Рейк и изчистване на бонус

• poisonman
      poisonman
      Бронз
      Здравейте,
      днес си преглеждах ПокерТракер-а и се натъкнах на малки несъответсвия в информацията там и тази на покер залата. Ще се радвам да ми дадете отговор на въпроса ми! Та, по същество - в ПТ пише $29 рейк, а в покер залата 276 точки, което по прости сметки ($1=10 точки) е 276/10=27.6. Наистина разликите не са кой знае какви, но ми е интересно да разбера защо се получават. Възможно ли е заради различните валути на масите? Или поради някакви закръгляния в изчисленията? Или пък за различието във времевите зони(въпреки, че съм убеден, че точно за този период различието на времевите зони нямат значение). Въобще някакви идеи?

А сега и главната причина, по която намерих тази разлика. Скоро смятам да депозирам и да започна да чистя един бонус - въпреки, че много не ми се иска да избързвам! Та, втория въпрос ми е малко странен :f_biggrin: Да кажем, че за 1 час правиш рейк от $1 на НЛ2, то може ли за 1 час да правиш рейк от $5 на НЛ10 (съответно $10 на НЛ20)? Наясно съм, че има много фактори, които влияят и е трудно да се каже. А и не искам някакъв точен отговор(питам просто дали е възможно). Искам просто да разбера дали мога да се справя с чистенето на бонуса. А всъщност тези таблици за анализ на рейка в залите могат ли да ми помогнат да намеря отговор на въпроса ми? Даже сега като се замисля, може би примера трябваше да го напиша с брой ръце, а не за час, но надявам се да сте схванали въпроса ми.
  • 2 отговора
    • yanchevadan
      yanchevadan
      Бронз
      Между НЛ2 и НЛ10 рейкът би трябвало да бъде право пропорциален. Тоест ако правиш $1 на НЛ2, би трябвало да правиш $5 на НЛ10 за същия обем. Нагоре нещата стават малко по-различни. Повечето зали имат различна структура на рейка до НЛ10 и за по-високите нива.

Все пак и между 2 и 10 може да има някаква разлика. Това зависи от метода на залата за изчисление, както и от минимума и максимума на рейка за нивото, например ако залата събира 1 цент на всеки 20 цента пот, ще има много потове на НЛ2, които няма да бъдат рейкнати, защото няма да са достигнали минимума, докато на НЛ10 това е невъзможно. Но все пак грубо можеш да смяташ рейка право пропорционално.

Колкото до тракинг програмите, никоя от тях не отчита съвсем вярно рейка. Най-добре не разчитай на тях, ами го следи от покер залата.
    • poisonman
      poisonman
      Бронз
      Мерси много за изчерпателния отговор! :)