6 мах СНГ

• garsonieraRNMD
      garsonieraRNMD
      Бронз
      Здравейте
      Правилен ли е пуша?
      Поздрави

Prima, $1 Buy-in (100/200 blinds, 25 ante) No Limit Hold'em Tournament, 4 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (CO): 3,950 (19.8 bb)
      BTN: 2,360 (11.8 bb)
      SB: 1,250 (6.3 bb)
      BB: 1,440 (7.2 bb)

Preflop: Hero is CO with 5 5
      Hero raises to 3,925 and is all-in, BTN calls 2,335 and is all-in, 2 folds

Flop: (5,070) 4 2 K (2 players, 2 are all-in)
      Turn: (5,070) 7 (2 players, 2 are all-in)
      River: (5,070) 6 (2 players, 2 are all-in)

Results:
      5,070 pot
      Final Board: 4 2 K 7 6
      Hero showed 5 5 and lost (-2,360 net)
      BTN showed K K and won 5,070 (2,710 net)
  • 8 отговора
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Аз по-скоро предпочитам в такава ситуация да отворя 2ББ и в зависимост от статистиките на опонентите да фолдна евентуално на по-големия стак и да колна кой да е от блиндовете.
    • garsonieraRNMD
      garsonieraRNMD
      Бронз
      Е нали има 11 ББ ефективен стак , аз с по малко от 13 си пушвам....ама сигурно си прав....
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Първоначално публикувано от garsonieraRNMD
      Е нали има 11 ББ ефективен стак , аз с по малко от 13 си пушвам....ама сигурно си прав....
      Не е грешка това да пушнеш, въпрос на стил, аз гледам когато мога да снижавам вариацията, като флипвам по-рядко. С голям стак си рейзвам нормално, без значение от ефективните стакове. По този начин може да инициираш някой да те рестийлне с мушмули, като държиш силна ръка, докато ако директно пушнеш ще те плащат само с някаква ръка. Така мога да си позволя да стийлвам с повече ръце, като с по-слабите рейз-фолдвам, с по-силните рейз-колвам.
    • Vengeance166
      Vengeance166
      Бронз
      Пушът е стандартен тук..

Иначе това с рейз фолдването трябва да се прави изключително прецизно, за да е по-печелившо, няма абсолютно никакъв смисъл да си намаляваш вариацията, ако става за сметка на РОИ... Като цяло рейз-фолд с 11-12бб ефективни дори в СНГ-тата не е добре, мога да го приема само срещу някакви Супер пасивняци и праволинейни играчи(например като Tinkle84, пародия сигурно го знае...)
    • garsonieraRNMD
      garsonieraRNMD
      Бронз
      И аз така мисля че е стандартен пуша , ама да видим тренера какво ще каже , може и да фолдна , да чакам по-добра ръка , един вид пуша може да +Ev ,но да е -Ev$.....
      Освен това ХМ ми забива и работи нормално само на първата маса , на следващите не се зарежда и ако се опитам ръчно да го заредя става мазало, а и съм нов в залата и нямам (почти) никакъв статс на опонентите......
      Да не говорим , че някои са се изучили и в началото лимпват всеки две и имат статс 50/25 да речем , обаче като се вдигнат блиндовете и те пушнат винаги имат карта....
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      Освен това ХМ ми забива и работи нормално само на първата маса , на следващите не се зарежда и ако се опитам ръчно да го заредя става мазало, а и съм нов в залата и нямам (почти) никакъв статс на опонентите...... Да не говорим , че някои са се изучили и в началото лимпват всеки две и имат статс 50/25 да речем , обаче като се вдигнат блиндовете и те пушнат винаги имат карта....

Ми ти така и така не си дал никакви статс :P
      Ако знам че има не малка вероятност само да ме колне след мин рейз бих пушнал винаги.Ако няма да колва може да рейз/фолднем срещу него(говоря за големия стак).
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Първоначално публикувано от Vengeance166
      Пушът е стандартен тук..

Иначе това с рейз фолдването трябва да се прави изключително прецизно, за да е по-печелившо, няма абсолютно никакъв смисъл да си намаляваш вариацията, ако става за сметка на РОИ... Като цяло рейз-фолд с 11-12бб ефективни дори в СНГ-тата не е добре, мога да го приема само срещу някакви Супер пасивняци и праволинейни играчи(например като Tinkle84, пародия сигурно го знае...)
      Мошман го препоръчваше в няколко видеа, точно с подобни ефективни стакове. Стила на игра, за който говореше включваше отваряне с много ръце и в зависимост от опонентите, стаковете и ръката, колваш или фолдваш. Според него така ставаш по-труден за експлоатация, тъй като правиш това както с най-силните, така и с най-слабите си ръце. Като цяло поне при мен това си работи перфектно дори срещу добрите регове на лимитите, които играя. Естествено срещу човек, който колва рейзове на 50% ще предпочета да пушна и да си спестя трудните решения постфлоп.
    • Anto11
      Anto11
      Бронз
      Здравейте,

Стандартен пуш. С хубава ръка като нашата не ми харесва да рейз фолдваме срещу бутона. Имаме много вероятност за фолд и е излишно да я губим с рейз тук.

Vengeance166, Tinkle84 е грайндинг машина. Не се тилтва, винаги играе солидно. Супер мноооого ме дразни. Пушва прекалено широки диапазони срещу играчи срещу, които не трябва (отучих го вече да ми пушва на мен :D ). Малко пасивен, но супер солиден и печеливш АБС играч. Евала!!!!

niksy79 - на тия лимити статийте ще бъдат по-полезни от Мошман. Ако играем по статийте само ще печелим повече парички. Като качим лимитите е друго нещо. На тези Мошман и компания само ни пречат да играем праволинейно и печелившо.

garsonieraRNMD - относно ХМ ти препоръчвам да пишеш в софтуер секцията на форума. Там ще ти дадът най-точен съвет как да оправиш проблема.

Ако имате каквито и да е въпроси, не се колебайте да пишете в тази тема, като натиснете бутона

Поздрави,
      Антоан :pokerface: