11$ балона

• 1 отговор
    • tnotmotnotgwcrf
      tnotmotnotgwcrf
      Бронз
      Здравей independentBG,

Префлоп можем да рейзнем и малко повече предвид това колко сме дълбоки с всички на масата. Рейз до 225 или 250 ми се струва по-добре, ако бяхме с до 20-25 блайнда ефективни стакове и 200 е добре.

На флопа сайзингът е добър.

На търна имаме трудно решение защото линията му е много добре съпоставима с сетове, флопнати стрейтове и два чифта, както и ниски флъшове. Срещу този рейндж почти дроуваме дед.

Тук можем да шъвнем само и единственно ако сме сигурни, че играчът е способен да обръща 6х и 5х в блъфове на този етап от ръката и ако има доволно флоутове на флоп-а с КdJc примерно и да донква търна с такива ръце. Тоест ако играча има много блъфове на този търн, а не само нът ръцете който вече се плашат от 4тото каро на ривъра (като сетове и стрейтове, или ниски флъшове както споменахме по-нагоре).

В общи линии ако нямам риидове над играча и опонентите са слаби на масата бих фолднал защото ще имам голям едж над опонентите който не бих предал заради някакъв флип (че и назад сигурно) срещу слабия опонент на масата.

Вече ако са 3ма регулара примерно и това е слабия играч на масата и имам риидове че прави глупости и тук може да ми донк фолдва с QJo само щото излезе скеър карта тогава бих влязал аllin. Също ако знам че играча не лимпва малки чифтове а по-скоро би рейзвал с тях (разбира се по статистиките) съм много по-склонен да се стакна.

Като цяло риидлесс ситуацията е много близка и бих фолднал ако повечето играчи на масата са слаби, но без поне статистики за играча ще ни е трудно да вземем по-правилно решение.

Ако имаш каквито и да е въпроси, не се колебай да пишеш в тази тема, като натиснеш бутона

Поздрави, tnotmotnotgwcrf.