Fixed Limit или No Limit?

• 9 отговора
    • klavistratche
      klavistratche
      Бронз
      Няма по печеливш :)
      Въпроса е кой повече ти допада като начин на игра.
      При НЛ може да спечелиш или загубиш много в една ръка. ФЛ не можеш да загубиш чак много в 1 ръка, но пък при него вариацията е по голяма.
      Почвай МТТ там с 5 $ можеш да змемеш 2000+ какво по печелившо от това?
      Но в крайна сметка ако започваш с идеята кой формат е по печеливш... може би е добре да преосмислиш защо играеш покер и да се запиташ "трябва ли да играя или не?".
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей Nikolayy90,

Предлагам ти да се запознаеш със следната статия: цък.

Поздрави,
      Деси
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Първоначално публикувано от klavistratche
      Но в крайна сметка ако започваш с идеята кой формат е по печеливш... може би е добре да преосмислиш защо играеш покер и да се запиташ "трябва ли да играя или не?".
      Добре нормално е да пита подобен въпрос според мен.Не е ли точно това стимула в покера (предимно) да печелиш, а човека не е запознат и пита как стоят нещата .И защо пък да се пита дали трябва да играе ?
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей ibordd,

Предполагам, че klavistratche казва това, защото е важно от рано да знаеш, че покерът не е игра, в която трябва да мислиш за нарастването на банката си след игра (сесия), а да анализираш своите изиграни ръце и да се стремиш да играеш не за резултати, а правилни и оптимални отигравания, с две думи +EV. Това един начинаещ играч няма как да го знае от ден 1-ви обаче, а и въпросът на новия потребител е за покер формата, които да си избере.

@ Nikolayy90

FL е много по-математическа игра и предлага възможността за подробен математически анализ, защото залозите са фиксирани. Другият плюс е, играеш много повече ръце от NL. Ако чувстваш, че математиката ти е сила и можеш да я приложиш в играта си, няма да съжаляваш за избора си. NL предлага по-малко екшън, но е една от най-популярните игри и се плаща по-малко рейк. Можеш да разгледаш статиите и да решиш кой формат ще ти се отдаде най-много. И двата формата са печеливши, зависи кой ще ти допадне повече.

Поздрави,
      Деси
    • kriskovliza
      kriskovliza
      Злато
      Или на кратко казано ако искаш да играеш повече ръце играеш Фиксет ;) А ако имаш търпението да играеш НЛ по стратегията играеш НЛ :) Но общо взето пробваш и двете и която сметнеш,че ти допада повече и се чувстваш по-конфортно значи това е твоята игра :)
    • pokerspike
      pokerspike
      Бронз
      DessiP незнам какъв е тоя отговор към ибордд но преведено е не се играе да се печели пари а се гледа играта чрез която ще печелиш пари, но е много важно постоянно да си гледаш играта и да се подобрява.
      Примерно аз играя от почти 2 години и заради няколко по-големи печалби и помагане на 1 авер станах много горд а и си променям играта да съм по tight-agressive и на живо ми докара доста пари с приятелите(но пък тях ги познавам и по се контролирам) но в нета ми изигра лоша шега и ми стопи доста банката и чак като треаше да сляза ниво надолу си разбрах грешките и сега ще подобрявам
    • kriskovliza
      kriskovliza
      Злато
      А как ще разбере дали играта му се подобрява като не печели пари? :)
    • pokerspike
      pokerspike
      Бронз
      а се гледа играта чрез която ще печелиш пари[i]
      и не ти ле се е случвало да загубиш много пари в правилно изиграна ръка щот на мен доста често рекорда ми е 40 лева в пот за 150 с 4 човека като имах нът стрейт на търна и влязах ол ин и платиха един с 2 пеъра и 2-ма с флъш дроу и дойде флъша като цяло немога да разкажа разиграването но бях го изиграл правилно. имам и подобен случай със стрейт флъш срещу стрейт флъш
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравейте,

В основата си, покерът е игра на пари дотолкова, доколкото с парите се измерва колко е печеливш даден играч в дългосрочен план. Това се постига с постоянен анализ на играните ръце и стремеж за подобряване на играта. Целта е възможно най-често да се прави най-оптималното отиграване във всяка ситуация, независимо, че това може да доведе до непосредствени загуби.

Може допълнително да разгледате и следната статия:

Отношение към парите

Поздрави,
      Деси