JJ 3bet pot 15E 6 max

• Alcas
      Alcas
      Бронз
      Poker Stars, $13.50 Buy-in (20/40 blinds) No Limit Hold'em Tournament, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: 3,020 (75.5 bb)
      BB: 12,616 (315.4 bb)
      UTG: 5,734 (143.4 bb)
      MP: 4,610 (115.3 bb)
      Hero (CO): 4,048 (101.2 bb)
      BTN: 4,962 (124.1 bb)

Preflop: Hero is CO with J J
      UTG folds, MP raises to 100, Hero raises to 300, 3 folds, MP calls 200

Flop: (660) A 2 7 (2 players)
      MP checks, Hero checks

Turn: (660) 9 (2 players)
      MP bets 320, Hero calls 320

River: (1,300) 4 (2 players)
      MP bets 560, Hero calls 560

23/14/ 2.2 3bet for 130 hand
      AGG 23/14/26
      vs 3bet 2call/1 fold/1 4bet
  • 3 отговора
    • bah22
      bah22
      Платина
      Здравей Иване,

Префлоп:
      ОК. А как играем с/у 4бет? Кол или...?

Флоп:
      По-стандартното тук е да бетнем, защото лошия може да ни колне с някой по-слаби ръце, а и има и дроуве. А от друга страна няма да ч/р ТП за стойност, така че не очаквам да ни ч/р често на този флоп. А и така ние ще можем да манипулираме пота по-добре!

Търн:
      Сега вече трябва да колнем, но има една голяма въпросителна за ривъра...

Ривър:
      Този бет по-скоро изглежда за стойност. Определено може да залага доста ТП тип ръце за стойност, защото твоята ръка е "face up"(очевидна).
      Аз съм по-скоро за фолд тук или другия вариант е да рейзнем на блъф и да се надяваме, че може да фолдне ТП тип ръце тук...

Поздрави,
      Бах
    • Alcas
      Alcas
      Бронз
      Като видя някой да ми отваря 2.5х 100бб дийп, дори на 6 макс очаквам, че има доста спекулативни ръце в рейнджа си от сорта на ниски/средни чифтове и разно кънектори, евентуално Ахс и т.н. Без инфо не им давам кредит, че отварят целия си рейндж така, което може да е грешка.

Ако разсъжденията ми за рейнджа ми не са правилни и той отваря така с целия си рейндж, ще очаквам като ме 4бетне да го прави с ръка, която не му е печелившо да доплати пре или с др думи ще е поляризиран. А срещу такъв рейндж дийп мисля, че е най-добре кол. Защото:

1. С пуш се изолираме само срещу ръце, които бием.
      2. С пуш рискувам твърде много в началото на турнра.
      3. С кол играем в позиция
      4. С кол играем срещу целия му рейндж с добра ръка.

*Относно пропуснатия С бет на флопа. Не го направих защото само фд-то е дроу. Играча като цяло е мислещ и очаквам ако хване нещо на търна да се опита да изгони ръката, която очаква да имам. На ривъра той знае, че аз едва ли имам асо, фд също нямам евентуално а той може да има всичко това. За това очаквам да блъфира по-често

Аз съм по-скоро за фолд тук или другия вариант е да рейзнем на блъф и да се надяваме, че може да фолдне ТП тип ръце тук..

Ако рейзнем на блъф какво репваме? 99?. А9? дали не бихме ги засилили на търна защото вече има дроус?
    • bah22
      bah22
      Платина
      Според мен добър играч ще отваря така целия си рендж.

Все пак си мисля, че 3бет/кол е добра опция!

На ривъра:
      С рейз репваме АА(най-вече защото можем да имаме Ас). Както и ръце като:А4/99/АсХс. Все пак ние нямаме никакви блъфове в този спот, така че мисля, че е ОК. Просто се надяваме да е достатъчно добър, за да го осъзнае това и да фолдне ръце като АT-AQ. Естествено това намаля шансовете ние да имаме монстър, но той едва ли очаква ние да превръщаме ТТ-КК в блъфове.

Просто този негов залог изглежда, че търси тънка стойност, а едва ли залага по-слабо за стойност. От друга страна не очаквам да залага 2чифта+ така, затова си мисля, че можем да се замислим за рейз...

Поздрави,
      Бах