Poker wars - Cash Battle

• suzukispeed
      suzukispeed
      Бронз
      Здравейте,
      казвам се Камен на 19 г. и съм от Хасково. Сега съм 12 клас и смятам да уча в СУ някаква специалност с информатика.Ако ме приемат ще живея в София и се надявам с покер да изкарам пари които ще ми са необходими. Други интереси освен покера ми са фитнес и математиката.

С блога искам да изпълня няколко цели :
      1) Контрол на Тилта
      2)Да се изкача по лимитите , като първата цел е NL25 .
      3)Цялостно подобряване на играта
      4)И да започна да се издържам от покер

Ето накратко моята покер история:
      Играя покер от 1 година , когато ме запали един приятел. Регистрирах в pokerstars и започнах да играя фрийролите . След като спечелих първите си 2-3 цента реших да мрънкам този приятел който ме зариби по покера да ми прати1$ , като си мислех че за 2-3 дни ще го направя 20-30$ :f_biggrin: :D .Предполагам се досещате каква беше съдбата на доларчето .... беше изядено от "акулите" на NL2 :D :D .
      И така осъзнах че покера е нещо сериозно и започнах да се отнасям към него така. Продължих с фрийролите и след около 2-3 седмици бях направил 1$ . Но този път вече бях се регистирал в pokerstrategy и бях прочел материалите за начален .Така започнах да играя хипер-турбо за 0.02 $ и след 2 седмици имах вече 4-5$ , после минах на 0,25$ и направих банка от 15$ .Но .... тогава дадох на този приятел да поиграе една вечер.И след 2 часа той ми звъни и каза че ми е занулил парите. Той разбира се ми ги върна ,но на ръка и аз ги изхарчих.
      Тогава взех началния капитал на Pokerstrategy от 10$ , но бързо ги загубих защото нямах възможност да спазвам БРМ . След това взех капитал от друг сайт , който от 50$ направих 150$ .Изтеглих ги за да депозирам 70$ в pokerstars.След бонуса от Skrill и Pokerstars станаха 100$ .
      Започнах от НЛ2 ,но дни след доброто начало последва пъвия ми сериозен дауслинг - загубих 40$ за 3 дни . Но не се предадох :pokerface: и след 1-2 седмици вече имах около 130 $ с които минах на NL5. Така на новия лимит всичко тръгна супер за 2 седмици направих 220$ имаше и малък дауслуинг ,но скоро имах 260$ и започнах да шотвам NL10 . Когато за пръв път преминах на NL10 пред 2 седмици се сблъсках отново с вариацията .За един ден от 3 отигравания загубих 30$ . Два пъти с QQ vs AA и един кол на пуш когато вече бях в Тилт . Така реших да се върна на NL5 и ми се наложи да изтегля 40$ и останах с около 190$ . Първия ден когато пак играх бях пак надолу с 20$ . Тогава се стегнах и реших че правя някои тъпи грешки които костват пари! И така до миналия петък бях направил отново към 240$ .
      Благодарение на рекламирането на Micro Milions реших да поиграя малко турнири . Събота и Неделя правих това . Играх сателити за Microto и някакви други с входове до 2$ .Неделя едно обикновено турнирче от 1$ реши да ми помогне в битката с лимитите. За 8 часа си удвоих банката . Станах на 2ро място и спечелих 320$ .

Тук ще публикувам графика за последните ръце както и някаи други работи които съм запазил.Липсват ми статитиките и графиките от играта ми на НЛ2 и част от НЛ5 ,защото тогава използвах триал версия на Покер Тракер . Сега съм с такава на ХМ2 ,като смятам да си го закупя когато изтече тази.

Графката ми за последните 14К ръце :

Само последните 4К ръце са от НЛ10 които играх последните 2 дни и днес. Притеснява ме червената линия ,защото ръцете които ми бяха на Покер Тракер около 25К ръце червената линия беше на около -20$ най-много .

Ето и статистиките ми за тази графика(Това е предимно НЛ5 и 3K ръце НЛ10):

Това е таблицата с позициите ,но само от играта ми на НЛ5 за да е по достоверна :

Надявам се някой да анлизира статистиките ми :) .
      Плана ми за игра е да играя NL10 SH и да пускам по 1-2 турнирчета с хубава структура докато свършат Микро милионите.След това ще играя само кеш.
      В момента съм с банка 438.51.Играя на от 6 до 9 маси,но гледам да са предимно 6-7.Смятам да публикувам поне 2-3 ръце на седмица и да разказвам за развитието на играта и банката си. И се надявам по-опитните играчи да ми помогнат в развитието. :fuckyeah
  • 7 отговора
    • empyros
      empyros
      Бронз
      Здрасти Камене, :f_biggrin:

късмет с целите и дано след време изкарваш достатъчно, че да се издържаш та и за *** (иии това мръсна дума ли беше??? май ще ми пляснат един БАН :facepalm:) да ти остават по студ. град :nh

Поздрави
    • suzukispeed
      suzukispeed
      Бронз
      Благодаря empyros ,
      надявам се да стана толкова добър ,че не аз да имам пари за тях... а те да трябва да имат за мене :D :coolface:
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, Камене,

Пожелавам ти успех на масите, както и на блога - надявам се да постигнеш поставените цели.

Не разбрах обаче НЛ ли играеш или турнири - най-добре е да се насочиш към един формат. Но при всички случаи не забравяй да пускаш ръце за анализ - така ще подобриш играта си.

Поздрави
    • suzukispeed
      suzukispeed
      Бронз
      Благодаря YeeJr,
      Смятам да играя NL SH кеш маси , но ще пускам някакво турнирче развлечение :) и то не всеки ден .
    • suzukispeed
      suzukispeed
      Бронз
      Много съм доволен от екшъна на NL10 . Макар че първите 300 ръце ме болеше сърцето като загубя 10$, но се свиква .
      Това е графиката ми от Четвъртък насам:

Имаше периоди в които имаше яки badbeat-ове и тилтвах за 10-15 минути и след това ставах .
      Трябва да поработя в/у контрола на тилта.Не че ставам и изпочупвам стаята ,но продължам да играя когато се тилтна и губя пари от това.
      Само се чудя дали има проблем като играя на deep масите, но влизам с 100бб . Основната разлика която забелязах е че се играят супер много 3-бетнати потове .
      А мисля че 3бетвам доста, просто не се чувствам комфортно да играя примерно с АТ от SB и без да съм агресора.
    • suzukispeed
      suzukispeed
      Бронз
      Това е следващата ми графика :

Отделно играх в училище и съм +20$ от там,но няма как да го прибавя към тази графика .
    • suzukispeed
      suzukispeed
      Бронз
      Първият ми роял флъш :f_biggrin: :
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Преиграй ръка

$0.05/$0.1 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      CO:
      $14.53
      BU:
      $11.03
      SB (Hero):
      $10.05
      BB:
      $19.27
      MP2:
      $5.78
      MP3:
      $10.28

Preflop: Hero is SB with 3, A.
      4 folds, Hero raises to $0.40, BB calls $0.30.

Flop: ($0.8) Q, J, K (2 players)
      Hero bets $0.50, BB raises to $1.65, Hero calls $1.15.

Turn: ($4.1) 7 (2 players)
      Hero checks, BB bets $2.55, Hero raises to $6.40, BB raises to $17.22, Hero calls $1.60.

River: ($29.32) T (2 players)

Final Pot: $29.32.