима поради промяната на минималния бай ин в повечето зали.СМС беше яка до нива НЛ 100 някъде понеже след това играчите са добри и се нагаждат към рейнджовете ти което правеше стратегията брейк ивън.ССС може да служи само и единствено ,за да навлезеш в играта с много по-малко вариация и трудни решения ,респективно грешки.Това се дължи на факта че до ривъра си или ол ин или си фолднал ,демек нямаш трудни решения на ривъра където се правят и най-много грешки ако си неопитен.Ако се върнем на въпроса ти до кои нива е приложима ,според мен най-много НЛ25 и то само в началото докато не се нагодят към теб реговете.Препоръчвам да я използваш докато направиш банка за НЛ 25 по СГС и докато свикнеш с играта и се чувстваш уверен да играеш с 100БИ.Като цяло според мен е най-добре да я играеш на ЗУУМ масите понеже първо най лесно се прилага като ставане и намиране на нова маса ,второ най-бавно ще се нагодят към рейнджовете ти понеже ще имат по-малко ръце за теб ,трето непознатите могат да те третират като риба в началото понеже си с непълен стак.

Ако следва да обобщим СМС няма къде да играеш вече ,защото дори и да има останали зали с мин бай ин 20бб то в тях няма достатъчно трафик за постоянната смяна на масите.ССС е нодоизпипана и може да служи просто като въведение според мен и е приложима най-вече на ЗУУМ масите.Колкото по-скоро се насочиш към СГС толкова по-добре.
    • DoNNuTcO
      DoNNuTcO
      Бронз
      Общо взето ми се изясни мъглата, само не разбрах какви са тези ЗУУМ маси ?
    • Jack93
      Jack93
      Бронз
      Зуум=ръш :D В покерстарс са наречени зуум маси .А по същество това са маси ,на които сядаш и ти сменя масата след всяка изиграна ръка .Това дава възможност за игра с много опоненти ,а не както на обикновените маси срещу 5 (8) опонента .Ако играеш по ССС след като си направил определен профит можеш да станеш и пак да влезнеш да играеш с 40бб (ако е толкова по ССС ,не я знам много добре тая стратегия )
    • eXeRv
      eXeRv
      Бронз
      +1 за да почнеш да играеш с СГС . Стига вече от тези с по 40-50-60бб :facepalm: :D
      Почвай да подобряваш играта си като играеш на всички улици и взимаш решения чрез СГС стратегията :)
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Първоначално публикувано от bozhurin
      ССС според мен е абсолютна глупост.
      :facepalm: Голямо изказване.

ССС е задължителна според мен за един начинаещ играч (а и за останалите "майстори") Развива основите на постфлоп и префлоп играта като пази банката от грешките които всеки начинаещ допуска.Дава и основите на 3бетването и играта в 3бетнати потове.
      Разбираш и как да използваш предимството на по малкия стак,а ако после играеш със голям стак познаваш играта на малките стакове.

Безспорен е и факта че по СМС и донякъде по ССС опонентите нямат как да противодействат печелившо.
    • DoNNuTcO
      DoNNuTcO
      Бронз
      За сега почвам със ССС и в последствие минавам на СГС.
      Все си мисля, че още нямам достатъчно опит да мина на СГС защото като гледам там ще играя доста повече ръце и ще трябва да взимам доста повече трудни решения постфлоп. Общо взето ще видим какво ще се получи :)