2$ KQo 9man

• legomanth
      legomanth
      Бронз
      Full Tilt, $2 Buy-in (60/120 blinds) No Limit Hold'em Tournament, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

CO: 1,240 (10.3 bb)
      BTN: 5,130 (42.8 bb) - VPIP: 30, PFR: 7, 3B: 2, AF: 2,9, Hands: 215
      SB: 3,345 (27.9 bb)
      BB: 1,260 (10.5 bb)
      Hero (MP): 2,525 (21 bb)

Preflop: Hero is MP with K Q
      Hero raises to 240, CO folds, BTN calls 240, 2 folds

Flop: (660) 4 5 Q (2 players)
      Hero bets 462, BTN raises to 2,046, Hero folds

Results:
      1,584 pot
      Final Board: 4 5 Q
      BTN mucked and won 1,584 (882 net)
      Hero mucked K Q and lost (-702 net)

Тук рейзвам 2х с мисълта да фолдна при съпротива от някой от опонентите дори и шортаците. Постфлоп просто нямам идея какво да правя след неговия рейз.
  • 5 отговора
    • jikev
      jikev
      Бронз
      Здравей legomanth,

На тоя етап с двама къси,избягваме да се заиграваме с големия стак с чушки. Тоя изглежда пасивен и картите са добри за игра.

Префлоп:
      Добре.
      Рейз от два блинда са достатъчни.

Флоп:
      Защо рейзнахме префлоп?
      Удряме си ТП с добър кикър. Нали това е мечтаната ръка!
      Правим си cbet, и с радост се стакваме!
      Лесен ПУШ срещу всеки!

Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
      jikev
    • sashk1N
      sashk1N
      Бронз
      Първоначално публикувано от jikev

Флоп:
      Защо рейзнахме префлоп?
      Лесен ПУШ срещу всеки!

Поздрави,
      jikev
      Тук не е ли малко пресилено? Рейзваме с цел кражба? Вярно, че е 30ВПИП, но е 2% 3бет... Тук според мен е доста относително за това как сме се представяли на масата до сега, заигравали ли сме се с този и т.н. С тези 2% 3бет аз по-скоро го слагам на СЕТ,2 чифта, отколкото на Qx.
    • danki4a
      danki4a
      Бронз
      Първоначално публикувано от sashk1N
      Първоначално публикувано от jikev

Флоп:
      Защо рейзнахме префлоп?
      Лесен ПУШ срещу всеки!

Поздрави,
      jikev
      Тук не е ли малко пресилено? Рейзваме с цел кражба? Вярно, че е 30ВПИП, но е 2% 3бет... Тук според мен е доста относително за това как сме се представяли на масата до сега, заигравали ли сме се с този и т.н. С тези 2% 3бет аз по-скоро го слагам на СЕТ,2 чифта, отколкото на Qx.
      +1

След рейза мисля, че сме фолд. Едва ли ще ни блъфира на такъв борд и тук според мен е ударил нещо силно- сет или 2 чифта. На флопа няма нужда да залагаме повече от 330-360 чипа впредвид структурата на борда.

Успех :s_thumbsup:
    • independentBG
      independentBG
      Бронз
      Първоначално публикувано от sashk1N

В 30% ранге не влизат много комбинации за 2 чифта. За сет има 6 кобмота по 3 за 44 и 3 за 55. За Q5s има 2 и Q4s още 2. Да му дадем и половината от оф сют Q5o(което е доста щедро) - 7kombota.Общо стават 17. Комбинациите за QJo i QTo само са 18. Може да си представите колко са всичките му Q w range. Да не говорим че би могъл да преиграва ръка като 77-88-99. Въпросът e какви са ни наблюденията над играча и колко е агесивен? Виждам че е 2.9 overall postflop, но ще е хубаво да кажеш и на флопа колко е Агр и Агр фр. му? Колко често рейзва цбет и т.н. Аз бих се стакнал. След фолда ни оставаме с 15бб.
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравейте,

Ако нямаме наблюдения, че опонента ни е тайт пост флоп и не се стаква лесено, то тогава е ОК да фолднем. След този пуш очаквам често да показва по-слаба дама, 5-ца и някакъв дроу. Разбира се понякога ще има по-силна ръка, но по-рядко и още по-рядко ще я играе така. С АQ, 44 и 55 по скоро ще колне само или ще рейзне малко, а няма да пушва така. Определено не съм щастлив да колна :megusta, но и според мен това е най-добрия вариант.

Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
      Антоан :pokerface: