Теглене пари от покерстарс

• adrianbg
      adrianbg
      Бронз
      Здравеите имам един въпрос!!!Искам да си тегля пари от сметката във покерстарс проблема е че миналия път ми удържаха някакви комисионни около 10 евро!!Парите ги депозирам през карта от пощенска банка и съответно оттам ги тегля!!!Доколкото съм чувал трябвало да си отворя сметка във евро и да питам служителите за таксите за удържане???И сега какво трябва да си правя нова карта за това теглене ли???
  • 24 отговора
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Първоначално публикувано от adrianbg
      Здравеите имам един въпрос!!!Искам да си тегля пари от сметката във покерстарс проблема е че миналия път ми удържаха някакви комисионни около 10 евро!!Парите ги депозирам през карта от пощенска банка и съответно оттам ги тегля!!!Доколкото съм чувал трябвало да си отворя сметка във евро и да питам служителите за таксите за удържане???И сега какво трябва да си правя нова карта за това теглене ли???
      Здравей, adrianbg
      Попринцип ако ги теглиш директно към картата не би трябвало да имаш толкова голяма комисионна, но минималната сума за теглене към карта е 100$.Ако ги теглиш с директен банков трансфер тогава имаш такса от 10евро, като тя пак е някакъв процент от сумата като минимума е 10 евро.Като така е в повечето банки с които аз съм запознат, може да има и такава с по-малка комисионна, но тук някой друг трябва да помогне.
      Не мисля, че има знаечение в каква валута ти е сметката, доколкото знам превалутиране винаги има.Аз тегля директно към картата(която е в лева) и не съм забелязал да ми се губят големи суми пари, ако не се лъжа таксата е 1% от сумата.Та моя съвет е да си ги дърпаш директно към картата с която си депозирал.
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, adrianbg,

Независимо дали сметката или карта ти е в лева или валута, без значение дали дърпаш към карта или парите са изпратени чрез банков трансфер, всички банки имат такса за входящ валутен превод. Най-добре е да се обърнеш към банката си или да погледнеш таксите им онлайн, за да видиш каква сума ти прибира за входящия валутен превод. Ако не те устройва, най-добре е да потърсиш друга банка, която има по-ниска такса или не събира такава за малки суми, ако теглиш предимно такива.

Да поясня, че тази такса е различна от превалутирането, което не е такса, а само прехвърляне на парите от една валута в друга.

Поздрави
    • huli1
      huli1
      Бронз
      Първоначално публикувано от YeeJr
      Независимо дали сметката или карта ти е в лева или валута, без значение дали дърпаш към карта или парите са изпратени чрез банков трансфер, всички банки имат такса за входящ валутен превод.
      Това не е вярно! ПИБ нямат такава такса до 10к евро, сигурен съм че има и други банки без такси.
      Превалутирането също може да се избегне ако сметката е в евро, т.к. покерстарс изпращат банковите трансфери в евро.
      Но ако си депозирал с карта е възможно да искат да изтеглиш сумата до размера на депозитите към картата, а останалото по твой избор.
    • adrianbg
      adrianbg
      Бронз
      Днеска ходих до пощенска банка да питам има ли комисиона ако имам сметка и тегля към нея!!жената ми отговори че до 2000 евро таксата е 10 евро:)
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей adrianbg,

Както вече бе споменато - таксите около преводите са често срещани и трябва да се разглеждат отделно от превалутирането (покрай което също може да има такси).

Най-често са свързани с такива от страна на банките или електронните портфейли, но с предварително проучване могат да бъдат спестени или поне минимизирани.

Един от най-лесните решения е като се избягват чести и малки транзакции.
      Например в случая - такса от €10 на €100 са си 10% и е ужасно много.
      Същата такса обаче на превод от €1000 се равнява на едва 1% и е поносима, макар отново да не е желана.

Поздрави,
      Александър
    • stereostaq
      stereostaq
      Начален
      другият път събери 2000$ и тогава дърпай, че да ти е изгодно ;)
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, huli1,

Да, в ПИБ нямат такса за входящи валутни преводи, преди няколко месеца имаха, затова е важно да се проверяват условията, таксите и комисионните, преди да се отвори сметка, не да се разчита на писано тук и там, тъй като това с течение на времето губи давност. От друга страна не само това са таксите и комисионните, има и други - за поддръжка на мсетка, за теглене от банкомат, както и скоростта на постъпване на средствата в сметката - така че избирането на банка изисква комплексен подход.

За превалутирането не съм сигласна - може да се избегне, ако не харчиш парите, но ако искаш да ги похарчиш в България, независимо в каква валута ти е сметката, ти трябва да ги изтеглиш или обмениш в лева, така че тази опция остава.

Поздрави
    • huli1
      huli1
      Бронз
      Първоначално публикувано от YeeJr
      Да, в ПИБ нямат такса за входящи валутни преводи, преди няколко месеца имаха
      :nh

Както казва един приятел (женен от няколко години):
      "В спор с жена най-добрата тактика е да си мълчиш и кимаш утвърдително. Всяка казана дума или дори поглед са начало на нов спор!"
    • iskren91
      iskren91
      Бронз
      При ПИБ няма такса за входящ превод и няма такса за превалутиране. Старса пращат в евро и ако сметката ти е в лева си ги получаваш в лв по курса на банката, който е 1.949 и на практика превода ти е безплатен :evil: Такса поддръжка на сметка е 30ст месечно. Преводите идват за 2-3 работни дни.
    • Switchn
      Switchn
      Злато
      райфайзен е над всички убедил съм се

виза електрон към райф и си ок

лол тряа ми дадат кешовица за рекламата :)
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравейте

huli1, Не желая да водим безкрайни спорове, особено коя жена била права и коя била крива :) В една друга тема си изказах мнението на ПИБ, което, предвид опита ми стях, не е много положително, но въпреки това си поддържам сметката при тях - ако питаш защо - ами мазохизъм предполагам :evil: Но всеки има право да избере тази банка, която смята, че най-добре отговаря на критериите и очакванията му.

Switchn. Този път си направих труда да проверя, =) в тарифата на райфайзен няма промени и входящите валутни преводи са с такса от 10 евро. Може да го видиш на стр. 8, под 3.1 от пдф файла с такси и комисионни.

И така в спора пропуснах:

adrianbg: Дори и да си направиш нова карта, няма да можеш да теглиш към нея - изисква се първо да депозираш, но дори и тогава няма да можеш да изтеглиш цялата сума.
    • jingalbel
      jingalbel
      Бронз
      Първоначално публикувано от Vankata112
      Попринцип ако ги теглиш директно към картата не би трябвало да имаш толкова голяма комисионна, но минималната сума за теглене към карта е 100$.Ако ги теглиш с директен банков трансфер тогава имаш такса от 10евро, като тя пак е някакъв процент от сумата като минимума е 10 евро.Като така е в повечето банки с които аз съм запознат, може да има и такава с по-малка комисионна, но тук някой друг трябва да помогне.
      Не мисля, че има знаечение в каква валута ти е сметката, доколкото знам превалутиране винаги има.Аз тегля директно към картата(която е в лева) и не съм забелязал да ми се губят големи суми пари, ако не се лъжа таксата е 1% от сумата.Та моя съвет е да си ги дърпаш директно към картата с която си депозирал.
      Kak става това с дирекно към картата,ако не е директен банков трансфер
      Иначе сега отивам да питам в раифайзен как стоят нещата с Входящия банков трансфер и пак ще пиша.За др банки знам че имат комисионна до към 10Е в зависимост от банката.
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Първоначално публикувано от jingalbel
      Kak става това с дирекно към картата,ако не е директен банков трансфер
      Иначе сега отивам да питам в раифайзен как стоят нещата с Входящия банков трансфер и пак ще пиша.За др банки знам че имат комисионна до към 10Е в зависимост от банката.
      Здравей, като избереш теглене, и напишеш сумата която искаш да изтеглиш, ти дава да избереш метод чрез който искаш да се извърши тегленето.Избираш виза, като там е запаметена картата с която си направил последният си депозит.Имай в предвид, че за да ти излезне този метод за теглене, трябва да си направил депозит чрез картата в последните 6 месеца, иначе изчезва като опция.
    • jingalbel
      jingalbel
      Бронз
      [quote]Първоначално публикувано от Vankata112

Мерси ,ще проверя това,колкото до информацията която обещах:
      Та чрез директен банков трансфер,паричките ти идват до към 7 дни,от Райфаизен специално таксата и за входящия валутен превод е 10евра на съми от 10 до 10 000евро,от там нагоре взимат 0.01%от сумата.Кофти но това си е.
    • xXGuardXx
      xXGuardXx
      Бронз
      Моя въпрос е малко различен .. Депозирах в Старса с картата на мой познат и сега искам да тегля ама към моята ВИЗА която е активна и съм теглил към нея преди. Последно депозирах с нея март февруари месец а с тази на моя познат - април.

Интересува ме като цъкна kешаут ще ме пита ли в коя карта да ги дръпна? Аз оная я изтрих по принцип от методи за депозит ..
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравей xXGuardXx,

Използването на чужда карта е сериозно нарушение на правилата на покер залата, а обикновено трябва да изтеглиш към същото платежно средство, с което си депозирал поне същата сума, като депозираната.

Най-добре се свържи с отдела за обслужване на клиенти на PokerStars преди да пуснеш самото теглене и им обясни ситуацията, като това може да ти спести много главоболия, включително и блокиране на сметката завинаги. Можеш да им пишеш на следния имейл:

support@pokerstars.com

Поздрави,
      achko
    • bmwteam
      bmwteam
      Бронз
      Първоначално публикувано от xXGuardXx
      Моя въпрос е малко различен .. Депозирах в Старса с картата на мой познат и сега искам да тегля ама към моята ВИЗА която е активна и съм теглил към нея преди. Последно депозирах с нея март февруари месец а с тази на моя познат - април.

Интересува ме като цъкна kешаут ще ме пита ли в коя карта да ги дръпна? Аз оная я изтрих по принцип от методи за депозит ..
      Даже се чудя как още тогава не са ти блокнали акаунта. Преди да теглиш каквото и да е, първо им пиши на съпорта. Ще ти блокират акаунта 100%, ако се опиташ да теглиш.
    • thehunter90
      thehunter90
      Начален
      Имам карта на ОББ с нея вкарах пари а имам и сметка в РайФайзеен но не съм депозирал а и картата ми не е ВИЗА! Та да питам:

Мога ли да дърпам с Директен банков трансфер към Райфайзен сметката си? Не съм я поозвал до сега.
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравей thehunter90,

Можеш да теглиш към банковата си сметка, като предполагам, че щом картата ти не е VISA няма тегления към нея. Ако картата ти позволява тегления към нея, то тогава ще получиш по картата сумата, която си депозирал с нея, а остатъка към банковата си сметка.

Поздрави,
      achko
    • 1
    • 2