Стратегии за игра на сателити

• niki6a87
      niki6a87
      Бронз
      Понеже не открих във видео секцията и стратегическите статии подобни материали за играта в сателит турнири, искам да попитам ще има ли за в бъдеще подобни материали.Ако има все пак и не съм ги видял, бихте ли ме насочили къде са те.
  • 9 отговора
    • Amatiorcho
      Amatiorcho
      Бронз
      Здравей ,niki6a87,

Аз играя сателитите по същия начин като нормално мтт. Само бъди малко по таит,защото не играем за 1-во място :pokerface:

Поздрави,
      МаРтО
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Здравей niki6a87 ,

Както Amatiorcho е споменал играта в сателитите е като нормално МТТ ,но доста по тайт защото не играем за първо място и финална маса, а да се класираме.Много важна е играта на балона, която е подобна на тази като на ДОН турнир за това ти препоръчвам тези видеа от видеосекцията

(DON) турнири

Например е напълно нормално , когато шанса да се класираме е 95% да фолднем ръка като АА или КК (защото ще губим един път от пет случая)

Поздрави,

Боби.
    • niki6a87
      niki6a87
      Бронз
      @Amatiorcho - и аз така играя:)
      @djbobbybb - благодаря за линка.Някои са ми маркирани като гледани,нищо че не играя дон турнири.Мислех си да не би да има някое конкретно видео от игра на някой сателит.
    • Ogiiiii
      Ogiiiii
      Бронз
      И аз така ги играя, като бих добавил, че според мен е по-добре да се играе малко по-лууз в началото особено ако са с ребай с цел акумулиране на голям стак, когато дойде адд-она. Защото така или иначе в началото се играе мноого луз от 90% от играчите и дори и монстърите ни не рядко ще бъдат съквани защото ще ги играем vs. 2-3 players postflop , пък и сателитите са винаги турбо поне тези които аз съм играл в старса и тилта и няма мн възмобност да се чакат премиум ръце според мен. В крайната фаза вече около балона наистина трябва да се играе доста зашито, най-вече ако сме със стак, който позволява взимане на билет и ако сме на повече от 1 маси останали в турнира взимам винаги максимум тиме банк , докато стана отсъстващ и постоянно следя на съседните маси как се движат момчета останали по шорти...
    • brofkin1900
      brofkin1900
      Бронз
      аз мисля че най-важно като начало е да си направиш сметката за вида сателит в който играеш като вземеш под внимание следното:

1. колко места има , даващи право за основния турнир
      2. да прегледаш 2-3 предходни такива да разбереш до колко се увеличават от ребаите
      3. важна е таксата за турнира
      4. важно е да си направиш сметка и колко ребая смяташ да си позволиш в самия турнир
      5. след това на самата маса е важно в началото срещу какви играчи играеш. срещу лууз алл ин играчи ще ти е трудно да градиш стак без доза късмет в началото. Ако не си убеден че искаш да влезеш с всичко просто фолдвай и изчакай 2-3 врътки за да може повечето да натрупат стак от 2-3бай ина, който не рискуват вече на всяка ръка. Такива играчи са глупави и не усъзнават че този стак си го плащат с няколко ребая и няма кой знае какво значение. единствено ще спечелят повече от по голям пот при сблъсък, тъй като е друго да удвоиш 1500 чипа от това да удвоиш 4000 чипа.

6. след като постигнеш определен стак , играй си спокойно като в нормален мтт турнир
      7. ако СБ+ББ > 10% от началния стак , се замисли да спреш да ребайваш и напусни турнира освен ако не си фен на лотото.Това значи например ако блинда е 150 , то + малкия е 225 . което значи че повече от 10% ще рискуваш на всяко завъртане ,не включвам и антето.
      Имай в предвид че определени играчи считат този % за 20-25 в допустимите норми, но аз за себе си предпочитам 10%

8 . важен аргумент за решенията ти е допълнителния период за ребай , а още по важно е чиповете за адд-он . има формати в които ад она е поне 10 пъти по голям, тогава целта ти е при шорт стак достигане на добавката.
      Играл съм турнири в които имаше 3 адд-он по 10 000 при 1500 начален. което значи че след добавката играта няма нищо общо вече и покера в турнира се променя.

9. в късната фаза е важен чипстака ти. не допускай шорт стак от порядъка на 5-6 ББ . освен ако блинда не стане наистина голям и това няма как да се спести. Целта е комфортен стак. до постигането му се играе агресивно , особено срещу големите стакове които вярват че с определен стак се класират

10. ако си с комфортна преднина , не играй прекалено широк диапазон от ръце, избягвай лимповете , и просто определи нужния стак който ще те класира, и с дребни кражби го поддържай. няма смисъл от рискове който ще навредят на целите ти
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      11. Да не забравиш да бавиш време на края :D . Да не ти е гузно...На другите маси също бавят. Само да не те репортне някоя тъпа риба, която не може да се сети, че всъщност печели от това.
      Целта ти общо взето е да се удвоиш. Вече в зависимост от платените, търсиш друго удвояване или си траеш. А гледаш да не се забъркваш със слаби ръце, защото чиповете ти трябват, за да се удвоиш добре. Трябва да избягваш ръце, с които не можеш да се стакнеш спокойно. Някакви 200-300 чипа не са ти много полезни, на края пак ще се бориш и дали ще оцелееш зависи от това дали на теб ще ти провърви и съответно дали на другите малки стакове няма да им провърви.
    • danielpetrov666
      danielpetrov666
      Бронз
      Аз правя сериозни пари като се записвам за сателитни турнири 6max, hiper, 2 взимат билети. 3.75 вход и първите двама взимат билети за 11$(3.75x2.93). Почва се 25/50, стак 500 директно пуш/фолд и при правилна преценка с обем се изкарват пари. После отиваш и се отписваш от турнира и пак играеш сателит и ето ти T Money. ;)
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Първоначално публикувано от danielpetrov666
      Аз правя сериозни пари като се записвам за сателитни турнири 6max, hiper, 2 взимат билети. 3.75 вход и първите двама взимат билети за 11$(3.75x2.93). Почва се 25/50, стак 500 директно пуш/фолд и при правилна преценка с обем се изкарват пари. После отиваш и се отписваш от турнира и пак играеш сателит и ето ти T Money. ;)
      Сериозни, сериозни, колко да се сериозни :D

Това са си нормални хиперки 6-мах, където ако си добър, може да правиш няколко процента РОЙ дългосрочно. Аз преди доста ги играех тези, също и с точките(общо към 2К+ турнира). Има няколко нелоши рега на нивото, така че дълосрочно не ми се видяха голяма оферта, да не говорим за вариацията в този формат.

ПП няма нужда да се отписваш на всеки сателит - играеш ги нон-стоп, то те записва само на първия спечелен, а другите ти ги трупа в сметката. Малко преди турнира спираш да записваш и се отписваш :)

Относно темата, мнението ми се припокрива с казаното вече по-горе, с едно малко изключение за моите любими сателити: ако сателита е шутаут играта е доста по-различна и общо взето трябва да си готов да рискуваш доста повече и да флипваш по-често, тъй като само първото място ти дава да продължиш.
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      Между другото има клипчета в Тубата специално за тези турнири. Един пич, SNE, обяснява че добър рег прави 2 % ROI дългосрочно. Което въобще не е впечатляващо, дори да играе 600-700 турнира на ден. Аз имам 3-4 к, BE съм, но мисля че 2 % ROI може да се постигнат и без да играеш перфектно. Иначе съм влизал в някакви суингове по 50 входа, плюс-минус. Играя тези за точките, те са същите.