1$ KQ 30 man

• ICETOO
      ICETOO
      Бронз
      Познати играчи:
      MP1: 2090 - 21 bb
      MP2: 5285 - 53 bb
      MP3: 3090 - 31 bb
      CO: 3610 - 36 bb
      BU: 2020 - 20 bb
      SB: 1640 - 16 bb
      BB: 1690 - 17 bb

50/100 No Limit Hold'em Турнир (Играчи: 7)
      Ръката е записана с:PokerStrategy.com SideKick 1.1.411.6

Префлоп: Hero е BU с K:club: , Q:club:
      SB плаща малък блинд (50), BB плаща голям блинд (100), 3 фолд, CO рейз до 200, Hero кол, 2 фолд

Флоп: (550 - 5.50 bb) Q:heart: , 3:heart: , 2:club: (2 Играчи)
      CO залага 275, Hero рейз до 550, CO кол

Търн: (1650 - 16.50 bb) 9:club: (2 Играчи)
      CO залага 500, Hero рейз до 1270, CO кол

Ривър: (4190 - 41.90 bb) 3:diamond: (2 Играчи)

Не съм сигурен колко грешно я изиграх тази ръка ?( . CO беше доста агресивен по това, което бях забелязал, а и мисля че KQ е добра ръка да платя срещу доста широк диапазон (не ми се пушва тук). На флопа удрям топ чифт с добър кикър. Ръцете, които ме бият са доста малка част от диапазона му, затова мисля, че сме напред тук. Прави продължаващ залог понеже е доста агресивен и реших да го мин 3-бетна и при удачна карта на търна да се стакна. На търна картата не променя нещата освен за 99 и Q9, затова пушвам на реиза му (все пак получаваме и ФД). На всяка от улиците ли правя грешки или ? Имаме предвид, че нямам статистики и не мога да кажа дали ми е било основателно изиграването според това, което съм забелязал.
      Показа К :heart: 3 :club: и ме съкна иначе бях напълно прав за това което мислех.
  • 1 отговор
    • tnotmotnotgwcrf
      tnotmotnotgwcrf
      Бронз
      Здравей ICETOO,

Ако CO е толкова агресивен и отваря много ръце, примерно 35%+. То тогава най-доброто ти отиграване ще е шъв. Това ще е най-печелившото нещо което можеш да направиш на този етап с този стак в турнира.

Ако го колваш няма да е особенно добре защото дори и в позиция като не уцелваш (а това ще е горе долу 2 от 3 ръце, а някои път от тези които уцелиш K или Q ще има флопнато и А и пак няма да знаеш) и играча е агресивен често ще те блъфира успешно от по-добрата ти ръка.

Няма логика да неискаш да се стакваш срещу такъв играч предвид, че ще е страшно печелившо :) Не съм на 100% сигурен каква е пей структурата в тези турнири, но с тези стакове едва ли сме на ФТ така че едва ли има и някакви ИСМ добавки към решението ни.

По начина по който си го изиграл няма и голяма логика в решението ти да го рейзваш на флопа предвид, че играча си е агресивен. Много по-добре е да си колнеш и да го оставиш да се обеси сам. За нас реално има три скеър карти на този флоп, и тои ако отваря толкова много няма да ги има толкова често.

Предвид търн картата и милионите дроуове които идват с нея тук вече бих го рейзнал (ако бетне) като очаквам да ме колне всеки дроу, щом е толкова агресивен.

Ако флопа беше нещо от рода на QJ8сс вече единственно тогава бих го рейзвал още на флопа и определено не този сайзинг, а по-скоро направо шъв, но поне знаем че има много дроуове който ще ни колнат + много блъф кечъри който ще колват заради многото дроуове (като Jx примерно).

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона

Поздрави, tnotmotnotgwcrf.