Дебитни карти и т.н.

• AceClub91
      AceClub91
      Бронз
      Здравейте , търся малко помощ с тези карти и разплащането със залите. Ако може някой да ми каже какво точно да си извадя и кое точно ще ми бъде най-полезно като даде пример по себе си ще съм му много благодарен. :pokerface: :megusta
  • 7 отговора
    • meepwn
      meepwn
      Бронз
      Отиваш в банката -> показваш им лична карта -> даваш им пари -> вадиш си дебитна карта.

Отваряш си акаунт в покер зала -> вкарваш числата написани на картата -> правиш депозит -> играеш.
    • gonecrazy
      gonecrazy
      Бронз
      Във всички покер зали работят със виса електрон, така че най-добре си извади такава.Банката няма голямо значение, която ти е по-удобна.
    • Malykzaek
      Malykzaek
      Бронз
      Здравей,

Препоръка,относно коя банка да избереш не мога да ти дам,но ще ти дам пример с моята. Аз използвам дебитна карта виза електрон на Райфайзин банк. Издаването не знав колко време отнема,защш моята я правих по Коледа и се забави. Като цяло ти искат лична карта и да внесеш 2 лв. минимум като първоначален депозит. Таксата за издаване е символична мисля. Имаш 1лв. на месец такса,а ако си студент и представиш удостоверение тя отпада. Не съм много сигурен колко удържат за превалутиране обаче. Последния път теглих 60евро, а пристигнаха близо 110-112,което сравнено с другите банки не знам как е,някой друг ще каже. И друго,когато жената въвежда данните ти кажи,че искаш виза електрон,за да не ти издаде маестро

п.п. извинявам се за правописа,но пиша от телефон. Надявам се да съм бил полезен :)

Поздрави Атанас
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей AceClub91,

Malykzaek вече те е насочил към някои важни моменти.

Първо: избор на банката - провери внимателно условията за получаване на пари чрез онлайн преводи от чужбина - дали и какви такси има, защото в различните банки и между различните карти в тях има и различни такива - включително за годишно обслужване. :)

Второ: избор на валутата - провери внимателно в каква валута ти превеждат средства от залите. По този начин можеш да избереш сметка в левове, евро или долари например, като така избегнеш такси за превалутиране и след това да обменяш на по-добри курсове.

Трето: тегленето: когато теглиш по-малки суми, обикновено таксите се явяват по-големи като % от сумата.

Представи си средно 10лв такса на транзакция и как тя се отразява на теглене на 150лв и спрямо 500. :)

Поздрави,
      Александър
    • jingalbel
      jingalbel
      Бронз
      [quote]Първоначално публикувано от MalykzaekПоследния път теглих 60евро, а пристигнаха близо 110-112

Как си заявил тегленето че толкова малко са ти взели , и от коя зала?
    • Malykzaek
      Malykzaek
      Бронз
      Как си заявил тегленето че толкова малко са ти взели , и от коя зала?
      През същата карта виза електрон. Иначе тегленето е от PokerHeaven. И от *** съм теглил също,но там не съм смятал какви такси са ми взели,понеже от долари залата ги превалутира в евро,а оттам банката в левове и не ми се смяташе,но и там не беше много висока таксата :)

Поздрави Атанас
    • rscossworth
      rscossworth
      Начален
      Има ли много такива където я докарват до теглене... аз съм още на ниво "само внасяне"... :tongue: