Сит Го 50 Цента 90 Човека

• adrianbg
      adrianbg
      Бронз
      Здравеите преди около една седмица заредих 10$ във покерстарс и започнах турнирчета сит го 50 цента 90 човека това ми е лубимия формат!!Още на първите турнири завърших съответно със две първи места едно второ и няколко влизания във парите!!Продължих да си житам този формат и към вчерашна дата банкролла ми беше 50$!!Сядам отвреме на време на кеш масите но там варияцията е много голяма!!Вчера отворих две маси 6мах със дееп стак 5$ и почнах да си играя стегнато но не съвсем като от краини позиции играех със по спекулативни ръце!!Поддържах положението като долу горе си стоях на едно ниво по едно време на масата взеха да се сменят хората и седнаха двама ама наистина много добри играчи!!Ведна ги прецених и гледах да нямам много отигравания със тях защото бяха твърде агресивни!!Беше много красива стегната игра като и те играеха със дълбоки стакове така се заигравах със тях от 19часа до към 2 часа сутринта нямаше никои превес но бяха много технични и добри!!По едно време се забърках във голям пот със много добри карти и със двамата но накрая ривера отвори вълшебната карта за един от играчите усетих това навреме и се отдеъпнах със преполовен стак:( Както и да е седнах на една маса със рибоци които общо взето дремеха крадях си блиндовете и си правех блъфчета на флопа като не оказваха никаква съпротива и фолдваха!!На големия блинд ми отваря 6.4 като играч от ранна позиция само доплаща флопа 664 играча почна да си прави реизове на всяка улица като накрая се стакна и отвори QQ :) Оттам поизбих малко загубите и цялото загубено време по кеш масите!!Тази сутрин си отворих отново 4 маси сит го 90 човека 50 цента от 10 турнир1ета които направих имам само две невлизания във парите имам две втори места, едно трето ,едно 6 и останалите пак във парите пак издигнах банката!!!!Че се чудя дали това е моя формат за игра отвреме на време играя и мтт и фреероли но без забележителни печалби!!Чудя се дали да мина на по високо ниво или със тази банка засега съм си добре тука???Определено на кеш масите се трупа повече опит там след 3-4 часа постоянна игра имам чуството че съм като зомби и влизам във главите на хората много почвам да ги усещам картите за жалост вариацията може да те отчая когато си житкал толкова време и изведнъж те прецака!!:( Във такива моменти си казвам стегни се и не прави глупости те на масата акулите само това чакат!!!Даите съвет да си житкам ли на същото ниво сит го да мина ли на по високо ниво или може би да си продължа на кеш игрите но със по малък баи ин!!на кеш игрите играя 1-2 цента на пълен стак 5$
  • 23 отговора
    • AApostolov
      AApostolov
      модератор
      модератор
      Браво за печалбите ! Виждам не до чак толкова добър банролл ( 10 $ , а цъкаш 50 центовите ) , но браво все пак за резултатите !
      Според мен цъкай до 100 $ СНГ 0.5 90п след това мини на 1 $ и т.н .
      Явно СНГ е твоя формат и нямаш проблем с пуш ор фолд ситуациите. Кеша си е кеш , там няма нищо общо с СНГ блинда си е винаги един и същ , няма анте и играта е доста по-различна. От време на време пускай по МТТ 1 $ , но след като минеш 100 $ банка. УСПЕХ !

Поздрави ,
      Андреан
    • adrianbg
      adrianbg
      Бронз
      Така е изобщо нямам проблеми със пуш и фолд ситуациите гледам само да вляза във парите и ги мачкам!!!Във началото имаше много страх но вече няма такъв!!Едно научих на финалната маса ако си със голям стак си кротуваш рибите да се изядат помежду си ако си със малък играеш със спекулативни ръце като пушвам ако има един останал човек!!ако двама трима се пушват хвърлям картите освен ако не са топ ръце!!Днеска направих една грешка заради лакомия останахме 3 двама пушват и можех при наи лошия случаи да остана втори но бях със наи малко чипове а имах АА тримата пушнахме единия изкара 55 другия АК флопа 5 и други малки карти във краина сметка свърших 3 заради лакомия за чипове а щях да бъда втори макар че и двамата сме обрани аз бях във по задна позиция:( не правете такива грешки от лакомия 2$ са си 2 долара просто егото ме надхитри понякога покера те изправя много често пред такива ситуации!!Успех по масите!!
    • AApostolov
      AApostolov
      модератор
      модератор
      Кой каквото и да твърди с/у повече от 2ма АА трудно издържат , но най-вероятно и аз бих платил .. :) )))
      Аз ми е най-зор когато сме около 30 човека , блинда е висок и имам м/у 5-12 блинда .
    • koi4inka
      koi4inka
      Бронз
      Другия път направо си фолдни асата. Относно това че когато си с голям стак трябва да си кротуваш, пак нищо общо.
      П.П. Кви ли са били тия "Меси-та" на НЛ2. Такива техничари, такива майстори.
    • AApostolov
      AApostolov
      модератор
      модератор
      Първоначално публикувано от koi4inka
      Другия път направо си фолдни асата. Относно това че когато си с голям стак трябва да си кротуваш, пак нищо общо.
      Явно нямаш опит с СНГ , а относно играчите защо си мислиш ,че само на високите лимити има добри играчи ?
    • koi4inka
      koi4inka
      Бронз
      Първоначално публикувано от AApostolov
      Явно нямаш опит с СНГ , а относно играчите защо си мислиш ,че само на високите лимити има добри играчи ?
      Тва дали имам опит с СНГ или не няма как да го знаеш (100% е доста по - голям от твоя). И да на НЛ2 няма добри играчи.
    • AApostolov
      AApostolov
      модератор
      модератор
      Тва дали имам опит с СНГ или не няма как да го знаеш (100% е доста по - голям от твоя). И да на НЛ2 няма добри играчи.
      Добре , като си толкова много добър , направи градивна критика , някакъв съвет дай на човека , не да се подиграваш и да си мислиш ,че толкова много разбираш :facepalm: :f_frown:
    • adrianbg
      adrianbg
      Бронз
      Напротив знаете ли колко пъти съм ставал свидетел голям стак е въвлечен във пота от среден стак и накрая големия стак е обезглавен!!!Верно е че трябва да се оказва натиск но само на малките стакове !!а те накрая ги гледам 4-5 човека олл ин във пот и ето ме мене със борба за първо масто останали сме двама така съм печелил не един и два пъти първото място!!!
    • koi4inka
      koi4inka
      Бронз
      Добре , като си толкова много добър , направи градивна критика , някакъв съвет дай на човека , не да се подиграваш и да си мислиш ,че толкова много разбираш :facepalm: :f_frown:
      Градивната критика е за тоя, който я приема. Ето ти градивна критика: Как изобщо се дискутира фолд на аса срещу 2-ма 3 хендед? С голям стак се пресират малките, а това горното изказване, че някой си бил въвлечен еди - къде си е пълен trash. Сигурен съм, че автора далеч не е толкова перфектен в П/Ф фазата, още повече с тия разсъждения.
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей, adrianbg,

Независимо кой формат играеш, силно препоръчително е, да не кажа задължително, да спазваш управлението на банката и да не играеш лимити, които не са ти по банката. Причината за това е ясна - не един и два са случаите на фалирали играчи - желанието за бърза и по-голяма печалба може да ти изиграе лоша шега.

Успех и занапред на масите.
    • adrianbg
      adrianbg
      Бронз
      НЕзнам дали съм добър на сит го но фактите говорят от 10$ банка на 50$ и продължава да расте на 10 турнира 8 съм във парите и 3-4 призовите места освен ако нямам дяволски късмет:) Другото което е А със малък кикер под 10 изобщо не го играя без значение от позицията!! На финалната маса вече е друго!!долу горе играя по съветите на покерстратежи!!Много агресивно без да им пускам никакви безплатни карти!!Рядко блъфирам и то предимно на флопа ако се заинати противника фолдвам много е важно да знаеш какви блъфове да правиш и да напипваш почвата със леки залози!!
    • koi4inka
      koi4inka
      Бронз
      Първоначално публикувано от adrianbg
      НЕзнам дали съм добър на сит го но фактите говорят от 10$ банка на 50$ и продължава да расте на 10 турнира 8 съм във парите и 3-4 призовите места освен ако нямам дяволски късмет:) Другото което е А със малък кикер под 10 изобщо не го играя без значение от позицията!! На финалната маса вече е друго!!долу горе играя по съветите на покерстратежи!!Много агресивно без да им пускам никакви безплатни карти!!Рядко блъфирам и то предимно на флопа ако се заинати противника фолдвам много е важно да знаеш какви блъфове да правиш и да напипваш почвата със леки залози!!
      Е ти кво мислиш, че си първия, който го е постигнал? За вариация чувал ли си?
    • adrianbg
      adrianbg
      Бронз
      Много добре знам какво е вариация!!Съжалявам че подхванах такава тема тука явно във форума всеки е със много голямо его и претенции че разбира от покер :facepalm: чак толкова че никога няма да ти се зарадва и да те окуражи за успехите!!!Сега разбирам защо има такива гневни изблици към играча Димитър Данчев просто има толкова много завистници то и манталитета на българина си ни е такъв!!Затова сме последната дупка на кавала и никъде не ни уважават!! :facepalm:
    • koi4inka
      koi4inka
      Бронз
      Много добре знам какво е вариация!!Съжалявам че подхванах такава тема тука явно във форума всеки е със много голямо его и претенции че разбира от покер :facepalm: чак толкова че никога няма да ти се зарадва и да те окуражи за успехите!!!Сега разбирам защо има такива гневни изблици към играча Димитър Данчев просто има толкова много завистници то и манталитета на българина си ни е такъв!!Затова сме последната дупка на кавала и никъде не ни уважават!! :facepalm:
      Не си ли и ти от тия разбиращите всичко, играещи <1$ снг-та. И за какви успехи по точно трябва да те окуража? И да завиждам ти че имаш 50$ :facepalm:
    • adrianbg
      adrianbg
      Бронз
      50$ са си 50$ Знаеш ли че през живота си съм депозирал само 20$ във покерстарс един ден нямах нито един цент и от фреероли и сит го ги направих 24 долара нищо не е но си представям тия големите покер разбирачи колко апартамента са вложили във такива саитове :facepalm:
    • koi4inka
      koi4inka
      Бронз
      50$ са си 50$ Знаеш ли че през живота си съм депозирал само 20$ във покерстарс един ден нямах нито един цент и от фреероли и сит го ги направих 24 долара нищо не е но си представям тия големите покер разбирачи колко апартамента са вложили във такива саитове :facepalm:
      Така е, аз лично вложих цяла жилищна кооперация, но уви не връзва и не връзва. Ти от друга страна вършиш непосилни за много други неща.
    • adrianbg
      adrianbg
      Бронз
      Е ще влагаш още докато ти доиде акъла и все така ще си си нервен и негативно настроен!!Мене ако ме питаш зарежи покера не е затебе!! :D :facepalm:
    • AApostolov
      AApostolov
      модератор
      модератор
      @koi4inka с поста си какво целиш ? Да докажеш колко си велик , да докажеш другите колко не са велики . Човека е направил добро постижение и му е нужен съвет , как да продължи от тук нататък , нито му даваш съвет , нито нищо поучително , просто си един комплексар , който и толкова не може да постигне .
    • adrianbg
      adrianbg
      Бронз
      Правилно казано апостолов ама нали знаеш че човек като е във скорошен тилт целия свят му е крив!!Пък и цяла кооперация не е малко!! :D
    • 1
    • 2