$22 Aa

• BlackBird2
      BlackBird2
      Бронз
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $1,200(BB) Replayer
      SB ($9,994)
      BB ($7,524)
      Hero ($31,703)
      UTG+1 ($20,268)
      UTG+2 ($45,901)
      MP1 ($61,302)
      MP2 ($32,823)
      CO ($18,769)
      BTN ($29,227)

Dealt to Hero A:club: A:spade:

Hero raises to $2,400, fold, fold, MP1 calls $2,400, fold, fold, fold, fold, fold

FLOP ($7,680) 8:spade: K:heart: 7:spade:

Hero checks, MP1 bets $3,840, Hero calls $3,840

TURN ($15,360) 8:spade: K:heart: 7:spade: K:spade:

Hero checks, MP1 checks

RIVER ($15,360) 8:spade: K:heart: 7:spade: K:spade: A:diamond:

Hero bets $7,680, MP1 raises to $21,360, Hero raises to $25,343 (AI), MP1 folds

Чиплидерът на маса беше доста активен предните ръце. 40/19 за 60 ръце, 4.9% 3бет, 14% АФ, 33% фолд на сбет от 6 ръце. Аз бях показал ТАГ игра до момента.
      Флоп - на този флоп всеки би очаквал да бетна с целия си диапазон, дори с КК, заради многото дроуве. Точно затова въпреки, неговите статс (АФ и фолд на сбет) реших да чекна и да репрезентирам TT, JJ, QQ, AQ. Той бетва 1/2 пота и преценявам, че при логичната последваща негова агресия на търна до ривъра ще се стакнем.
      Търн - много неприятна карта, доброто е, че завършва флъша. За моя радост той чеква бихайнд. Какво правим, ако бетне и е ясно че ме комитва към пота? Чек/кол или чек/пуш?
      Ривър - една от двете карти, които ми дават нътс (разбира се, той може да е слоуплейнал КК, но тогава няма какво да направя). Тук се чудих колко да бетна така че хем да извлека стойност от Kx, хем да му оставя място и да блъфира. Неговия фолд показва, че е бил на пълен блъф на ривъра и че съм избрал оптималната линия срещу този опонент.
      По време на ръката се замислих и за тайминга си срещу този тип опоненти на всяка една от улиците и до колко е важен той.
  • 3 отговора
    • meepwn
      meepwn
      Бронз
      не с-бетваш ли валета десетки и дами?
    • BlackBird2
      BlackBird2
      Бронз
      В конкретния случай, имайки впредвид имиджа ми и че той е относително пасивен постфлоп бих ги сбетнал. Но нямаше защо да градя балансирана игра срещу него.
    • bah22
      bah22
      Платина
      Здравей Blackbird2,

Префлоп:
      Стандартно

Флоп:
      Повече от стандартен залог за стойност/защита. А и лошия ще ни флоутне доста често и ще можем да играем ч/п на търна, например.
      Както си го изиграл е интересно, но предоставя няколко проблема:
      1. Лошия взема инициативата и ще е странно да играеш ч/к и изведнъж да започнеш да залагаш...
      2. Лошия може да вземе безплатна карта с ръце, които биха ни платили залог
      3. Не изграждаме пот

Търн:
      Най-неприятната карта и ако лошия беше бетнал не съм сигурен дали можем да фолднем...
      По-скоро бих се стакнал, но определено няма да ми е приятно.

Ривър:
      Тук въпроса е как да вземем максимум стойност?
      Предполагам, че лошия никога няма флъш/трипс, защото би ги бетнал на търна. Така че тук или има фул, който е чекнал или ще фолдне на всеки наш бет. От друга страна въпроса е дали лошия би блъфирал, ако чекнем? Може би?
      Харесва ми, че си направил малък бет тук, защото можеш да индуцираш блъф, а и всеки фул ще ти пушне за стойност. А и може да те колне лайт с някой среден чифт.

Поздрави,
      Бах