8,8$ 6max QTs defend BB

• BlackBird2
      BlackBird2
      Бронз
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $2,500(BB) Replayer
      SB ($68,592)
      Hero ($59,518)
      UTG ($55,259)
      UTG+1 ($31,450)
      CO ($31,622)
      BTN ($122,596)

Dealt to Hero T:spade: Q:spade:

fold, fold, fold, BTN raises to $5,000, fold, Hero calls $2,500

FLOP ($13,110) T:diamond: 5:spade: A:diamond:

Hero checks, BTN bets $5,244, Hero calls $5,244

TURN ($23,598) T:diamond: 5:spade: A:diamond: 3:heart:

Hero checks, BTN checks

RIVER ($23,598) T:diamond: 5:spade: A:diamond: 3:heart: J:diamond:

Hero?

500 CAP турнир в Старса.
      ИТМ. Играчът е печеливш регулар. 30/30 за 96 ръце, 53% кражба (67% от БТН от 9 ръце), фолд на 3бет 71%, сбет 100%, 32% АФ (флоп 56%, търн 0%, ривър 20%)

Префлоп - в кои случаи 3бета е по-добрата опция?
      Флоп - на този флоп очаквам да бетне целия си диапазон затова играя ч/к. Чек/рейз/фолд за да защитя срещу дроус?
      Търн - бланк карта, мислех да лийдна, но ако е на дроус ще ме пушне, отделно е доста пасивен на търна. Чек/кол или чек/фолд?
      Ривър - една от най-неприятните карти, не го слагам на флъш, но определено подобрява голяма част от диапазона му. Коя линия тук какви предимства има? Ако лийдна ще ме колне само с по-силни ръце, но трудно ще ме блъфира. Ако чекна му давам шанс да ме блъфира и при по-голям бет трябва да фолдвам.
  • 1 отговор
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравей,

Префлоп:

Добра ситуация за 3бет срещу тоя играч. Агресивен е префлоп и фолдва доста на 3бет, а и с нашия стак е добре да го направим, защото на него ще му е много по-трудно да ни 4бетне на блъф, тъй като 3бет от играч с нашия стак изглежда силно и като цяло той ще има доста по-малко ФЕ.

Кол-а също е опция срещу доста играчи, но срещу тоя конкретно съм за 3бет/фолд.

Флоп:

Мисля, че чек/кол е най-стандартното. Проблема на чек/рейз-а е, че реално няма да ни защити от дроус и той вероятно ще ни ги засили предвид стака ни...

Търн:

Ок. Мисля, че няма никакъв смисъл от лиид тук. Като цяло и чек/кол е вариант, ако той самия има ФД, или прави втори барел с ръка от сорта на KJ, но е много важно да знаем, че играча е способен да играе бет/бет/чек, когато няма нищо, а не е от тези, които играят бет/бет/бет и ни вкарват в кофти спотове.

Ривър:

Тук вероятно бих чекнал и преоценил.

С бет си превръщаме ръката в блъф и не мисля, че ще ни колва достатъчно често с по-слабо.

Агресията му на търна от колко ситуации е?

Ако имаме доволен семпъл за него, то, ако бетне ще е кофти, защото определено с тоя 0% агрешън може да спокойно да е чекнал бихайнд някакъв ФД на търна.

Мисля, че чек/фолда е ок, защото тая карта наистина е кофти и подобрява част от ренджа му.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона "Помоли анализатора да погледне тази ръка отново!"

Поздрави,
      Noob3R