Турнири Или Кеш Игра

• adrianbg
      adrianbg
      Бронз
      Здравеите турнири или кеш игра къде да се развивам повече???Аз лично за себе си мисля че нещата стоят 50-50% ето онзи ден имам изиграни около 5 турнира сит го от 50 цента на 90 човека като имам едно първо място а веднага след това второ място и третия турнир пак влизане във балона но това значи ли че съм добър сит го играч??Докато на кеш масите там нещата стоят по друг начин там долу горе си стоя на парите и дръпвам по много малко но според мене кеш игрите са много по трудни за усвояване от сит го турнирите!!Как да разбера във кое съм по добър на брои ръце,часове или печалба????
  • 9 отговора
    • mdechev
      mdechev
      Бронз
      Здравей,

Коя игра да избереш? Как да разбереш на кое си по-добър?
      Ами която игра ти е по-интересна като цяло, а пък как да разбереш на кое си по-добър - не знам. На отговора с повече четене, анализ, постоянство във форумите ще се насочиш сам към отделен тип игра.
      Избери си сам 1 тип и се развивай по него!

Успех по масите!
    • Amatiorcho
      Amatiorcho
      Бронз
      Важното е да ти харесва и дотавя удоволствие
    • zigiza
      zigiza
      Начален
      Лошо няма да играеш и двете така ставаш по комплексен игра4, кеша е по трудната игра, щото трябват повече постфлоп умения ,при снг си е повече бутане и като научиш таблиците с диапазоните не е някаква голяма философия.Аз редувам по малко и от двете-като ми писне едното минавам на другото, и обратно.Ако искаш обаче да станеш истински играч трябва задължително да играеш и кеш.
    • mdechev
      mdechev
      Бронз
      Първоначално публикувано от zigiza
      Лошо няма да играеш и двете така ставаш по комплексен игра4.
      Аз не съм на тове мнение :) Ако искаш да се развиваш, то би било най-добре да се насочиш към един тип игра.
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей adrianbg,

Ще се присъединя към мнението на mdechev, на базата собствения си опит и грешки. :)

На първо място - трябва да решиш сам за себе си кой е форматът за теб. Няма как да те насочим правилно в това, тъй като изцяло зависи от твоето желание, цел, умения и интерес.

Във всеки случай бих ти препоръчал да си избереш само единия формат и да си дадеш достатъчно време за развитие - не се отказвай след кратък срок на игра, защото не са се появили желаните резултати - това може да се случи с всеки от форматите, като при не малко успешни играчи на даден такъв е имало месеци на борба в прогреса. :)

Надявам се тази статия да ти помогне малко в избора: Кой вариант на Hold'em е най-добър за теб?

Поздрави,
      Александър
    • Tancuvai
      Tancuvai
      Бронз
      МТТ е по-трудния вариант , защото там блиндовете се покачват и се налага да играеш по различен начин в различните етапи на турнира. За това, ако си начинаещ те съветвам да започнеш първо с кеш , после СнГ и най-накрая да започнеш да развиваш МТТ играта си ;) Това си е лично мое мнение и никой не задължавам с него :) Успех :)
    • ICETOO
      ICETOO
      Бронз
      Аз започнах преди около месец и мислех да играя кеш. Депозирах и се оказа, че няма най-ниският лимит и не можех да спазвам банката. Играх няколко дни, но правех доста посфлоп грешки. Общо взето беше нещо от сорта взема от един дам ги на друг.
      при снг си е повече бутане

Аз имах подобни размисли и реших да се пробвам там понеже мога да си спазвам БРМ. Стратегията и формата ми допаднаха и засега вървя добре.
      Затова ти препоръчвам:
      само единия формат и да си дадеш достатъчно време за развитие
      Като видиш че ти е приятен кеша и си печеливш учи и мачкай, но не играй неприятен, скучен или отекчителен формат за теб. В началото е проба грешка, затова почни едното и ако след известно време виждаш, че не ти е приятен формата или не печелиш, пробваш друг. Аз или някой друг лесно може да ти каже играй ТОВА, но като започнеш и не ти допада, ще кажеш закво ги слушах тия, само ми загубиха времето. Можем да ти изтъкнем + и - на форматите, но сам трябва да решиш, кое е за теб.
    • adrianbg
      adrianbg
      Бронз
      Харесвам много и кеш игрите но за правене на банкрол мисля че това са сит го турнирите!!Просто при кеш игрите се иска голямо търпение и време и наи вече опонента да бърка!!Докато при сит го турнирите правиш две добри ръце и си на финална маса!!!Това е лично мое мнение за правене на пари мисля че това са турнирите!!Аз от 5$ банка от турнири сега във момента съм 56$ докато на кеш масите положението е 50-50% печеля губя печеля губя!!Каквато и дисциплина да спазваш накрая на деня ще си със минимален профит!!!
    • zigiza
      zigiza
      Начален
      Както ти казах кеша е по труден ,но не съм напълно съгласен, че трябва да се играе само един формат. В началото и аз така разсъждавах, обаче постепенно разбрах ,че трябва от време на време да разширявам кръгозора и сега редувам кеш със снг, като се оказа че снг на ниските нива са доста приятен начин за увеличаване на банката при това с нисък риск. От време на време експериментирам и с други игри, само на 1 маса пак с идея да видя, ако някъде има хляб :) , но наблягам на кеш и снг. Ако прекалено много се концентрираме на един формат ставаме като коне с капаци ,пък и мое да изтърве човек някъде по голяма далавера:) .