Анализ на 2 ръце- БЕЛОТ

• Iztursak
      Iztursak
      Бронз
      Таа цъкаме си онзи ден белотче, не вървеше и се скарахме с ортака. Едва ли щях да пиша тук, ако не ми беше казал "това не е покер", "тотално грешно ги обяви" и т.н. Пък и му казах, че ще пиша за анализ и утре ще му покажа :Дд

1вата ръка Ортака е подръка и казва спатия, веднага след него каро, какво трябва да направя аз с картите: 9КQ(спатии)J(каро)K(купа) .. това всичко в мидъл стейджа 80-85 примерно :)

2рата ръка Лошият от ляво на мен е подръка. Пас-пас-пас и моя човек спатия, човека подръка - пика и аз с картите:

9ТК (пики) Q(купа) J(каро) тук сме ърли 60-60

Аз съм си за тотално шипване. На първата сме всичко коз и нашия почва спатия. На втората сме контра, жалко е само че нямаме никакъв без коз ако ни остави :)

Разбира се ни вътриха и двете и за това се скарахме, тая с пиките имах най-много, но заради безкоза брахме ядове :) )
  • 13 отговора
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      На първата съм всичко
      Втората пас
    • eXeRv
      eXeRv
      Бронз
      На 2-рата вдигаш всичко кос ,защото му блокваш пиките на този под ръка и това ти е играта ;) Ще ти го кажа като про на белот :D :sdrink
    • sashk1N
      sashk1N
      Бронз
      1вата е ясна :)

Първоначално публикувано от eXeRv
      На 2-рата вдигаш всичко кос ,защото му блокваш пиките на този под ръка и това ти е играта ;) Ще ти го кажа като про на белот :D :sdrink
      А ние като нямаме спатия? Блокваме му пиките, играем си валето (каро) и им даваме купа, и доглеждаме играта. :)

2рата си пас! :s_cool:
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      И на двете си всичко коз.Снап всичко коз дет му се вика :D .
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      А ние като нямаме спатия? Блокваме му пиките, играем си валето (каро) и им даваме купа, и доглеждаме играта. smile 2рата си пас! shark cool

В тая игра се раздават по още три карти :)
    • Fr0z3nSouL
      Fr0z3nSouL
      Бронз
      Сложна игра е белота :D
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      Първоначално публикувано от Fr0z3nSouL
      Сложна игра е белота :D
      На 4 ракии става сложна :D
      Най вече броенето :D
    • eXeRv
      eXeRv
      Бронз
      Първоначално публикувано от shipochkin
      И на двете си всичко коз.Снап всичко коз дет му се вика :D .
      Именно ,а когато Сашкин казва пас на тези карти ще пишеме игриии :D
    • vladigeorgiev84
      vladigeorgiev84
      Бронз
      И на двете всичко или както му викаме alles и си ги пердаша яко :)
    • sashk1N
      sashk1N
      Бронз
      Първоначално публикувано от shipochkin
      А ние като нямаме спатия? Блокваме му пиките, играем си валето (каро) и им даваме купа, и доглеждаме играта. smile 2рата си пас! shark cool

В тая игра се раздават по още три карти :)
      Аз мислих, че се играе само с 5. :facepalm: Всеки играе, както иска, но лично аз не разчитам много на тези 3 карти, защото шанса да ти дойде спатия е доста малък. И за това, за да нямаш проблеми, пасуваш и взимаш макс от играта.
    • Iztursak
      Iztursak
      Бронз
      пасуване не е оферта. Щот нашия е много вероятно да изшие един без коз ( предполага се, че няма да има никакви пики) и нищо не правим.

Всичко е оферта да, но и контрата ме кефи
    • NoobKiller77
      NoobKiller77
      Бронз
      Трябва да се разберете предварително. Ако му знаеш играта, ще знаеш, че може да вдигне "безкоз" и за това ще вдигнеш "всичко". Ако сте се разбрали и за боята :D . Със Вале, а у...Това за втората, за първата е ясно... Може и да няма Вале, но ако сте се разбрали, той вече си ги мисли там за варианта, ако ги вземеш "всичко". А контрата на пиката е самоубийство...Не се сърди :D ...
      Вие бягате от контра, така ли? Защото на повечето места го играят без бягане от контра, заковават те и край. Иначе по оригиналните правила май си е с бягане от контра...
    • eXeRv
      eXeRv
      Бронз
      С бягане от контра и реконтра дори ,както и без качване на безкоз :)