Malykzaek's blog

• Malykzaek
      Malykzaek
      Бронз
      Здравейте

За тези които не ме познават от предния ми блог ще се представя с няколко думи. Казвам се Атанас,на 19 години съм и играя покер с реални пари от около половин година. Обиколих няколко формата във NL Hold'em-a и реших да се пробвам със FL този път. Като постижения нямам нищо голямо,с което да се похваля. Няколко тегления,няколко финални маса в 8*8 и това е :f_biggrin: Който е чел части от предния ми блог сигурно е забелязал,че и аз,както повечето прохождащи играчи не съм бил интересен писател,събеседник и с трудност приемах критики. Не ме е срам да си го призная и аз си мислих,че ще е лесно да пробия в покера,да стигна високите лимити,че съм нещо повече от по-голямата част играчи и т.н. Е,дойде и моето време да си отворя очите :f_eek: В последните месеци смятам,че научих доста от практическа гледна точка за играта. Имах си своите ъп и даунсуингове. Вариацията беше против мен на няколко пъти и мисля,че мога я преодолея по-лесно следващия път. NL Hold'em-a спря да ми доставя удоволствие и точно това е причината да сменя формата. Днес ще прочета статиите за бронз за FL и ще депозирам 20$ в старса,тъй като нямам възможност за повече в момента с кода за 20 инстант. Не съм тракнат към ПС,за това и ще си принтирам статиите за сребро и злато и ще видя как ще се развия. Харесва ми идеята за 300ББ необходими за качването на лимита и със 1000ББ за НЛ4 мисля,че трудно ще фалирам.

Целите на новия блог са такива,които ще удовлетворяват мен лично:

:club: мотивация да играя повече,когато имам време
      :diamond: да наблегна на ученето,тъй като ще се захвана с напълно нов за мен формат
      :heart: да не ви отегчавам поне тук,защото предния блог дори аз не можех да си го чета :f_confused:
      :spade: ако някой FL играч желае да дискутира детайли от формата тук /ще ми е от полза/

Начална банка: 40$

• 61 отговора
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Здравей и честит ти блог. Пожелавам ти много успехи на FL. Радвам се, че предишният ти блог не е бил напразен и се надявам наученото да ти помага и занапред.

Успех :)
    • Malykzaek
      Malykzaek
      Бронз
      Здравейте

@YeeJr Благодаря ти за благите думи. Дано!

Днес съм доволен от направеното. Прочетох 3-4 статии и по-важното разбрах. Все пак покера не е нова материя за мен и малко или много ми е по-лесно. Първоначално записвах пълни маси и играх около 1000 ръце на 4 маси. Излязох на БИ и пробвах на къси маси. Целта на идеята/не знам правилно ли мисля/ беше да намаля вариацията,тъй като на Фл4 ми плащат почти винаги над 3 човека и дори с АА ръката ми губи стойност/така мисля/. На къси маси нещата са такива. Около 200 ръце съм +1$,което за ФЛ не знам как е. Предполагам трябва да започна да броя в ББ,но в Sidekick,когато спечеля например 50центова ръка ми показва +25ББ. Ако някой каже дали 0.02 е ББ или 0.04 ще съм благодарен,защото все пък това са или 1/2 по-малко или повече ББ,в крайна сметка което е важно за качване/сваляне на лимита :D За сега ще поспра малко пък после ще му мисля. Все още чакам 20те $ от старса,но нали идват за 72часа... Ще си почакам :f_biggrin:

Поздрав за ценителите :)
    • Malykzaek
      Malykzaek
      Бронз
      Здравейте.

Седмичен ъпдейт

Слаба седмица откъм покер. От старса ми изпратиха 20те $ и се опитах ден два да играя само ФЛ. Резултата беше доста ръце 2$ профит :facepalm: Дойде периода от седмицата,където доста повече време прекарвам по МАСИТЕ,а не по покерМАСИТЕ и така и не играх. Днес седнах доста надъхан,но ФЛ ми доскуча. Супер много ми се играеше МТТ и записах едно за 1,10 и един за 2,20. Втория ми излезе соленичък. С 40$ банка реших,че няма да заболи толкова,ако отпадна,но в крайна сметка ми стъпа на 10,20 след 3 ребая и 1 адон... Резултата беше ~500 място,първите 175 кешват... Безценно. Отпаднах с АQвс.76,още по-сладко. Реших,че Фл няма да го бъде,не е за мене. Заредих 4 зуум маси и сметката за деня,с това че дадох 10,20+1,10+2х0,50 за снг +~0,50 от ФЛ/говоря за загуби/е банка 29,03,което значи че съм ЗУУУМ про с профит от 2$ :D За сега се насочвам там :challenge
      Общо взето е това.

Банка: 29.03$
    • Malykzaek
      Malykzaek
      Бронз
      Здравейте.

Зуум покера бил бая натоварващ. Всяка маса пищи светка...чудо,чудо. Въпреки това доста ми хареса и си поиграх днес. Не намерих кой знае какви материали за формата и си го карам по моя стратегия. Не ТАГ,ми скала се мъча да го раздавам. На 4 маси все идват ръце,ама то днеска бяха едни съкаутове едно чудо. Поне го докарах на някой друг долар профит. Сканах и ChromeStar :fuckyeah Не знам какво дава,ама е напредък някакъв :D Иска ми се да пусна 2 ръце за анализ,ама как да ги намеря... то в сайдкик-а на моя си компютър днес направих повече ръце днес,отколкото общо :D Търсих,ама то все едно да търсиш игла в купа сено. Едната като помислих върху нея сметнах за ОК да фолдна QQ от УТГ/рейз до 4ББ/ рейз,рирейз от 3ти до 1,60 аз-фолд. Другата ми е малко по-мътна.. ще мисля и по нея. Имам няколко въпроса,ако може някой да отговори ще е супер. След като съм получил началния си капитал в Фултилт още преди да се "срине" сега ако депозирам ще получа ли бонус за първи депозит? Нали имаше нещо от рода,че получавам 100% бонус за 3 депозита ако са в рамките на 60дни. Зуум покера на 4 маси ми се струва бая добър за избиване.
      Въпрос номер 2: След като съм депозирал с бонус кода за 20$ фрий,пропускам ли тази оферта за 3те бонуса в старса?
      Въпрос номер 3: Някой може ли да ме светне как се сменя име на блог,понеже вече нямам нищо общо с ФЛ играта :D
      Въпрос номер 4:/прекалявам малко май/ Някой може ли да даде линкче на някой блог за зуум покер да чета разсъждения на играчи,че не намерих.
      Общо взето интересното е това. За мен интересното де. Банката се качи малко. Май ще следвам стратегията си.

Банка: 35,79$

Поздрави
    • LouderSixpounder
      LouderSixpounder
      Бронз
      http://www.pokerstrategy.com/forum/thread.php?threadid=244346

За видеата - в нашата обшност има "ръш къси маси, можеш и ти" - две части и в английската има доста.
    • empyros
      empyros
      Бронз
      Аз пак да си кажа, че ако искаш да учиш трябва да го зарежеш тоя ръж, овес, соя и тям подобни... :f_biggrin: обикновени маси ;)

Поздрави
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Здравей Malykzaek ,

Радвам се банката нараства.
      Станах и ChromeStar

Хромстар ти дава право на седмичен фрирол със 5000$,който беше днес от 22:00.От магазина можеш да закупуваш безплатни билети и за турнирите $100К Privlige Freerolls.Тези турнири ще ти помогнат в изграждането на банката.

Въпрос номер 2: След като съм депозирал с бонус кода за 20$ фрий,пропускам ли тази оферта за 3те бонуса в старса

Пропускаш,но попитай съпорта най-сигурен е техния отговор: support@pokerstars.com

Въпрос номер 3: Някой може ли да ме светне как се сменя име на блог,понеже вече нямам нищо общо с ФЛ играта

Просто сменяш името на първата публикация в блога.

Въпрос номер 4:/прекалявам малко май/ Някой може ли да даде линкче на някой блог за зуум покер да чета разсъждения на играчи,че не намерих.

ZOOM аз играя на микронивата на пълни маси,но почти не пиша в блога си.Играя по основната стратегия за СГС,като крада малко повече от бутона с минрейз.Ето ти и обучителните видея ,които имаме за ZOOM но повечето са за високите лимити

Поздрави,

Боби.
    • LouderSixpounder
      LouderSixpounder
      Бронз
      Първоначално публикувано от empyros
      Аз пак да си кажа, че ако искаш да учиш трябва да го зарежеш тоя ръж, овес, соя и тям подобни... :f_biggrin: обикновени маси ;)

Поздрави
      Защо смяташ така ? :)

До автора : Къси или дълги маси ?
    • Malykzaek
      Malykzaek
      Бронз
      @LouderSixpounded Мерси за линка. Ще се следи :]
      Пълни маси играя с идеята по някакъв начин да намаля вариацията... Не знам колко правилно мисля,но за сега съм самоук :D

@empyros Първо да ти благодаря за коментарите. Сега и в предния блог. Зуум покера за сега най-много ме влече. Нямам време за дълги сесии цял ден и май май това е формата ми :f_biggrin: В обикновения НЛ не просперирах. То бяха едни суингове едни тилтове по една седмица. Ти го видя де... какво да обяснявам.

@djbobbybb Мерси за изчерпателните отговори. Добре се справяш като модератор :nh
    • empyros
      empyros
      Бронз
      Защо смяташ така ?

ами доста може да се каже по въпроса, но според мен най-важното е, че не можеш да развиеш никакво наблюдение и усещане за играта на опонентите. Нямаш възможност да проследиш как ще завърши ръката, ако фолднеш и да си направиш изводите как даден човек играе в определена ситуация, изобщо какви са тенденциите му. Все базови неща, без които според мен няма как да вървиш нагоре, защото колкото по нагоре отиваш всичко зависи все повече от човека срещу който играеш, а ти като не си развил усещане за играта или просто чисто технически не можеш да му разчиташ различните линии не е много вероятно да си печеливш играч... :)

На бързия покер единственото хубаво нещо според мен му е обема, който можеш да правиш и като начинаещ да използваш една базова и стабилна стратегия на микро лимитите и да се научиш да играеш позиционно с различни диапазони, но пак казвам трудно ще може човек да се научи да играе правилно срещу различните противници и няма да може да ги разчита за в бъдеще =)

В общи линии това си мисля ;)

Поздрави
    • Malykzaek
      Malykzaek
      Бронз
      empyros, какво значи да се развиваш. За мен целта на онлайн покера е да се изкарват пари. Било то от НЛ1000,МТТ,СнГ,Зуум все тая. Ти лично вярваш ли,че усещането за опонента, разчитането на различните линии,постоянното учене и т.н. ще те направи покер Бог? Със едно непрекъснато учене и развитие всеки може да стигне най-високите лимити ?( Може и да си прав и най-вероятно си,но ако може да се изкарват същите,да не кажа и повече пари от Зуум покера/най-малкото заради в пъти по-големия обем/ защо да няма поле за развитие? Най-малкото на НЛ200 зуум в момента има около 200 играещи. Прави ли ги формата,който са избрали по-малко печеливши играчи от тези на НЛ200.Според мен,за да се стигне до високите лимити в зуум покера също трябва не по-малки умения и стратегия от тези,които си изброил. Ще ми е интересно да подкрепиш вижданията си с някой пример :)

Поздрави
    • empyros
      empyros
      Бронз
      Честно казано не съм сигурен колко от тези 200 човека дето играят на НЛ 200 зуум сега са стигнали до там само като играят зуум... за мен зуум покер е добър вариант или когато играеш на много маси и там си праволинеен и не можеш да следиш опонентите и просто си играеш картите, за да вкараш по голям обем по лесно или когато си достатъчно добър и опитен играч и вкарваш повече обем за по голяма печалба. Но искам да подчертая едно НЯМА да изкарваш достатъчно много пари без да развиваш играта си и да се учиш, няма как!

40бб/100 на НЛ5 са ти 2$
      1бб/100 на НЛ200 ти е 2$

ти си направи сметка какъв може да ти е уинрейта и къде можеш да изкарваш пари и как! Нали се сещаш, че ако на зуум минаваше толкова лесно всички щяха да са про-та на НЛ200... Трябва да разбереш едно: няма как да станеш добър и печеливш без работа над играта, не знам колко пъти да го повторя :) ))))
      Аз не съм цъфнал или пък вързал, но виждам много разлика между това, което правех в началото и това което правя сега... и то само защото го мъча да чета нещо, да работя над играта и мога да кажа с чиста съвест, че има резултат :)
      За това няма да спра да си ъпдейтвам блога и след време да мога да видя как съм вървял и как съм се развивал.

Като някаква сентенция накрая: няма как да си печеливш в дългосрочен план без мноого много труд...

Но нека някой по опитен се изкаже де :) аз си говоря нещата, както аз ги виждам, но това не значи че имат нещо общо с реалността ;)

Поздрави
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      Здравейте.
      Най-интересено ми е как хора, които нямат опит със зуум го съпоставят с нормалните маси :)
      Основните предимства на зуум са възможността да се прави огромен обем /предимствата на обема мисля са ясни :) / и минималното наличие на добри регове, както и доста по-високото наличие на риба.
      От почти всички гледни точки зуум е по-труден от нормалния покер, заради скоростта, понеже трябва много сериозен майнд сет и устойчивост на тилт, защото ако те прокуцат мигновенно дропваш много стакове. Оттам идва и необходимостта от по-дийп БР, като според мен трябва да имаш 40-50 стака.
      Освен това има 2ри фолд бутон и можеш да следиш какво става след като фолднеш ;)

Ако имаш интерес в блога ми имам видеота на НЛ5 и НЛ10 6макс зуум, които съм кръшнал с тази игра, въпреки че оттогава съм еволюирал доста ;)

Съвет: Докато биеш даден лимит играй 2 маси, а ако гриндиш даден лимит, който си бил можеш да играеш на 4. На 2 маси определено можеш да следиш всичко и да си развиваш играта ;)
      Поздрави.
    • empyros
      empyros
      Бронз
      От почти всички гледни точки зуум е по-труден от нормалния покер, заради скоростта, понеже трябва много сериозен майнд сет и устойчивост на тилт, защото ако те прокуцат мигновенно дропваш много стакове. Оттам идва и необходимостта от по-дийп БР, като според мен трябва да имаш 40-50 стака.

+1
    • Malykzaek
      Malykzaek
      Бронз
      Като някаква сентенция накрая: няма как да си печеливш в дългосрочен план без мноого много труд... Но нека някой по опитен се изкаже де аз си говоря нещата, както аз ги виждам, но това не значи че имат нещо общо с реалността

Точно за това е по-ползотворно /поне за мен/ да обсъждам нещата с играч,който играе НЛ2/5/10 да кажем,а не с знам ли bah,petrakow и всички тези,които всеки в форума ги е чувал и им се възхищава. Доста нива са над мен и да ми говорят няма да ги разбера... Сентенцията всеки тук я е чувал. Неслучайно... Зуума е сравнително нов формат и няма как всеки да се развива и да става покер про там,защото всеки си е избрал формата и ходи по своята пътека там. Аз предпочитам да се уча от практиката,въпреки че това предполагам е по-дългия и труден път,но ти го каза " няма как да си печеливш в дългосрочен план без мноого много труд..." Друг + за зуум-а е това,че играя без ХЪД и един от минусите ми за игра на обикновената кеш игра не важи. Може би повече такива играчи/без ХЪД/, респективно слаби го избират поради същата причина ?( Да вметна. Не го приемай за заяждане,моля! Наистина ми е интересно да дискутирам с други играчи :)
      Както и да е. Малко извън темата.

Много сладко е било да си от другата страна. За 20тина минути изиграх сумата му интересни ръце без включен Sidekick :facepalm: Съкнах АА с КК :coolface: Ударих и Роял Флъш,но не ми се изплати ръката :f_cry:
      Ударих по-високия сет срещу друг сет и фолднах АА в голям пот на флоп К5792 дъга/соулрийд :D /
      Спирам с играта за днес да не взема да оплескам нещата.

Банка: 50,63

Поздрави
    • Malykzaek
      Malykzaek
      Бронз
      Не видях,че е писано докато съм драскал отговора.
      Най-интересено ми е как хора, които нямат опит със зуум го съпоставят с нормалните маси
      радвам се,че те забавлявам. Нов съм в зуум покера и го съпоставям по видяното до сега с нормалните маси,понеже може да се каже,че съм поиграл на тях. Ще послушам съветите и ще видя видеотата,въпреки че играя пълни маси. За сега играя 4 маси,заради малкия банкрол и стремежа да го кача по-бързо. Играя по-тайт от нормалното,заради опасенията от дропване на стакове,но мисля,че 4те маси компенсират тази игра.
      Мерси за съветите :)

Поздрави
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      ХЪД е доста по-важен на зуум от нормалните маси, както и програми за бележки, като Нот Кади понеже постоянно сменяш опонентите и нямаш време за бележки, когато играеш на повече от 2 маси.
      Между другото съм имал многократно даунове от 10-14 стака за 1 ден/ 3-5 к+ ръце ;)
    • Malykzaek
      Malykzaek
      Бронз
      Не бях запознат. На микролимитите мисля да ги бия /дай Боже/ без ХЪД,пък ще му мисля нататък.
      Между другото съм имал многократно даунове от 10-14 стака за 1 ден/ 3-5 к+ ръце
      дано не се случва,но надали. Не намерих видеото на зууум в блога ти.Прегледах последните 20тина страници и нищо не видях. Ще се разровя утре ще стана никое време.

Поздрави
    • Malykzaek
      Malykzaek
      Бронз
      Здравейте.

Не съм писал цяла седмица/ликувайте/,понеже имах много работи на главата извън покера. В личен план нещата не са цветущи...съквартирантите ги смених понеже старите завършиха,сега дойдоха 3ма нови и се нагаждат. "Напрежението във въздуха може да се среже с нож" :D :D :D Сега имам Великденска ваканция и мисля да залегна по-сериозно над покера. Сега поиграх малко и излязох със около 2-3$ отгоре. Снощи беше тежко и май днес покера няма да е приоритет :D
      Май е това за сега ?(

Банка 45$

Поздрави