Bitcoin ,новата интернет валута

• davidcana
      davidcana
      Бронз
      За тоя който не е чувал
      http://en.wikipedia.org/wiki/Bitcoin

базирана на пеър то пеър мрежата както торентите,без централна банка и без държава и с отворен код както Линукс биткоин е интернет криптовалута.
      Пращането и на огромни суми пари на който и край на планентата е почни безплатно за разлика от сегашната система и е напълно анонимно и непроследимо !!!
      Биткойн мрежата в момента е най-голямата в Интернет или една от най-големите,нека някои по запознат каже
      Network Hashrate Terahashs/s 59.23
      Network Hashrate PetaFLOPS 752.18

Днес проби 190$ за един биткойн като в началото на годината бе към 30-40$ мисля а най-голяма подкрепа валутата получи след кризата в Кипър.
      Доколкото съм запознат масово се използва вече в казината в Макао.
      Не могат да бъдат печатани или емитирани нови биткойни както трилионите долари и евра които се печатат и в момента и бройката им е строго определена и не може да се променя.
      Балон или убиеца на днешните валути и изобщо на сегашната финансовата система само бъдещето ще покаже.
      Мисля че темата е доста интересна
  • 71 отговора
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей,

Темата наистина е интересна, и различните приложения са безброй.

Нашият журналист Мат Кауфман написа статия за приложението и в покера още мин година (линк - англ. език ).

Знам, че доста хора инвестират в нея, но от друга страна все още има доста неизвестни, дори в сравнение с традиционните валути.

Поздрави,
      Камен
    • jikev
      jikev
      Сребро
      Нещо не ми е ясен смисъла и...
      А и производството и е направо смехотворно - некви видео карти, някаква изчислителна мощ изисквала...

Балон от всякъде и се държи като такъв - време е да гърми...

Къде мога да следя графика с движението и?
    • antonka
      antonka
      Бронз
      Още миналата година в Ню Йорк можеше да се намерят кафенета, в които да си пазариш с нея. За България още не съм чувал някой да я приема.
    • achko
      achko
      Бронз
      Първоначално публикувано от davidcana
      Не могат да бъдат печатани или емитирани нови биткойни както трилионите долари и евра които се печатат и в момента и бройката им е строго определена и не може да се променя.
      Мисля че темата е доста интересна
      За първи път чувам за тази "валута", но горното изречение е малко странно. Печатането на пари не е задължително лошо нещо. В крайна сметка "благата" в световен мащаб се увеличават, следователно трябва да има достатъчно пари, за да отговорят на нуждите за това.

Поздрави,
      achko
    • iskren91
      iskren91
      Бронз
      За момента не мисля, че може да се ползва като валута. Кой би платил за нещо с нея след като утре може стоийността и да се вдигне с 10% спрямо долара и да се е набутал. Като се закрепи курса може би ще стане по популярна като средство за разплащане не само в SilkRoad.
    • davidcana
      davidcana
      Бронз
      Първоначално публикувано от achko

За първи път чувам за тази "валута", но горното изречение е малко странно. Печатането на пари не е задължително лошо нещо. В крайна сметка "благата" в световен мащаб се увеличават, следователно трябва да има достатъчно пари, за да отговорят на нуждите за това.

Поздрави,
      achko
      това би било вярно по времето на златния стандарт когато валутите за били обезпечени.В момента се печатат необезпечени хартиики и то се печатат доста сериозно.
      за гарфики
      http://bitcoincharts.com/markets/
      http://bitcoin.clarkmoody.com/
      иначе в дългия ми период на спекулант никога не съм виждал нещо на което цената да се увеличава толкова бързо и да не е балон,но тук говорим за технология която може да промени света
    • Vengeance166
      Vengeance166
      Бронз
      Не се ли използват главно за анонимна търговия на наркотици примерно, и други подобни благинки тези биткойнс :f_confused:
    • dzlatev
      dzlatev
      Начален
      Ако има хора които разполагат със койни , бих искал да си купя 0,5BTC
    • davidcana
      davidcana
      Бронз
      Първоначално публикувано от dzlatev
      Ако има хора които разполагат със койни , бих искал да си купя 0,5BTC
      не е сега момента според мен
      събота беше 140,днес се изду до 270 и падна до 100 и качи пак на 160
      утре може и да е 0 кой знае :D
    • dzlatev
      dzlatev
      Начален
      Аз затова искам 0,5 . Няма да загубя цяло състояние , пък и не се смятам за борсов експерт за да знам кога да купя. Нека си ми седи в портфейл , пък ще реша какво да го правя :) .. така че ако има продавачи нека да ми пишат :)
    • davidcana
      davidcana
      Бронз
      Първоначално публикувано от dzlatev
      Аз затова искам 0,5 . Няма да загубя цяло състояние , пък и не се смятам за борсов експерт за да знам кога да купя. Нека си ми седи в портфейл , пък ще реша какво да го правя :) .. така че ако има продавачи нека да ми пишат :)
      виж тука ,https://localbitcoins.com
      ако си от София има бая хора продават
      ако не от някоя борса ,ама те днес ги разцепиха от DDOS атаки ,имаше лаг по 1 час ,абе пълно мазало
      очаквам утре шоуто да продължи с пълна сила :coolface:
      пак казавам, според мен изчакай няколко дена да се види дали ще просъществува тва животно изобщо
    • Thuler
      Thuler
      Бронз
      Аз мислех да инвестирам в това :) Обаче когато точно се бях надъгал биткойна падна до няколко $ и вече не можеше да се покрие инвестицията за тока, които ще харчат видеокартите. Това 190$ ми се вижда нереално много ....
    • jikev
      jikev
      Сребро
      Балона се пукна май...
      Кой продал, продал!

Утре няма да може...

Интересно ми е някой от продалите успя ли да си дръпне паричките... :D
    • niki6a87
      niki6a87
      Бронз
      http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5684231
    • davidcana
      davidcana
      Бронз
      Биткойна удари днес $270 ,нов all-time high !!! :fuckyeah

След като преди 2м Германия го призна за платежно средство и след като преди няколко седмици Китайския Гугъл/Baidu/ започна да приема плащания с биткойни,две събития който му дадоха старт за полет в небесата.

На инвестиралите в бъдещата световна валута през лятото честито :D :fuckyeah
    • fabulous91
      fabulous91
      Бронз
      Щом крайният им брой е определен , значи цената им постоянно ще расте и трябва да купуваме сега и да ставаме богати. Няма логика .
    • davidcana
      davidcana
      Бронз
      Първоначално публикувано от fabulous91
      Щом крайният им брой е определен , значи цената им постоянно ще расте и трябва да купуваме сега и да ставаме богати. Няма логика .
      Значи цената дали ще расте или не зависи от доверието на хората дали ще го използват или не а не от количеството в обръщение .
      Отделно,точно определения брой биткойни е едно от големите предимства на криптовалутата понеже от 4-5г в цял свят се печатат необезпечени хартиики в такива размери че нищо чудно в съвсем скоро време да ходим да пием по едно кафе с една чанта "пари" :D

или тук ,Германия преди 60-70г

• fabulous91
      fabulous91
      Бронз
      Ок, а как мога да се сдобия с биткойни? Прегледах един линк по горе в темата ,ама не ми стана ясно . Продава се от някакви хора на различни цени .. Като си купя биткойн , къде мога да го съхранявам и т.н. всичко свързано с оперирането с биткойни?
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравей davidcana,

Дали ще има хиперинфлация не зависи от това колко пари печаташ (и тук не става въпрос само за хартиените пари, а за всички съществуващи), а какво покритие имат. Практически не е възможно да не печаташ пари защото общите блага по света се увеличават и следователно трябва да има пари, с които да си ги купиш. Прост пример:

През 1900г е имало под 2 милиарда човека, 0 компютъра/смартфона/самолета и каквито още блага на съвременната цивилизация се сетиш. Общия брой пари по света е била сума, с която вероятно не можеш да си купиш дори и само смартфоните, които са произведени тази година.

Другият вариант е парите непрекъснато да поскъпват и съответно ще трябва да пускаш все по-малки и по-малки "разбивки", като монета от 0.01 стотинка например, което би било доста неудобно.

Поздрави,
      achko