Играта,това ли всъщност е тя?

• Skolopilov
      Skolopilov
      Бронз
      Здравейте,темата,която искам малко да дискутираме е написана в заглавието.Сигурно се досещате,че става въпрос за тилта.Напоследък взе да ми писва от него и може би трябва да спра да играя за определен период от време.Или може би да сменя залата и тук е момента да попитам:"Знае ли някой зала,която да съвпада малко с реалността?"В покерстарс ми писна в 90% от случаите да ми взимат АА и КК.Или може би трябва да започна да играя като пияните руснаци с ръце като 4 и 9, 5 и вале, 7 и дама и други такива подобни.
  • 15 отговора
    • YeeJr
      YeeJr
      модератор
      модератор
      Това да ти взимат АА и АК не е тилт, тилт е тогава, когато започнеш да се връзваш и се отклониш от оптималната стратегия. Най-доброто лечение за тилт е подобряване на играта - затова пускай ръце за анализ, посещавай тренировки и чети статии. Но преди това можеш да си вземеш и малка почивка, която би ти помогнала определено.

Успех
    • Skolopilov
      Skolopilov
      Бронз
      А за руснаците техните ръце ще кажем ли нещо?
    • Vankata112
      Vankata112
      Бронз
      Първоначално публикувано от Skolopilov
      А за руснаците техните ръце ще кажем ли нещо?
      Здравей, Skolopilov,

Няма никакво значение какъв е по народност играча! Шанса да ни победят асата с Q7 да речем, е един и същ за всички нации.

Поздрави,
      Иван.
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      Ей не спряхте да се вкарвате във филми.Преди американците ви бяха в главите сега са руснаците.Замислете се малко защо са все те.Това са най-големите нации с най-много играчи онлайн ,следователно е нормално да имат най-много като бройка слаби играчи и да ги срещаме най-често.То аз и българи съм виждал да играят безумно и да им връзва ,но ние сме 6 милиона нация и нормално да срещнем 10-20 такива Русия ако не се лъжа е 150 милиона и е в реда на нещата да има повече като бройка слаби играчи.И когато срещаме най-често тях влизаме в ей тоя филм ,в който ти си влязал сега.на мен днес един от Молдова ми разби представите за играта но нали е един няма проблем ?(
    • Skolopilov
      Skolopilov
      Бронз
      Даааа,Ок!Виждам,че малко по малко започва да ви става интересна темата.Както казва Тошо Мустака: "Ей,Богу",не са ми проблем руснаците,нито молдовците,наи-малко пък узбекистанците или казакстанците,напротив колкото повече от тях,толкова по-добре,тъй като е ясно,че те не знаят какво правят и защо въобще са на масата.Проблемът е друг и той се казва "Късмет"и до колко той участва в играта,спред мен повече от 50%.Пак ви казвам не е нормално в 90% от случаите да ми взимат АА или КК.Сега ще кажете:"Еми нормално това е покер случва се".Да случва се на 90%.
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравей Skolopilov,

Ползваш ли някаква програма за статистики, като HM2 или PT4?

Поздрави,
      achko
    • DSJekov
      DSJekov
      Злато
      Имаш ли holdem manager или подобна програма ?
      Ако имаш изкарай статистика, най-много да видиш че всъщност печелиш най-много с КК и АА.
      Да губим с тях в определени ситуации, но сме напред от тях и това е.

Даже нека всеки изкара по една за тези две ръце и да спе спора. Ще е интересно :)
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      Проблемът е друг и той се казва "Късмет"и до колко той участва в играта,спред мен повече от 50%.Пак ви казвам не е нормално в 90% от случаите да ми взимат АА или КК.Сега ще кажете:"Еми нормално това е покер случва се".Да случва се на 90%.
      Аз не виждам проблем?В покера късмета участва повече от 50% на теб ти бият асата в 90% от случаите ,което не е нсормално.Следователно ти не си късметлия ,следователно покера не е за теб.Решението е лесно спираш да играеш.
    • Skolopilov
      Skolopilov
      Бронз
      Божурин прав си на там отиват нещата към спиране.
    • N0pr3s3n7
      N0pr3s3n7
      Платина
      за тва целия форум е такъв , щото има некви секции от тоя тип ,дето всеки пише как го бед биитват , няма друг форум в който някой да се оплаква както тука . Кой го интересуват такива работи , играй си играта ако не те кефи - недей играй .
    • achko
      achko
      Бронз
      Здравей Skolopilov,

Ако все още не си инсталирал програма за статистика, препоръчвам ти да си инсталираш пробната версия на Hold'em Manager 2 или PokerTracker 4. Така ще можеш да следиш своите резултати и ръце, и съвсем скоро сам ще видиш, че всъщност АА/КК печелят в над 80% от случаите, но просто човешкият мозък е устроен да помни повече загубите.

Поздрави,
      achko
    • ShellShok
      ShellShok
      Бронз
      Първоначално публикувано от bozhurin
      Проблемът е друг и той се казва "Късмет"и до колко той участва в играта,спред мен повече от 50%.Пак ви казвам не е нормално в 90% от случаите да ми взимат АА или КК.Сега ще кажете:"Еми нормално това е покер случва се".Да случва се на 90%.
      Аз не виждам проблем?В покера късмета участва повече от 50% на теб ти бият асата в 90% от случаите ,което не е нсормално.Следователно ти не си късметлия ,следователно покера не е за теб.Решението е лесно спираш да играеш.
      Надявам се си ироничен :P
    • pc1000
      pc1000
      Бронз
      Първоначално публикувано от DSJekov
      Имаш ли holdem manager или подобна програма ?
      Ако имаш изкарай статистика, най-много да видиш че всъщност печелиш най-много с КК и АА.
      Да губим с тях в определени ситуации, но сме напред от тях и това е.

Даже нека всеки изкара по една за тези две ръце и да спе спора. Ще е интересно :)
      Ето мойте в Старса

С AA KK QQ JJ съм ок , иначе си ме тупат като тъпан :)

Ако може някой печеливш рег да постне да видим каква е посоката ...

С 52s гледам жъна яко , трябва да си я направя любима и да рейзвам от всякъде :)
    • imanov
      imanov
      Бронз
      С AA KK QQ JJ съм ок , иначе си ме тупат като тъпан :)

Ако може някой печеливш рег да постне да видим каква е посоката ...

С 52s гледам жъна яко , трябва да си я направя любима и да рейзвам от всякъде :)
      Да направи тека и ще видиш много скоро как и тя ще почервенее :coolface:
    • encheva
      encheva
      Бронз
      Първоначално публикувано от bozhurin
      Ей не спряхте да се вкарвате във филми.Преди американците ви бяха в главите сега са руснаците.Замислете се малко защо са все те.Това са най-големите нации с най-много играчи онлайн ,следователно е нормално да имат най-много като бройка слаби играчи и да ги срещаме най-често.То аз и българи съм виждал да играят безумно и да им връзва ,но ние сме 6 милиона нация и нормално да срещнем 10-20 такива Русия ако не се лъжа е 150 милиона и е в реда на нещата да има повече като бройка слаби играчи.И когато срещаме най-често тях влизаме в ей тоя филм ,в който ти си влязал сега.на мен днес един от Молдова ми разби представите за играта но нали е един няма проблем ?(
      +1

Първо да ти кажа, че в онлайн покера на късмета май му викат вариация. (ако греша, моля някой да ме поправи). Не се сърди на сайтовете за оналйн игри, щото ако си играл на живо ще видиш, че на база изиграни ръце печалбите , загубите и късмета не са много различни от тези.И там се губи с АА и КК, повярвай ми. Почети малко и обърни внимания на това какви лимити и формати играеш(кеш, снг и т.н.) и виж къде каква е вариацията(на тренировки много пъти сме го коментирали въпроса)(и аз преди се ядосвах и се чудех и пусках теми във форума, как може да ми съкват ръце от кат.1 с някви боклуци, ама явно може,това е играта :( )
      Така, че учене му е "майката" , както някой по горе те посъветва в сайта има толкова много неща за научаване и за изглеждане, че.....свят да ти се завие(да благодарим за което на екипа от стратези).И един съвет с едно прочитане на дадена статия или книга не става трябва да ги четеш толкова колкото е необходимо(също както правилника за движение по пътищата, или наизуст или не се качвай в кола) Карай смело напред и не забравяй учене му е майката. :fdrink