5$ KTs 9man

• legomanth
      legomanth
      Бронз
      Full Tilt, $4.62 Buy-in (120/240 blinds) No Limit Hold'em Tournament, 4 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

CO: 2,650 (11 bb)
      BTN: 3,569 (14.9 bb)
      SB: 4,360 (18.2 bb) - VPIP: 16, PFR: 12, 3B: 6, AF: 3,0, Hands: 625
      Hero (BB): 2,921 (12.2 bb)

Preflop: Hero is BB with T K
      2 folds, SB raises to 480, Hero calls 240

Flop: (960) J K 8 (2 players)
      SB bets 480, Hero calls 480

Turn: (1,920) 8 (2 players)
      SB bets 720, Hero folds

Results:
      1,920 pot
      Final Board: J K 8 8
      SB mucked and won 1,920 (960 net)
      Hero mucked T K and lost (-960 net)

Очаквам с този минрейз да иска да бутна и мисля, че има голяма ръка, с която не искам да се стакна на балона. От друга страна мисля, че можем да колнем и ако ударим да се стакнем евентуално.
      На флопа плащам с надежда за евтин шоудаун, но той прави продължаващ залог и на търна. И тук мисля, че съм много напред/много назад. Или няма нищо или има AA JJ KK AK с друго не виждам какво би направил втори залог. Може и да са ми грешни разсъжденията.
  • 1 отговор
    • pArCh0n
      pArCh0n
      Платина
      Здравей legomanth,

Префлоп:

Минрейза на противника означава, че той явно знае какво прави, освен ако по принцип не рейзва по различен начин. Всеки който рейзва повече от 480-520 при блиндове 120/240, очевидно е риба и можеш да си го отбележиш като бележка. Даже сега като се сетя, бях гледал едно клипче тук в покерстратеджи и единия играч при блиндове 15/30, рейзна до 105 и анализаторите в един глас казаха: "Хаха, явно този не знае какво прави, да си го отбележем, че е риба". Както и да е, мисля че добре наблегнах на темата с размерите на рейза префлоп.

В тази ситуация, зависи от това, колко често играча краде от СБ. Аз лично срещу повечето играчи съм пуш в тази ситуация.

Флоп:

След залога на противника имаме лесен пуш, тъй като смазваме диапазона му. Той ще c-bet-ва с целия си рейндж, тъй като е чип лидер и ще иска да приложи максимално напрежение над опонентите си.

Търн:

Отново, лесен пуш, тъй като ако само колнем, така или иначе сме обвързани с пота.

Не виждам причина да колваш префлоп с тази ръка и да не искаш да се стакнеш с нея на този борд. В такъв случай, по-добре фолдвай префлоп.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона

Поздрави,
      pArCh0n