215$ Юбилейния Sunday Million, 99 flopped middle set

• warrior402
      warrior402
      Бронз
      No Limit Holdem Tournament
      PokerStars
      9 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com
      $200+$15

Stacks:
      UTG (9,520) 119bb
      UTG+1 (3,630) 45bb
      MP1 (12,987) 162bb
      MP2 (6,525) 82bb
      MP3 (10,400) 130bb
      CO (11,003) 138bb
      BTN (6,922) 87bb
      SB (11,235) 140bb
      Hero (BB) (7,867) 98bb

Blinds: 40/80

Pre-Flop: (120, 9 players) Hero is BB 9:spade: 9:heart:
      5 folds, CO raises to 240, 2 folds, Hero raises to 547, CO calls 307

Flop: J:heart: 5:club: 9:club: (1,134, 2 players)
      Hero bets 654, CO raises to 1,600, Hero raises to 3,999, CO calls 2,399

Turn: A:heart: (9,132, 2 players)
      Hero goes all-in 3,321, CO folds

Final Pot: 9,132

Hero wins 12,453 (net +4,586)

CO lost 4,546

Играча е 43/24 за 40 ръце, който знам, че са малък sample,но все пак реших да ги включа. 100% raise cut off и 100% cbet, fold to cbet 50%,

Как е според вас sizing-a префлоп има ли нужда да е по-голям, поне до 654 примерно :] след 3 бета му на този флоп и само плащането на 4 бета му мисля, че може да останат в рейнджа му само ръце като QQ и КК и по-рядко АА, които е решил да слоуплейне префлоп. Как е според вас варианта само да платя 3 бет-а му, както ме посъветваха приятели, но тогава може да се появи карта, която убива екшъна на търна.

На този търн мисля че е стандартно да бутна останалите ми 1/3 пот size bet. Фолда му според мен означава че е бил на QQ най-вероятно и от време на време КК, дали има смисъл да чекна търна че да му дам шанс на бланк търн да му е по-трудно да ги фолдне или пуш търн си е абсолютно стандартно..
  • 3 отговора
    • meepwn
      meepwn
      Бронз
      супер стандартно имо, само бих рейзнал повече префлоп.

Не мисля че има QQ KK в рейнджа си.
    • warrior402
      warrior402
      Бронз
      добре ами какъв рейндж му даваш на флопа, ако е с еър предполагам щеше да фолдне на 4бета ми на флопа, а с кола показва че все пак има нещо, аз лично други ръце не можах да измисля
    • noob3r
      noob3r
      Платина
      Здравей,

Префлоп:

Тоя спот за 3бет с подобна ръка е доста tricky според мен.

Проблема тук е, че, ако нямаме идея какво ще правим срещу 4бет, то определено не е добра идея да 3бетваме тази ръка. Общо взето, ако идеята ни е да 3бет/фолднем, то определено е доста грешно и е много по-добре да си флатнем.

Просто спота е такъв, че тук ренджовете за 3бет/4бет са горе долу най-широки. Отделно сме извън позиция и той ще флатва с доста ръце, а 99 не е от тоя тип ръце, с които искаме да играем в 3бетнат пот постфлоп извън позиция.

Като цяло срещу слаб играч може и да е ок това отиграване, но аз съм за кол в тоя спот.

Щом си решил да 3бетваш, то го направи по-голям, че да му дадеш по-лоши пот оддс да плати. Поне до 3х неговия рейз бих 3бетнал тук.

Флоп:

Кофти спот като цяло, защото от една страна не искаме да му гоним блъфовете, ако има такива, а от друга има доста дроус и не малко карти, които няма да са супер яки за нас.

Ако колнем тук и на търна да кажем падне десетка спатия примерно и ние чекнем с идеята да го чек/пушнем, той може просто да чекне отзад с всякакви тъпи ръце, които е блъфирал на флопа, но вече е хванал някакво бекдор екуити и да си вземе безплатната карта, която може да е фатална.

Аз мисля, че ри-рейз тук с идеята да се стакнем е ок.

Вероятно бих го направил по-малък, като на всеки търн общо взето ще имаме лесно решение.

Търн:

Кофти карта, защото може да го изплаши, ако е имал някаква ръка като КJ, но мисля, че няма какво да направим. Все пак може да ни сложи на ФД и да ни хиро колне.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона "Помоли анализатора да погледне тази ръка отново!"

Поздрави,
      Noob3R