11$ QQ deep

• Alcas
      Alcas
      Бронз
      Poker Stars, $11 Buy-in (75/150 blinds) No Limit Hold'em Tournament, 9 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

MP1: 11,010 (73.4 bb)
      MP2: 7,210 (48.1 bb)
      MP3: 6,038 (40.3 bb)
      CO: 2,250 (15 bb)
      BTN: 8,010 (53.4 bb)
      SB: 3,690 (24.6 bb)
      BB: 5,480 (36.5 bb)
      UTG+1: 682 (4.5 bb)
      Hero (UTG+2): 12,790 (85.3 bb)

Preflop: Hero is UTG+2 with Q Q
      UTG+1 raises to 682 and is all-in, Hero raises to 1,214, MP1 raises to 2,400, 7 folds

Какво мислите за флат пре? Надявах се с тази изолация някой да нашие отзад. Може би трябваше да бъде клик бек.

Играча който ме 4бетна е голям нит 11/8 с 2.3% 3бет за 203 ръце като до тогава имаше още по-нисък 3бет%.

Реших да фолдна въпреки, че на пръв поглед ръката ни е ок и вероятно доста често ще флипваме
  • 6 отговора
    • BlackBird2
      BlackBird2
      Бронз
      Ако диапазона му тук е КК+, АК, то фолда си е ок. Ако само колнеш на флопа в пота ще има 5700 чипа и си извън позиция без да знаеш къде се намираш в ръката.
      Нищо не си казал за другите играчи след теб, но и аз бих изолирал тук. Не съм сигурен обаче дали по време на игра бих фолднал префлоп на този 4бет ?( Друго си е на спокойствие да анализираш ръка ...
    • Alcas
      Alcas
      Бронз
      По време на игра, другите играчи не ми бяха направили някакво по специално впечатление и за това не съм дал коментар. Имах повече инфо само за нита, който ме 3бетна
    • BlackBird2
      BlackBird2
      Бронз
      Аз искам да попитам още нещо теб и Бах - ако играча има примерно 3.5-4% 3бет и решим да продължим в ръката коя линия е най-оптимална и от какво зависи - флат кол, 5бет/кол, 5бет/фолд, пуш?
    • bah22
      bah22
      Платина
      Здравейте,

Префлоп:
      Много интересна ситуация.
      Ако УТГ имаш 8ББ+, то по-скоро кол ми е стандартното отиграване с целия рендж. За жалост в тази ситуация се налага да направим малък рейз.
      Много тегав фолд, но се налага. По време на игра сигурно няма да мога да фолдна и ще колна.

А иначе дори и малко по-агро, с тази ръка бих колнал, за да видя флоп и да преоценя постфлоп. Определено в тази ситуация всеки би 4бетнал КК+ за стойност...Като можем да добавим ТТ+/АК за някой опоненти.

Поздрави,
      Бах
    • Alcas
      Alcas
      Бронз
      Първоначално публикувано от BlackBird2
      Аз искам да попитам още нещо теб и Бах - ако играча има примерно 3.5-4% 3бет и решим да продължим в ръката коя линия е най-оптимална и от какво зависи - флат кол, 5бет/кол, 5бет/фолд, пуш?
      Интересен въпрос.

Ако играча 3бет/фолдва ръце като асо дама, десетки, валета, то е по-добре да колнем за да задържим ръцете, които доминираме и очакваме да вземем мн често поне 1 улица стойност. Ако играча 3бетва само дами+, Ак за стойност фолда е ок. В крайна сметка всичко зависи от рейнджа, който му даваш и това как очакваш да играе с него.

Интересно ми е да чуя и Бах какво мисли?
    • bah22
      bah22
      Платина
      Първоначално публикувано от Alcas
      Първоначално публикувано от BlackBird2
      Интересен въпрос.

Ако играча 3бет/фолдва ръце като асо дама, десетки, валета, то е по-добре да колнем за да задържим ръцете, които доминираме и очакваме да вземем мн често поне 1 улица стойност. Ако играча 3бетва само дами+, Ак за стойност фолда е ок. В крайна сметка всичко зависи от рейнджа, който му даваш и това как очакваш да играе с него.

Интересно ми е да чуя и Бах какво мисли?
      Ако играча е малко по-агресивен, то бих колнал и бих се стакнал на нисък борд...