К10о $22, ФТ

• BlackBird2
      BlackBird2
      Бронз
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $3,000(BB) Replayer
      SB ($165,494)
      BB ($42,737)
      UTG ($98,726)
      Hero ($188,912)
      BTN ($69,131)

Dealt to Hero T:heart: K:club:

fold, Hero raises to $6,000, fold, SB calls $4,500, fold

FLOP ($16,500) J:club: 5:spade: 8:spade:

SB checks, Hero checks

TURN ($16,500) J:club: 5:spade: 8:spade: T:spade:

SB checks, Hero bets $8,800, SB calls $8,800

RIVER ($34,100) J:club: 5:spade: 8:spade: T:spade: T:club:

SB bets $17,050, Hero ?

Непознат играч. 32/13 за 82 ръце, 0% 3бет, 57% защитава СБ, фолд на сбет 25% от 4 ръце, 29% АФ, ч/р на флопа 25% от 4 ръце.
      Префлоп - чиплидер съм, стандартно
      Флоп - този борд по-скоро удря неговия диапазон и въпреки, че защитава доста лууз СБ реших да взема безплатна карта. В предните ръце бях показал повечко агресия и реших да взема друга линия.
      Търн - той отново чеква, мисля че с Jx би заложил тук, затова бетвам за защита от флъш и стойност.
      Ривър - задължително ще колна, но мога ли да извлека стойност от по-слаби ръце? Това, което виждам са само по-слаби десятки.
  • 4 отговора
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравей,

Префлоп:

Ок.

Флоп:

Срещу играч, който играе широк рендж от ръце, не е лоша идея и да сбетнем, но като цяло съм съгласен, че борда е доста кофти и по-често ще удря неговия рендж.

Търн:

Тук ми харесва бета за стойност като вероятно бих заложил повече, защото си мисля, че често имаме най-добрата ръка. Около 10К някъде мисля, че е ок.

Ривър:

Определено не бих фолднал в тоя спот, но и не бих рейзвал, защото ми се вижда доста тънко и както ти си споменал, освен ръце от сорта на Т9/QT/Т7с(?), едва ли ще ни колне с много по-слаби ръце от нашата. Мисля, че кол тук е най-доброто.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона "Помоли анализатора да погледне тази ръка отново!"

Поздрави,
      Noob3R
    • PaPi92
      PaPi92
      Black
      Аз мисля, че рейз за валю на ривъра не е зле. Единствената ръка, която ни бие и може да играе така е АТ, а има повече по-слаби Тх, които ще ни колнат най-вероятно.
      П.П. Сега като се замисля колко комбота са, май няма смисъл в рейз, защото най-вероятно може да има АТ и оф, и суйтед, а Т9 и QT, най-вероятно офсуйтед не ги флат пре флоп. Все пак колва от СБ и рейнджа му не би трябвало да е супер широк, ако беше флатнал от ББ рейз ще бъде по-добре. Т.е - по едно комбо Т9 и QT и 4 комбота АТ.
    • BlackBird2
      BlackBird2
      Бронз
      Този тип играчи в 888, ако колват с T9s ще колват и с Т9о, а ако гледаме тези 57% то и Т7s е в рейнджа му. Според мен А10 ще ги лийдва на търна.
      Ако бетва така миснат дроу дали мога да го индюсна на ривъра?
    • PaPi92
      PaPi92
      Black
      Да, определено може да луйдва с доста Тх на търна. Ти сам можеш да си прецениш колко по-слаби Тх може да има в рейнджа си, ако имаш над 50% екуйти срещу рейнджа, с който ще ти колне рейза значи имаш валю рейз. Трябва да се обърне внимание и, че тук сме на ФТ и всеки загубен чип е доста по ценен от този спечелен, следователно е добре да имаш например повече от 55% екуйти или нещо такова (не може да се определи точно колко).
      Иначе не вярвам много често да прави някакъв голям блъф, особено на ФТ, а не малка част от рейнджа ти е Тх на ривъра, въпреки че е доста вероятно той да не мисли над това. Така че мисля, че можем да изключим това от сметките.